سینک گرانیتی یا استیل؟
یکی از لوازم جذاب و با استفاده ی بالا در آشپزخانه های ایرانی سینک آشپزخانه است. فرقی نمی کند که شما در آشپزخانه از ماشین ظرفشویی بهره می برید یا خیر . به هرحال شما در زمان آشپزی نیاز به شستشو های آنی دارید . در ایران سینک جزء جدانشدنی هر آشپزخانه است و خیلی از شستشوها لازم در زمان آشپزی یا میوه و سبزی و یا مهمونی های بزرگ در سینک ظرفشویی آشپزخانه انجام می شود.
بنا بر تجربیات هایپرکیت در سالهای قبل تنوع سینک آشپزخانه در ایران و حتی جهان خیلی کمتر از الان بود . اکثر سینکها از فولاد ضد زنگ با چند مدل و طرح محدود تولید می شدند. اما خوشبختانه امروزه برای انتخاب سینک گزینه های خیلی متنوعی از لحاظ جنس و طرح و رنگ وجود دارد و دیگر مجبور نخواهید بود در انتخاب سینک آشپزخانه تان محدود شوید. هایپرکیت در این مقاله سعی دارد یکی از جنسهای جدید و باکیفیت بالا که چند سالی است در ایران رواج خوبی پیدا کرده و به عنوان سینک های گرانیتی معروف است را معرفی نماید. جنس مواد پایه ای این سینک های کامپوزیت گرانیت است. سینک های گرانیتی ظاهری شبیه سینکهای سنگی دارد اما مقاومت آن بسیار بیشتر و از لحاظ رنگ متنوع تر است.
حال ما در هایپرکیت قصد داریم ابتدا خصوصیات سینک های گرانیتی را بررسی نموده و به این پرسش پاسخ دهیم که که آیا سینکهای گرانیتی انتخاب مناسبی برای آشپزخانه شماست؟!

سینک گرانیتی شاک
سینک گرانیتی شاک ضد خش

مقاومت در برابر ضربه : ابتدا باید در نظر داشت که سینک آشپزخانه محلی است که احتمال ضربه های شدید یا انداخت وسایل سنگین در آن وجود دارد . پس اولین نکته ای که باید بررسی شود این است که آیا این سینک های گرانیتی تاب تحمل ضربه های شدید را دارد یا خیر. همه ما به خوبی میدانیم شدت ضربه در پاسخ این سوال تاثیر مهمی دارد. بدیهی است ضربه های خیلی سهمگین البته نباید فراموش کنیم که ضربه های خیلی شدید در سینک های استیل باعث غر شدگی سینک می شود و در برخی موارد حتی احتمال سوراخ شدن سینک وجود دارد اما سینک گرانیتی در برابر ضربه مقاومت بالاتری دارد. البته امیدواریم قصد مقاومت سنجی سینکهای گرانیتی با چکش را نداشته باشید !
مقاومت در برابر خراشیدگی : سینکهای استیل در اثر برخورد اجسام نوک تیز دچار خراش می شوند و این خراشها ظاهر سینک را به مرور تحت تاثیر قرارداده و براقیت سینک استیل از بین خواهد رفت. حال آنکه سینکهای گرانیتی با کیفتهای مختلفی در بازار موجود می باشد و هرچقدر تراکم ذرات این سینکها بیشتر باشد دوام بیشتری دربرابر خراش خواهد داشت . در هر حال سینکهای گرانیتی از این نظر نسبت به سینکهای استیل برتری دارند. البته دقت داشته باشید استفاده از اجسام نوک تیز یا سیم ظرفشویی برای نظافت سینک به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
تنوع طرح : با توجه به خاصیت جنس سینکهای گرانیتی تنوع مدل در سینکهای گرانیتی بسیار بیشتر از سینکهای استیل است .در واقع نوع جنس این محصولات این امکان را فراهم نموده است که انواع مختلفی از انحنا و خمیدگی در سینک توسط تولید کننده ایجاد شود. حال تنوع جنس مورد استفاده در سینکهای گرانیتی تنوع طرحها را در این دسته از سینکها بیشتر می نماید.

سینک گرانیتی شاک
Schock Granite Sink

تنوع رنگ :
امروزه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ، رنگها نقش مهمی را ایفا می نمایند و در واقع رنگ به جزء جدانشدنی از طراحی های دکوراسیون تبدیل شده است. تنوع رنگ در سینکهای گرانیتی در کنار تنوع طرح به شما این امکان را میدهد که هیچ ایده ای غیر قابل دسترس نباشد. نکته مهم دیگر این است که تنوع سینکهای گرانیتی آشپزخانه به حدی است که گزینه های زیادی را برای انواع اشپزخانه های کلاسیک یا مدرن فراهم می نماید.


سینک گرانیتی
سینک گرانیتی حرفه ای شاک

مقاومت در برابر حرارت : نکته مهم در نگهداری سینکهای آشپزخانه چه استیل و چه گرانیتی ، مراقبت از آنها در برابر حرارت است. مقاومت به حرارت در سینکهای گرانیتی بسیار بیشتر از سینکهای استیل است . اما توصیه می شود برای طول عمر بالاتر سینک از گذاشتن ظرف داغ به طور مستقیم داخل سینک ، خودداری نمایید
نصب سینک گرانیتی : نصب سینکهای گراتینی پیچیدگی خاصی ندارد و مشابه سینکهای استیل نصب می شوند و تنها نکته با اهمیت در اینخصوص وزن بیشتر سینکهای گرانیتی نسبت به سینکهای استیل است. نیاز است برای نصب ساپورت قویتری شوند. توصیه ما به شما این است از نصابهای حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید تا خیالتان راحت باشد.


تمیز کردن سینک : بهداشت خانواده با سینک آشپزخانه ارتباط تنگاتنگی دارد پس لازم است همیشه عاری از هر گونه آلودگی باشد . به منظور تمیز کردن سینکهای گرانیتی بهترین گزینه استفاده از ابر نرم و کمی (نصف لیوان) وایتکس یا تاید محلول در آب می باشد که لگن سینک از آن پر شده است . توجه داشته باشید استفاده زیاد از مواد شیمیایی نظیر وایتکس و ... به سینک شما اسیب می رساند و باعث کدر شدن رنگ آن می شود. حال که با خصوصیات کلی سینکهای گرانیتی آشنا شده اید ، در ادامه پیشنهادهای فروشگاه هایپرکیت که حاصل سالها تجربه در این زمینه است را برای انتخاب بهترین سینک گرانیتی در اختیار شما مشتریان گرامی قرار میدهیم.
سینک گرانیتی تیره رنگ ، جذاب با عمر کوتاه ! : سینکهای گرانیتی سیاه اعم از براق و مات در آشپزخانه جذابیت خاصی ایجاد می کند اما متاسفانه لکه های رسوب آب و یا صابون و یا هرلکه ای روی این سینکها ظاهر نازیبایی ایجاد می نماید. پس توصیه ما به شما این است که تا حد ممکن سینک گرانیتی مشکی یا تیره خرید ننماید . اگر انتخاب شما سینک تیره رنگ بود برای حفظ ظاهر آن می بایست بعد از هربار استفاده با دستمال حوله ای سطح آنرا کاملا خشک نمایید تا هیچ اثری از لکه ها باقی نماند.


سینک گرانیتی
سینک گرانیتی خوب

سینک گرانیتی با قیمت مناسب :
سینک از آن دسته از تجهیزات آشپزخانه است که پس از هربار تعویض کابینت یا منزل امکان استفاده مجدد یا جا به جایی از آن وجود ندارد پس توصیه ما به مشتریان این است که در انتخاب سینک آشپزخانه ، قیمت آن را نیز مدنظر قراردهند تا انتخابی مقرون به صرفه داشته باشید و قیمت بالای سینک الزاما دلیل بر کیفیت بالای آن نیست.
سینکهای گرانیتی سینی دار : وجود سینی به صورت یکپارچه در سینکهای آشپزخانه به شما کمک می کند تا از آن به عنوان خشک کن استفاده کنید و برای جمع آوری قطرات آب نیز مشکلی نداشته باشید و حتی می توانید بدون نگرانی از خیس شدن کابینتها سبد ظروف ابکشی شده یا میوه های شسته شده را بروی سینی قراردهید.
سینک گرانیتی دولگنه یا سینک گرانیتی تک لگنه : سینکهای گرانیتی دولگنه این امکان را برای شما فراهم می کند تا ظروف کثیف را در یک لگن قرار دهید و پس از آغشته نمودن آنها به کف به لگن دیگری منتقل نمایید تا آبکشی نمایید. سینکهای تک لگنه گرانیتی برای آشپزخانه های کوچک گزینه مناسبی است که البته برخلاف ابعاد آن چون هزینه ساخت آن بالاست از قیمتهای نسبتا بالاتری برخوردار است.
پرفروشترین و بهترین سینک گرانیتی : برای انتخاب بهترین سینک گرانیتی یکی از بهترین روشها، استفاده از تجربیات دیگران و دقت به آمار فروش انواع مدلهای سینک گرانیتی است. مدلهای ساده و با لگنهای متقارن و ابعاد هندسی منظم از سایر مدلها پرطرفدارترند چراکه فضای مناسبتری را برای گذاشتن ظروف کثیف آشپزخانه فراهم میکند.همچنین رنگ سفید انتخابی مناسب برای هر دکوراسیون و سلیقه ای است. چنانچه بعد از مطالعه این مقاله باز هم در انتخاب خود مردد بودید ،کارشناسان هایپرکیت آماده پاسخگویی به شما مشتریان عزیز خواهند بود. همچنین می توانید در بخش نظرات در همین صفحه تجربیات و سوالات خویش را مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخ دریافت نمایید.
در زیر لیستی از انواع پرفروشترین سینکهای گرانیتی را مشاهده می نمایید که با کلیک بر روی هر تصویر مشخصات دقیق و قیمت آن مشخص خواهد شد.

سینک گرانیتی ارزان
سینک گرانیتی با قیمت مناسب

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگزارید : Telegram تلگرام Email ایمیل WhatsApp واتس آپ Print پرینت

برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

این محصولات را می توانید بررسی کنید