The Built-in Microwave

Where is the best location?

The Built-in Microwave

Where is the best location?

Pay Per Click
پرداخت در محل
Guarantee
ضمانت اصل بودن کالا
Express Delivery
تحویل اکسپرس و مناسب
Best Price
تضمین بهترین قیمت

با 9 محل برای مایکروویو در آشپزخانه شمادر آشپزخانه های کلاسیک به منظور هموار کردن هر چه بیشتر روند آماده شدن غذا یک ارتباط مثلثی در مسیر رفت و آمد از یخچال به سینک و از سینک به فر وجود دارد. اما در مورد سایر تجهیزات اصلی آشپزخانه که ممکن است کوچکتر باشند اما هر روز مورد استفاده ما قرار بگیرند این ارتباط به چه صورت است؟ به عنوان مثال مایکروویو را در نظر بگیرید. شما میتوانید یک مایکروویو را در بالا، پایین، خارج از دید یا در دسترس قرار دهید و برای هر انتخابی مزایا و معایبی وجود دارد. در ادامه این مزایا و معایب بررسی شده و شما می توانید چیدمان مناسب برای آشپزخانه خودتان را انتخاب کنید.

محل مناسب برای مایکروویو در آشپزخانه
زیر کانتر Below the counter

1. زیر کانتر (Below the counter) :
اگر فضای کانتر شما کم است یا فضای بالای کابینت شما زیاد نیست تا از آن استفاده کنید توجه داشته باشید که کشوی پایینی را با کابینت مایکروویو جایگزین کنید.
مزایا : باعث می شود که روی کانتر خالی بماند و فضای دید روی آن باز شود، مخصوصا زمانی که از فضای بالای کانتر برای ایجاد قفسه های بدون درب نیز استفاده شده باشد.
معایب : اگر مایکروویو خیلی پایین قرار بگیرد باعث مزاحمت در قرار دادن و درآوردن ظروف خواهد شد. در ضمن اگر شما فرزند خردسال کنجکاوی داشته باشید این گزینه می تواند خطرناک باشد.
ملاحظات نصب : جایگزین کردن یک کشوی بزرگ از کابینت اغلب فضای مناسبی ایجاد می کند که هیچ هزینه ای نخواهد داشت. به منظور بهتر فیت شدن مایکروویو، از کابینت آماده که مخصوص قرارگرفتن مایکروویو است استفاده کنید که معمولا دارای هزینه ای مشابه با کابینت دارای دراور استاندارد می باشد.

2. به صورت یکپارچه با کابینت (Integrated into cabinetry) :
یک گزینه سفارشی برای کسانی است که به ظاهر زیبا و چشم نواز لوازم آشپزخانه اهمیت ویژه ای می دهند.
مزایا : ارتفاع مایکروویو را می توان به صورت سفارشی طوری تنظیم کرد که به راحتی در دسترس باشد.
معایب : اگر در فاصله زیادی از کانتر قرار گیرد این خطر وجود دارد که یک جسم داغ در دست شما نگاه داشته شود و جایی برای قراردادن سریع آن وجود نداشته باشد.
ملاحظات نصب : اگر ارتفاع و سایز کابینت شما مناسب نباشد نصب مایکروویو واقعا سخت خواهد بود و ممکن است شما به یک کابینت سفارشی با ارتفاع دقیق نیاز داشته باشید ( یا یکی از گزینه های استاندارد سازنده کابینت را قبول کنید). همچنین، یک چیدمان یکپارچه چشم نواز خواهد بود ولی هزینه اضافی به دنبال خواهد داشت.

3. در یک کابینت اضافی (In a spare cabinet) :
این گزینه را می توانیم خودمان به راحتی انجام دهیم. من این روش را برای آشپزخانه خودم انجام دادم تا مایکروویو را از سر راه بردارم و در جایی قرار بدم که لوازم گاه به گاه استفاده می شوند.
مزایا : همانند روش قبل (یکپارچه) این گزینه به شما اجازه خواهد داد که مایکروویو را در ارتفاع مناسب ( یا در کابینتی که بدون استفاده است برای اشغال فضای کمتر ) قرار دهید با هزینه کمتر.
معایب : باز و بسته شدن درب کابینتی که مایکروویو داخل آن قرار گرفته است ممکن است در کار شما اختلال ایجاد کند و باعث آزار شما شود. این گزینه برای کسانی که به صورت مداوم از مایکروویو استفاده می کنند مناسب نیست.
ملاحظات نصب : اگر کابینت مناسبی برای این کار وجود داشته باشد شما می توانید خودتان با یک درل یک حفره در انتهای آن ایجاد کنید تا سیم مایکروویو را از آن عبور دهید و به پریز برق وصل کنید. اگر شما در هنگام ساخت کابینت چنین تصمیمی را اتخاذ کردید می توانید یک پریز داخل کابینت تعبیه کنید تا سیم را از دید خارج کنید و با این کار مایکروویو زیباتر دیده شود. دفترچه راهنمای مایکروویو خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید با باز بودن درب کابینت تهویه گرما به خوبی انجام می شود.

4. کابینت زاویه دار در گوشه دیوار (Angled corner cabinet) :
این گزینه مناسبی برای آشپزخانه های بزرگ است که دارای گوشه های دیوار عمیق و بدون استفاده هستند.
مزایا : گوشه های آشپزخانه را پر می کند و به علت روبرو قرارگرفتن در آشپزخانه دسترسی به آن راحت تر است. همچنین دسترسی به کابینت های عمیق که ممکن است در حالت عادی دسترسی به لوازم داخل آن آسان نباشد، با این گزینه بهتر انجام می شود.
معایب : بعضی فضاهای پشت مایکروویو یا سایر لوازم و کشوها بدون استفاده باقی خواهند ماند.
ملاحظات نصب : معمولا نصب یک کابینت زاویه دار در گوشه دیوار در هنگام ساخت کابینت قابل برنامه ریزی است و بعد از نصب کابینت این کار به راحتی قابل انجام نیست. اگر سیستم کابینت شما یا شرکت سازنده کابینت شما این گزینه را در نظر گرفته باشد هزینه نصب این نوع کابینت با حالت استاندارد زیاد تفاوت نخواهد داشت.

5. بالای رنج گاز و فر (Over the range) :
معمولا از نظر زیبایی گزینه مناسبی نخواهد بود وقتی مایکروویو و هود کمبو به جای یک هود صاف قرار بگیرد، اما برای ایجاد فضا در آشپزخانه های جمع و جور بسیار تاثیرگذار است.
مزایا : مایکروویو و هود-فن کمبو در ایجاد فضا برای آشپزخانه های کامپکت بسیار موثر است.
معایب : اگر مایکروویو بیش از اندازه در ارتفاع قرار بگیرد دسترسی به آن و دید آن مختل خواهد شد. همچنین جایگزینی این نوع مایکروویو با یک هود آشپزخانه معمولی، کمی غیر منتظره و غیر معمول به نظر می رسد در ضمن عمل تهویه را نیز به خوبی انجام نخواهد داد.
ملاحظات نصب : برای یک مایکروویو بهتر است که با فر موجود همخوانی داشته باشد، لذا سعی کنید مایکروویو و فر را از یک شرکت تهیه کنید. بعد از آن، نصب و راه اندازی آن بسیار ساده است و معملا بر مبنای اینکه جایگزین نمودن هود و مایکروویو چقدر طول خواهد کشید و آیا نیاز به برش در کابینت باشد یا نه این تغییرات چند ساعت طول خواهد کشید.

6. در ایستگاه نوشیدنی ها (At a drinks station) :
یک گزینه هوشمندانه برای میز بار فست فود، کافی شاپ و رستوران ها.
مزایا : قرار دادن مایکروویو در کنار یک میز بار آن را در کنار قهوه ساز قرار داده و برای درست کردن یک صبحانه یا عصرانه سریع بسیار مناسب به نظر می رسد. در ضمن از مرکز آشپزخانه های شلوغ به دور خواهد بود.
معایب : اگر از مایکروویو به صورت مداوم برای پخت و پز استفاده شود این گزینه که مایکروویو از یخچال و قسمت اصلی آشپزخانه دور باشد ایده آل نخواهد بود.
ملاحظات نصب : معمول ترین مسئله مورد توجه در این مورد این است که مایکروویو به چه صورت نصب شده است. زمانی که مایکروویو تنها وسیله اصلی قابل رویت است به این نکته توجه کنید که بیشتر در دید قرار بگیرد تا اینکه آنرا پنهان کنید.

7. داخل گاراژ لوازم خانگی (In an appliance garage) :
یک گزینه عالی مرسوم برای کسانی است که علاقه دارند چندین وسیله را بین استفاده کردن پنهان کنند.
مزایا : به منظور دسترسی بهتر، لوازم خانگی کوچک را در داخل ارتفاع کابینت به صورت مخفی نگهداری می کند.
معایب : در مقابل حالتی که لوازم روی کانتر قرار می گیرند فضای بیشتری را اشغال می کند.
ملاحظات نصب : یک قسمت کوچک از کانتر می تواند تبدیل به گاراژ لوازم خانگی شود به طوری که به راحتی قابل بازگشت باشد. همچنین یک کانتر عمیق ( 30 اینچی به جای 24 اینچی ) یک گزینه بسیار خوب است از این جهت که فضای خوبی را در جلوی کانتر ایجاد می کند. اگر شما قصد اضافه کردن درب برای آن هستید برای حالتی که نمی توانید بین رنگ ها همخوانی بوجود آورید بهتر است از یک رنگ کنتراست ( مانند فلز ) استفاده کنید.

8. داخل کابینت جزیره (In the island) :
این گزینه مایکروویو را از دید خارج می کند بدون آن که آنرا کاملا مخفی نماید. و این یک استفاده استراتژیک از کابینت جزیره است که معمولا کاربری دیگری جز شستشو تخلیه ندارد.
مزایا : فضای کابینت اصلی محفوظ می ماند. همچنین، شما می توانید مایکروویو را از قسمت اصلی آشپزخانه دور کنید. بنابراین کسی که آشپزی اصلی را انجام نمی دهد می تواند از آن استفاده کند بدون اینکه نگران برخورد با شخص دیگری باشد.
معایب : مایکروویو هایی که در ارتفاع پایین قرار می گیرند دسترسی به آنها سخت تر است، مخصوصا زمانی که لبه کانتر عمیق تر است.
ملاحظات نصب : اگر جزیره شما دارای کابینت زیرین باشد هزینه های شما زیاد نخواهد شد اما نیاز به سیم کشی برق تا جزیره دارید که کمی این مورد دلسرد کننده خواهد بود.

9. بالای فر (Over the oven) :
این گزینه سبک آشپزخانه سرآشپز است که از پنهان کردن قسمت فلزی لوازم خانگی نگران نیست و از لمس سرد به لمس گرم چوب تمایل دارد. این مورد برای ایجاد تعادل در لمس مدرن و بی انتهای چوب فوق العاده به نظر می رسد.
مزایا : به منظور ایجاد یک نگاه لطیف و چشم نواز تمامی لوازم خانگی را به یک گروه تبدیل می کند. همچنین امکان استفاده سنگین تر از یک مایکروویو بزرگ تر را به وجود می آورد.
معایب : در بعضی مواقع مایکروویو خیلی بالا یا فر خیلی پایین قرار می گیرد که برای بعضی افراد دسترسی آسان نخواهد بود.
ملاحظات نصب : به طور کلی این رویکرد نیاز به مقداری کار سفارشی دارد. در ضمن اضافه کردن یک مایکروویو بزرگ با توجه به کیفیت نیاز به هزینه بیشتری دارد.

Yanic Simard October 9, 2015
Principal designer + design influencer at the award winning interior design boutique...
طراح اصلی + طراح تاثیرگذار در بوتیک برنده طراحی داخلی ...

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگزارید :
Telegram تلگرام Email ایمیل WhatsApp واتس آپ

نظرات در مورد مایکروویو توکار

کاربر گرامی
با ارسال دیدگاه خود و عضویت در خبرنامه، از دیدگاه دیگران، خبرها و کالای جدید آگاه شوید. توجه بفرمایید دیدگاه های مثبت و منفی مربوط به کیفیت یک محصول از برند خاص می بایست دارای تصاویر یا فیلم ارسالی قابل استناد باشد در غیر این صورت تایید نمی شود! نحوه ارسال تصاویر و فیلم از طریق پیام رسان های فروشگاه هایپرکیت می باشد.

ورود | ثبت نام


1 2 3 4 5
     CAPTCHA

     برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

     بهترین مایکروویو های موجود در فروشگاه را می توانید بررسی کنید

     به پرداخت ملت نماد اعتماد الکترونیکی انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی پرداخت اینترنتی بانک پاسارگاد     اعتماد به هایپرکیت