راهنمای خرید فر توکار

اگر برای انتخاب نوع و چیدمان فر در آشپزخونتون و اینکه با اجاق صفحه ای و دراور باشه یا نه سردرگم شدید این مقاله به شما کمک میکنه تا انتخاب بهتری داشته باشید.
در رنج های کلاسیک، اجاق صفحه ای و فر در یک دستگاه معمولا 30 اینچی با 4 تا مشعل بالای فر ارائه میشن. این ایده که بتونیم یک یا دو تا فر دیواری مجزا داشته باشیم برای خیلی از آشپزها که تو فکر تغییر دکراسیون آشپزخونشون هستن زیباست.
آیا شما دستگاه های جدیدی برای آشپزی درنظر دارید؟ رویای همه برای آشپزخونشون به واقعیت نمی پیونده و استفاده از بعضی دستگاه ها در فضای آشپزخونه بهتر از بقیه به کار میاد. میتونید آپشن هایی که در اینجا ارائه میشه را بررسی کنید تا بهترین انتخابتون را انجام بدید.
یک فر خوب باید یک دهه یا بیشتر برای شما کار کنه، بنابراین شما به فری احتیاج دارید که نیازهای شما در آشپزی را تامین کنه و به راحتی تاریخ مصرفش به اتمام نرسه.
فرهای مدرن Modern Ovens میتونن میزبان ویژگی های با تکنولوژی بالا Hi-Tech باشند که باعث سهولت در آشپزی بشه. اما اگر شما اصول اولیه را درست ندانید ممکنه شما فری خریداری کنید که خیلی آهسته گرم میشه و پخت مناسبی انجام نده و ظرفیت کمی داشته باشه و در نهایت شاید به سختی بتوانید غذای باب میل خانواده خودتون را طبخ کنید.

چقدر باید هزینه کنید تا بتوانید یک فر مناسب خریداری کنید؟
قیمت فرهای توکار از 2/8 میلیون تومان برای یک فر فوق العاده پیش پا افتاده تا 20 میلیون تومان برای یک فر با تمام آپشن ها متغیر است. ما تمامی فرها در تمامی رنج های قیمتی را جهت پیدا کردن بهترین آپشن ها برای هر بودجه ای بررسی کردیم. نتایج حاصل از بررسی فرهای توکار در سال های متمادی نشان داده که برای یک فر توکار مناسب بین 5 تا 9 میلیون تومان باید هزینه کرد!
ما برندهای قابل احترامی هم چون مسترپلاس، کن و ... را با قیمت مناسب پیشنهاد می کنیم. اگر شما به دنبال یک فر با ویژگی های بالاتر و دوام بیشتر از برندهای خاص مانند آریستون، بوش، وایز، مایدیا، لتو، اسنوا و ... هستید بهتره مطمئن شوید که علاقه به پخت حرفه ای دارید و می توانید غذای مطلوب خود را با یک فر با ویژگی های خاص طبخ کنید. این نکته قابل توجه است که پرداخت هزینه بیشتر، همیشه به کسب نتایج عالی منجر نخواهد شد. بعضی فرهای گرانبها کار تخصصی آشپزی را انجام می دهند و به همان خوبی آپشن های اضافی فوق العاده ای همچون تمیز کنندگی خودکار و پخت با بخار را به شما پیشنهاد می دهند.

چه نوع فری را شما نیاز دارید؟
شما همیشه این انتخاب را ندارید که فر برقی یا گازی بخرید چون این موضوع بستگی داره به امکانات و تجهیزات سوخت برق و گاز که در خانه شما مهیاست. به عنوان مثال فرهای گازی نیاز به لوله کشی جداگانه تا پشت فر بوده و در غیر اینصورت شرکت تولید کننده بحث نصب و گارانتی را به عهده نخواهد گرفت.
بعضی مواقع ممکن است که شما دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر داده و انتخاب شما بدلیل کم بودن فضای نصب فر، محدود شود. در ادامه ما آپشن های موجود و مزایا و معایب آنرا توضیح می دهیم تا به شما کمک کند که تصمیم بگیرید آیا میخواهید تغییرات کلی در آشپزخانه خود ایجاد کنید یا به سادگی موارد را با هم جایگزین کنید.

راهنمای خرید فر توکار
راهنمای خرید فر توکار

فر برقی یا گازی؟
فرهای توکار برقی امروزه مرسوم ترند. با توجه به اینکه فر تنها یا دابل در نظر دارید می توانید از موارد بسیاری انتخاب کنید. فرهای توکار گازی امروزه سخت تر پیدا می شوند. فقط تعداد کمی از تولید کننده ها فر توکار گازی را در سبد کالایی خود قرار داده اند، بنابر این انتخاب شما محدودتر می شود.
به طور کلی، نتایج نشان می دهد که فرهای برقی بهتر عمل می کنند. فرهای توکار برقی گرما را در فضای داخل مخزن بهتر پخش کرده و پخت بهتر و کامل تری نسبت به فرهای گازی دارند.
از طرف دیگر، فرهای گازی میتونن از نظر هزینه خرید و نصب ارزان تر باشن و برخی موارد مناسب وجود داره. بنابر این اگر لوله کشی گاز را قبلا انجام دادید و نمی خواین هزینه فر برقی را بپردازید می توانید فرهای توکار گازی موجود در فروشگاه هایپرکیت را بررسی کنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشین که احتراق گاز همیشه همراه با تولید مونو اکسید کربن خواهد بود و قطعا بر سلامت غذا تاثیر خواهد گذاشت.

سایز درست فر توکار را انتخاب کنید
ظرفیت فرهای توکار شناخته شده می تونه از 51 تا 76 لیتر متغیر باشه.
ظرفیت متوسط یک فر تک معمولا 60 لیتره.
ظرفیت متوسط برای فرهای دابل : 62 لیتر برای فر اصلی و 35 لیتر برای فر کوچکتره.
طراحی و نحوه قرار گرفتن طبقات یک فر روی میزان غذایی که داخل آن طبخ می کنید تاثیر گزاره.
تولید کنندگان معمولا حجم کلی داخل فر را به عنوان راهنمای ظرفیت فر عنوان می کنند. اما از آنجایی که غذا به صورت مکعب های بزرگ در داخل فر قرار نمی گیره این مورد خیلی مفید نیست. توجه داشته باشید که ظرفیت خالص فر نشان دهنده ظرفیت واقعی فر خواهد بود. این امکان وجود داره که یک فر با ابعاد بزرگتر دارای فضای کمتری نسبت به یک فر با ابعاد کوچتر باشه.
ظرفیت مورد استفاده یک فر توکار میتونه 27 لیتر کمتر از ظرفیت شناخته شده آن فر باشه.
حجم واقعی استفاده شده از یک فر اندازه گیری شده است و فضای 3 سانتیمتری بالای فر و فضای زیر آخرین طبقه فر در این اندازه گیری چشم پوشی شده است. اگر غذا را در این فضا ها قرار دهید از گردش صحیح هوای داغ جلوگیری کرده و بر نتایج پخت و پز تاثیر خواهید گذاشت.

راهنمای خرید فر توکار
آشپزخانه امروزی ( معماری و طراحی ساختمان Edmonton)

فر دابل. فرهای جدا از اجاق صفحه ای به خونه دار در طراحی آشپزخونه انعطاف پذیری بیشتری میده. همچنین بسیاری از افراد ترجیج میدن فرهاشون رو بیارن بالا به جای اینکه مجبور باشن برای استفاده از فر خم بشن. این قطعا برای کمر شما بهتره! اگر شما برای رنج فرهاتون و مایکروویو فضایی داشته باشید این چیدمان میتونه ایده آل باشه. در یک همچین آشپزخونه ای، یک کمد مخفی برای مایکروویو در پشت کابینت جزیره یک راه حل عالیه. سینک اصلی روی جزیره این امکان به شما میده که یک گاز صفحه ای براق را در دیوار پشتی قرار بدید.

تغییرات : فرهای دابل معمولا در عرض های-24،-27 و 30 اینچی و ارتفاع کلی متفاوت ارائه میشن.

کارایی فر توکار
آشپزخانه متحرک (Falls Church Design-Build Firms ) طراحی و بازسازی NVS

فر دابل روی هم. این آشناترین حالته، و بسیاری از تولیدکنندگان ورژنی از این دستگاه را اجرا میکنن. بیشتر تولیدکنندگان کابینت هم کابینت استانداردی برای فرهای بلند پیشنهاد میدن. یونیت فرهای دابل معمولا یک یا دو تا کشو زیرشون تعبیه شده که حدود 10 تا 16 اینچ یا بیشتر بالاتر از زمین قرار گرفته به عنوان فضای پاخور .

راهنمای خرید فر توکار
آشپزخانه امروزی ( معماران و طراحان ساختمان سانفرانسیسکو) Mark English Architects, AIA

فر تنها، مایکروویو و محفظه گرم کننده کمبو. این ترکیب هم بسیار متداوله. اگر فضا برای کابینت های بلند دارید این ترکیب فوق العادست. ( من به شخصه این ترکیب را کنار وسایل بلند دیگه مثل یخچال فریزر دوست دارم، همانطور که در اینجا نشون داده شده.) این ترکیب یه راه حل عالی برای داشتن هر سه تا وسیله کنار هم در یک آشپزخونست. من حتی دوست دارم این ترکیبو با یک فر اضافه اجرا کنم. آشپزخونه ای با این آپشن و یک گاز صفحه ای و یک فر زیرش در جزیره به ما حس و حال خوبی میده.

آشپزخانه مدرن ( NURIT GEFFEN-BATIM STUDIO)

فرهای مجزا پهلو به پهلو. این آرایش در آشپزخونه های مدرن و امروزی خیلی متداوله. ممکنه شرکت کابینت ساز یک کابینت بلند تک فره به شما ارئه بده. شما میتونید این دو تا فرو پهلو به پهلو قرار بدید و از قسمت های پایین و بالاش برای محفظه خوراکی استفاده کنید.

آشپزخانه مدرن ( طراحی و دکوراسیون داخلی دنور) Debra Toney, AIA Assoc.

در برخی از طراحی های مدرن دو تا فر مجزا با فاصله از هم و در کنار هم دیده میشه که ممکنه تنها باشن یا یک کشوی گرم کننده زیرشون نصب شده باشه. این میتونه به عنوان یک المان طراحی استفاده بشه. این نوع آرایش باعث میشه شما فضای بالای کانتر را از دست ندید (فضایی که کابینت های بلند اشغال میکنه). در این آشپزخونه این نوع طراحی یک فضای نیمه باز همراه با دو تا فر بهم چسبیده به شما ارائه میده و فریم اطراف محل یخچال یک فضای پارتیشن بندی بوجود میاره.

راهنمای خرید فر توکار
آشپزخانه امروزی ( Norcross معماران و طراحان ساختمان )

فرهای مجزا به صورت تک یا پشت سر هم. آرایش دیگه ای که برای فرها وجود داره یک فر دیواری جدا یا دو تا فر در کابینت اصلی است. در اینجا یک گاز در کنار فرها قرار داده شده که خیلی غیر معموله. بعضیا شاید بپرسند چرا که نه؟، یک گاز 60 اینجی با دو تا فر فول سایز و مشعل های بیشتر در کنار هم خوبه. مطمئنا اینا به کار میان ولی در این حالت صاحبخانه ها به میزان کمی فضای کانتر را در اختیار خواهن داشت.

آشپزخانه روستایی ( معماران و طراحان ساختمان Andrew Melaragno (Columbus

دو تا فر به صورت پهلو به پهلو با کابینت اصلی کاربردیه و به شما این امکانو میده که فضای بیشتری از کانتر آشپزخونتونو حفظ کنید همونطور که کابینت های بلند این امکانو به شما میدن. همچنین بعضی آشپزخونه ها فضای کافی برای کابینت بلند ندارن و باعث میشن آشپزخونه کوچیک به نظر بیاد.


راهنمای خرید فر توکار
آشپزخانه امروزی ( Lucy McLintic (San Francisco Media & Bloggers

یک آپشن دیگه به این صورته که فر دیواری زیر اجاق صفحه ای در کابینت اصلی قرار میگیره، اما مراقب باشید- هر ترکیبی از این آرایش با هر تولید کننده ای به خوبی به کار نمیاد. بهتره مطمئن شوید که فضای کافی برای درست قرار گرفتن اجاق صفحه ای بالای فر وجود داره.

فر دیواری ستاره آبی (BlueStar Wall Oven)
علاوه بر آپشن های شناخته شده ای از فر توکار، چند تا مدل منحصر به فرد داره که خیال شما را راحت میکنه. این فر گازی دیواری 36 اینچی با در فرانسوی یک طرح تجاری از فر دیواری برای آشپزخانه شماست.

راهنمای خرید فر توکار
فرهای امروزی ( طراحان آشپزخانه و حمام شیکاگو )Rebekah Zaveloff | KitchenLab


فرها
سیخ گردان یک لوازم جانبی سرگرم کننده برای فر دیواری شماست. بهتره تکنیک های آشپزی و سوخاری کردن مرغ را یاد بگیریم: جوجه گردان، کبابی، کبابی با سس و ... – سعی کنید روش مورد علاقه خودتونو پیدا کنید.

آیا باید یک فر تمیز کننده خودکار بخرید؟
تمیز کردن محفظه یک فر کاری ناخوشایند و وقت گیر است. بنابر این یک فر توکار که قول می دهد خودش را تمیز کند بسیار وسوسه انگیز است. چندین آپشن در دسترس است :

تمیز کننده خودکار پیرولیتی Pyrolytic cleaning گزینه اصلی است. فرهای پیرولیتی Pyrolytic ovens برنامه خاصی دارند که دمای داخل فر را به بالاترین درجه حدود 500°C می رساند و تمامی باقی مانده های غذا را تبدیل به خاکستر کرده که می توانید از کف فر براحتی پاک کنید.
خطوط کاتالیستی Catalytic liners که اغلب در قسمت دیواره های جانبی فر، دیواره پشتی فر و گاهی اوقات در سقف فر قرار می گیرند. این جداره ها دارای صفحه خاصی هستند که تکه های چربی و روغن را جذب کرده و زمانی که در دمای بالاتر از 200°C از فر استفاده می کنید به تدریج از بین می روند.
تمیز کردن با بخار Steam cleaning کمتر رایج است. اغلب شامل اضافه کردن مقداری آب در سینی کم عمق در قسمت پایینی فر است که با ایجاد بخار باعث از بین رفتن چربی و روغن از سطوح فر می گردد.
تمیز کننده نانو Nano-cleaning در بعضی از برندها، مانند بکو Beko به عنوان ویژگی های اضافی پیشنهاد می شود. در این حالت، شیشه درب فر دارای پوششی است که برای جذب دوده طراحی شده است.
پوشش آسان تمیز شونده Easy-clean enamel اساسی ترین آپشن است. این نوع پوشش به سادگی باعث سر خوردن چربی و روغن به کف فر می شود.

فرهای پیرولیتی Pyrolytic ovens به طور فزاینده محبوب می شوند و می توانند بسیار موثر باشند. در فروشگاه هایپرکیت بهترین فرهای پیرولیتی وجود دارد که درب شیشه ای خود را نیز تمیز می کنند. در بعضی مدل ها آپشنی وجود دارد که زمان طولانی و یا کوتاه برای چرخه تمیز شدن فر قابل انتخاب می باشد. این مورد بستگی به میزان کثیفی محفظه فر دارد. با این حال، توجه داشته باشید که باید قفسه های فر را از مخزن خارج کرده و بسته به مدل فر داخل ماشین ظرفشویی قرار داده یا با دست بشویید.
ویژگی های تمیز کننده خودکار هزینه بیشتری خواهد داشت – خصوصا اگر یک فر پیرولیتی خریداری کنید – اما در طول زمان در وقت شما و هزینه خرید مواد شوینده صرفه جویی خواهد شد. قیمت ها هم در حال پایین آمدن هست چون این گونه فرها مرسوم می شوند. با این وجود برخی از فرها ویژگی تمیز کنندگی خودکار را ندارند اما در آزمایش های ما ثابت شده است که تمیز کردن آنها کار آسانی نیست. تمامی فرهای پیرولیتی که ارزش خرید دارند در فروشگاه ما جمع آوری شده.

پخت معمولی، با فن یا چند منظوره؟
چند راه وجود داره که یک فر می تونه گرما فراهم کنه و این به شما امکان درک بهتر از آنچه که در پخت بهتر نیاز دارید را میده.

فر معمولی Conventional ovens
یک فر معمولی استاندارد گرما را از دو المنت حرارتی یکی در قسمت بالای فر و دیگری در نزدیکی پایه فر تامین می کنه. این مورد باعث ایجاد دو منطقه گرم و سرد در فر میشه و در نتیجه غذایی که به بالای فر نزدیکتر باشه سریعتر پخته می شه. پخت معمولی بعضی اوقات می تونه با استفاده از فن به صرفه باشه – کیک ها، سوفله ها و دسرها فقط با استفاده از المنت بالا و پایین بهتر در میاد و برای پخت هر چیز مایع که شما میخواین آهسته طبخ بشه همچون کاسرول گوشت و مرغ، با استفاده از پخت با فن چیز بیشتری بدست نمیارید.

فرهای فن دار Fan ovens
امروزه بیشتر فرهای برقی به همراه یک فن تولید میشه که کمک میکنه حرارت به طور یکنواخت پخش بشه، و بعضی فرهای گازی نیز دارای فن هستن. فرهای فن دار واقعی یک المنت تنها به دور فن دارن، در حالی که یک فر به همراه فن عمدتا یک فر معمولیه (دو المنت حرارتی) همراه با یک فن که در قسمت پشتی فر قرار گرفته. شما با استفاده از فن میتونید حرارت را تا 20 درجه کاهش دهید.
غذا در فرهای فن دار سریعتر طبخ میشه چون هوای گرم به طور مداوم داخل مخزن فر در حال گردشه. همچنین لازمه که هنگام استفاده از اینگونه فرها دمای طبخ را کاهش بدید. در فرهای دابل، فر اصلی و بزرگتر معمولا مجهز به یک فن هست و فر دیگه به عنوان یک فر معمولی عمل میکنه بنابر این شما می تونید با توجه به نوع غذاتون بهترین آپشن را انتخاب کنید.

فرهای دارای عملکرد چند منظوره Multi-function ovens
فرهای چند منظوره معمولا شامل المنت بالا و پایین، گریل و فن هستن. این نوع فرها امکان استفاده از این منابع حرارتی به صورت مستقل و ترکیبی را میدهد. بنابر این شما میتونید فقط از المنت بالا استفاده کنید تا لازانیای شما وقتی پخته شد کمی بیشتر قهوه ای بشه یا از المنت پایین فقط برای ترد شدن کامل داخل پیتزا یا پای کیش (quiche) استفاده کنید.
فرهای دارای چند عملکرد اغلب دارای تنظیمات یخ زدایی نیز هستند. بعضی مدل ها برای یخ زدایی فقط از فن برای چرخش هوای معمولی داخل فر استفاده می کنند، در حالیکه در برخی مدل ها در زمان مشابه کمی حرارت از پایین هم چاشنی کار می شود. در هر صورت، به نسبت اینکه غذا را روی کابینت آشپزخانه رها کنید تا یخ غذا باز شود کار خیلی سریعتر انجام می شود.
فرهای با عملکرد چند گانه به طور روز افزون در حال عمومی شدن هستن. این نوع فرها میتونن آپشن های پخت و پز با انعطاف پذیری بیشتر را به شما ارائه کنن اما باید مطمئن بشید که استفاده از این آپشن ها به چه میزانی کار شما را آسان می کنه چون آپشن های بیشتر میتونه به معنی کنترل های گیج کننده باشه.

آریستون، بوش یا نف کدام برندها ارزش خریدن دارن؟
برخی از برندهای فر توکار مشهورند به اینکه برای یک کار خاص یا به خصوص قابل اطمینان هستن. به عنوان مثال، فرهای توکار نف یک ویژگی منظم در پخت نان دارند که استفاده از این فر را میان خبازهای حرفه ای متداول ساخته است. اما آیا فرها شایسته این اعتبار هستن؟ به همان نسبت که در انتخاب یک فر با ویژگی های تامین کننده نیاز شما و انجام درست اصول اولیه پخت، دقت می کنید این موضوع نیز ارزش بررسی دارد که ببینید آیا برندی که شما انتخاب می کنید سابقه خوبی در عرضه این محصول دارد؟ از نظر میزان اعتماد پذیری و رضایت مشتری.
رتبه ای که بیشتر برندهای معتبر در سال 2017 برای این موضوع کسب کرده اند 88 درصد است.راهنمای خرید فر توکار
سیخ گردان در فر


سایر ویژگی های فر که باید در نظر گرفت

کنترل های دیجیتال Digital controls که میتونه دقت بیشتری نسبت به کنترل های چرخشی داشته باشه، و به شما این امکان را میده که درجه حرارت دقیق تری را انتخاب کنید.

تایمر قابل برنامه ریزی Programmable timer این امکان را برای شما فراهم می کنه که فر را برای پخت در زمان معینی تنظیم کنید، که این زمان در حالت ویژه تا 24 ساعت قابل تنظیم است. فر به صورت اتوماتیک روشن شده، پخت را انجام میده و خاموش میشه. فرهای ارزان تایمرهای معکوس ساده تری دارن. مدل های خیلی پیش پا افتاده تایمر هم ندارن.

ریل تسکوپی Telescopic runners که باعث میشه قفسه های فر را به نرمی و در حالت پایدارتری از فر بیرون بکشید و مجدد به داخل برگردونید. در بعضی فرها ریل تلسکوپی در جای خود ثابت است، اگر چه در فرهای دابل ممکن است فر شما مجهز به چندین ریل و یک کیت ثابت کننده باشه. امتیازی که این حالت داره اینه که می تونید انتخاب کنید که ریل تلسکوپی داخل کدوم مخزن قرار بگیره ولی نکته ای که هست اینه که باید خودتون ریل را در محل مورد نظر ثابت (Fix) کنید.

پخت با بخار Steam cooking در بعضی از فرهای مولتی فانکشن این عمل با حضور یک مخزن آب انجام میشه که قابل تنظیم برای حالت پخت با بخار یا تزریق بخار هنگام پخت هست. رطوبتی که روی سطح غذا نشسته بخار میشه که در نتیجه سطح غذا ترد شده در حالی که داخل غذا همچنان مرطوب است. پخت با بخار میتونه برای پخت قرص نان یا مقداری کباب مفید باشه. استفاده از تزریق بخار میتونه برای ترد کردن سطح نان کمک کنه.

کنترل اتوماتیک پخت Automatic cooking controls که معمولا با یک نمایشگر رنگی LCD لمسی همراه است و به محض اینکه نوع غذایی که میخواین طبخ کنید انتخاب کنید کار سختی را برای شما انجام میده : تنظیم دما setting the temperature ، منابع حرارتی heat sources، سطح رطوبت moisture levels، و زمان مورد نیاز پخت time needed to cook.

فرهای متصل به اسمارت Smart connected ovens که هنوز متداول نشده ولی بعضی برندها همچون AEG، Bosch و Siemens دارای مدل های در دسترسی هستن که این امکان را برای شما فراهم میکنه که با استفاده از یک نرم افزار روی گوشی یا تبلت خود عملکرد های اصلی را کنترل کرده یا فرآیند پخت را چک کنید. به عنوان مثال برنامه Home Connect شرکت Siemens این امکان را فراهم می کنه که از راه دور شروع، تغییر و پایان برنامه های پخت را به همان خوبی برای سایر لوازم آشپزخانه کنترل کنید.
شرکت AEG دارای یک مدل فر به همراه دوربین داخلی است که امکان نظارت بر فرآیند پخت را به راحتی برای شما فراهم میکنه.

شیشه 3 یا 4 جداره Triple or quadruple glazed doors معمولا در فرهای برتر یافت میشه، چندین لایه از شیشه میتونه به عایق بندی فضا، حفظ حرارت و صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کنه.

درب کشویی Slide-away door این ویژگی منحصر به فرهای Neff است و این امکان را فراهم میکنه که درب فر به طور کامل زیر مخزن فر قرار بگیره. این ویژگی هزینه شما را بالا می بره اما میتونه برای بهبود دسترسی در فضای تنگ مفید باشه.


فر مدرن برقی 30 اینچی (SOU330X)
قفسه ها با قابلیت گسترش کامل درست مثل اون چیزی که امروزه در کابینت های شما در دسترسه به عنوان لوازم جانبی فرهای دیواری به کار میره.

راهنمای خرید فر توکار
فر مدرن (لوازم آشپزخانه نیویورک ) Smeg USA


فر دیواری دو در یک
(GE Profile 30" Single-Double Electric Wall Oven)
فضای کافی برای بیش از یک فر در آشپزخونه ندارید؟ از دو تا فر در فضای یک فر استفاده کنید.

راهنمای خرید فر توکار
فر امروزی ( طراحان آشپزخانه و حمام شیکاگو )Rebekah Zaveloff | KitchenLab3 چیز که هنگام انتخاب یک فر ارزش بررسی را دارد

1- آیا براحتی میتونید داخل فر را ببینید؟
آیا موقعی که غذا در حال پخته میتونید براحتی مشاهده کنید؟ و اگر نیاز باشه لامپ فر را تعویض کنید آیا این کار به راحتی انجام میشه؟ بعضی فرها دارای یک لامپ در قسمت پشتی فر هستن که نیازه هر چند وقت یکبار تعویض بشه در حالیکه در بعضی فرها این مورد به یک لامپ LED با طول عمر بالا تبدیل شده و تعداد بیشتری لامپ برای دید بهتر نصب گردیده.

2- آیا شیشه های درب فر جهت تمیز شدن جدا می شوند؟
بیشتر فرها طوری طراحی شدن که یک یا چند پنل شیشه ای جهت تمیز شدن دوده و چربی قابل جدا شدن باشن. اگر شما قصد انجام این کار را دارید هنگام جدا کردن، تمیز کردن و نصب مجدد پنل شیشه ای دقت کنید. گوشه های شیشه خصوصا آسیب پذیرند. اگر چه شیشه های حرارت دیده در برابر حرارت بسیار مقاوم اند ولی این شیشه ها شکننده هستن و یک ترک کوچک که با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست، میتونه در طول زمان گسترش پیدا کنه و ناگهان باعث شکستن شیشه بشه. همچنین از استفاده پارچه های پشمی و ریختن مواد شیمیایی ساینده بر روی شیشه خودداری کنید.

3- چند طبقه را ساپورت می کند؟
اجاق های ارزان تر تمایل دارند با داشتن قفسه های بیشتر سخاوتمندانه به نظر برسند، بنابر این ممکنه شما به خاطر طبقات بیشتر ذوق زده شوید. بعضی فرهای گران قیمت نیز نسبت به آنچه انتظار دارید طبقات کمتری دارند، بنابر این قبل از خرید این مورد را بررسی کنید. به ویژه اگر شما به طور خاص چیزی اضافی مانند یک سینی گریل می خواهید.


راهنمای خرید فر توکار
فر امروزی

فر بخارپز
فر بخارپز یک فر شگفت انگیزه که به تازگی به بازار لوازم خانگی اومده. پخت و پز سالم ، رطوبت بدون چربی و قابلیت درست کردن نان برخی از امکانات شگفت انگیز این دستگاست.


به نصب فر خود توجه کنید
در آخر، به هزینه نصب فری که خریداری می کنید توجه کنید. اگر سوخت مصرفی فر خود را تغییر بدید هزینه بیشتری خواهد داشت نسبت به حالتی که نوع فر مشابه قبلی انتخاب کنید.


آیا فرها برای استفاده هزینه زیادی دارن؟
فرها به طور معمول مثل سایر لوازم آشپزخانه همچون یخچال، فریزر و خشک کن گرسنه انرژی نیستند. فرهای الکتریکی متوسطی که مورد آزمایش قرار گرفتن سالانه چیزی حدود 500 هزار تومان هزینه انرزی دارند. در این میان مدل هایی هستن که بیشتر از 70 هزار تومان در سال هزینه انرژی ندارن. فرهای گازی ارزان تر هستن و سالانه چیزی در حدود 250 هزار تومان هزینه انرژی دارن.


جهت بررسی انواع فر توکار و قیمت فرها در فروشگاه هايپركيت روی اینجا کلیک کنید.
همچنین به منظور انتخاب بهترین فر توکار ایرانی و خارجی از میان بهترین مدل های فر روی اینجا کلیک کنید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگزارید : Twitter Email LinkedIn Print


مشاور فروش

10-12-2019, 16:22

+2 -0  

درود بر شما
از حسن نظر شما سپاسگزاریم.
بستگی به کیفیت مواد اولیه استفاده شده در فر توکار دارد، ولی به طور کلی ترکیب شیشه و استیل هم زیبایی و هارمونی بیشتری در آشپزخانه ایجاد می کند و هم از نظر دوام مناسب تر است. زیرا فریم استیل یا قاب استیل از لبه های شیشه که ممکن است بر اثر برخورد ظرف غذا یا سینی فر لب پریدگی ایجاد شود، محافظت می نماید.


nariman

10-12-2019, 16:14

+2 -0  

ضمن عرض خسته نباشید و ارزوی موفقیت روز افزون
باید بگم تنها سایتی هستید که صفحه راهنماهای خریدتون کامل خوندم و واقعا اطلاعاتم کامل شد....بسیار سپاسگذارم
فقط یه مورد که برام سواله اینکه به نظر شما فر استیل بهتره یا شیشه ای؟
از لحاظ ظاهری منظورم نیست، درواقع سوالم اینکه دوام کدوم بیشتره؟


RAHIL

09-12-2019, 08:53

+4 -0  

روز بخیر خواهرم دوساله فر 405 وایز داره و شیرینیپزی میکنه و خییییلی راضیه ، حالا اگه منم فر وایز بخرم همون کیفیت قبل داره ؟ توی خدمات پس از فروشش مشکلی نیس؟ از طرفی نمیدونم فر استیل بخرم یا شیشه ای؟ اگه میشه مشاوره بدید بهم
سپاس


مشاور فروش

08-12-2019, 19:48

+26 -0  

درود بر شما
فر توکار آریستون ایتالیا مدل fi9 891 با طراحی زیبا و منحصر به فرد، دارای بیشترین برنامه و آپشن های متنوع، جدیدترین و کامل ترین فر توکار آریستون است که با گارانتی معتبر طلایی نیکان به شما پیشنهاد می کنیم.


علیرضا

08-12-2019, 19:37

+9 -0  

سلام وقت بخیر بنده یه فر توکار با کیفیت عالی با مارک آریستون میخواستم قیمتش هم مهم نیست ممنون میشم راهنمایی کنید


مشاور فروش

03-12-2019, 10:52

+9 -0  

درود بر شما
همیشه خرید جنس با کیفیت مقرون به صرفه تر می باشد و فر توکار آریستون از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به نسبت کیفیت قیمت این محصولات مناسب است و رضایت مشتریان از این برند بالاست. در حال حاضر مشکلی از نظر خدمات پس از فروش برای این برند وجود نداشته و تنها قیمت قطعات بالاست. ضمن اینکه کنترل کیفیت این محصول بسیار بالا بوده و میزان خطا بسیار پایین می باشد. خرید فر آریستون در بلند مدت به صرفه می باشد. البته فرهای توکار داخلی از قبیل کن و . . . نیز از کیفیت مناسبی برخوردار می باشند و به دنبال ارتقای کیفیت محصولات خود خواهند بود. نکته دیگر که قابل توجه می باشد این است که مشکل واردات برای تمامی برندهای داخلی و خارجی وجود دارد زیرا بسیاری از برندهای داخلی تولید کننده فر توکار نیز با کمبود قطعه مواجه هستند.


خاکباز

03-12-2019, 10:36

+8 -0  

سلام وقتتون بخیر.من قصد خرید فرآریستون دارم اما بهم گفتن قطعاتش توی ایران نیست دیگه.ایا درسته؟واینکه فرایرانی بخرم بااین شرایط بهتره؟


مشاور فروش

02-12-2019, 11:32

+7 -0  

درود بر شما
در این رنج قیمت فر توکار کن را بررسی کنید یا با مقداری هزینه بیشتر فر توکار مسترپلاس یا اسنوا را ملاحظه کنید.


فرشاد

30-11-2019, 23:21

+9 -3  

سلام. من یه فر برقی توکار میخوام بخرم تو رنج قیمت ۳ میلیون تا ۴۵۰۰.
میخواستم ببینم التون بهتره یا اخوان. کدوم مدلش ؟


مشاور فروش

27-11-2019, 16:53

+8 -0  

درود بر شما
فر توکار وایز مدل 401 و فر توکار آریستون مدل FI5 851 و فر توکار اسنوا مدل 3605 را بررسی کنید.


monir

27-11-2019, 15:21

+6 -0  

روزتون بخیر باشه من اگه یه فر استیل بخوام که با وسایل استیل اشپزخونه ام کاملا ست بشه و جوجه گردونم داشته باشه حتما کدوم مدل بگیرم؟زودی جواب بدید... لنگم


مشاور فروش

26-11-2019, 08:28

+8 -1  

درود بر شما
فرهای توکار جدید اسنوا از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و مدل هایی چون 3601 و 3602 فول آپشن هستند.


kako

25-11-2019, 16:22

+9 -1  

در مورد فرهای اسنوا یکم توضیح بدید تا بدونیم بخریم خوبه یا نه ؟
من قبلا فر اخوانن داشتم و اصلا ازش راضی نبودم به زور تحملش کردم واقعا


مشاور فروش

25-11-2019, 11:25

+11 -0  

درود بر شما
در این رنج به ترتیب قیمت، ست فر و مایکروفر از برند مسترپلاس، اسنوا و لتو را بررسی نمایید، در صورتی که بخواهید یک دستگاه با هر دو قابلیت فر و مایکروویو را تهیه بفرمایید می توانید کامپکت توکار لتو مدل 301 یا کامپکت توکار اسنوا مدل 54308 را بررسی کنید، فرهای کامپکت یا کامپکت فر و مایکروویو نوعی فر (دارای المنت، فن کانوکشن و گریل) می باشند که دارای قابلیت امواج مایکروویو نیز هستند و دارای ابعاد مشابه فرهای توکار معمولی با ارتفاع 45 سانتیمترند، جهت کسب آگاهی بیشتر با کارشناسان فروش هایپرکیت تماس حاصل نمایید.


شهناز

25-11-2019, 11:22

+10 -0  

سلام ممنون میشم در مورد کامپکت ها هم توضیح بدید آیا واقا هردوکار رو انجام میده فر و مایکروفرمثلا جایی خوندم LEToکامپکت دار زده این سیستم واقعا هست؟


شهناز

25-11-2019, 11:06

+9 -1  

سلام من نیاز به فرتوکار برقی و از همون برند ماکروویو دارم آیا تو برندهای ایرانی چیزی با این شرایط موجود هست و البته کیفیت بالا و اگه نخوام دو دستگاه رو بگیرم با هزینه 11 میلیون تومان دستگاه خارجی که کارایی هردو را داشته باشه رو ممنون میشم معرفی بفرمایید


مشاور فروش

24-11-2019, 15:47

+12 -0  

درود بر شما
برای خرید یک فر توکار مناسب با قابلیت مایکروویو می بایست بالاتر از 6 میلیون تومان هزینه نمایید.


FAFA

24-11-2019, 15:00

+8 -0  

سلام لطف میکنید یه فر معرفی کنید دارای ماکرویو باشه؟قیمتشم در حد 3.4 تومن باشه


SABA

24-11-2019, 09:24

+11 -0  

سلام من واقعا از راهنمایی های شما خیلی خیلی متشکرم و از خریدم بسیار رضایت دارم واقعا فر fi5 آریستون شگفت انگیزه... انشاا.. خدا بهتون برکت بده که اینقدر منصف هستید
با تشکر صحرایی نژاد


مشاور فروش

23-11-2019, 12:20

+9 -0  

درود بر شما
فر توکار آریستون و لامیرا هر دو ساخت ایتالیا بوده و از فرهای با کیفیت می باشند. برند هات پوینت - آریستون با بیش از 50 سال سابقه در تولید انواع فر توکار و سایر لوازم خانگی پیشرو در تولید فر توکار با تکنولوژی بالا و کیفیت مثال زدنی است که نسبت به سایر برندهای معتبر ایتالیایی و امریکایی در اولویت قرار دارد. یکی از برندهای ایتالیایی - امریکایی قابل رقابت با آریستون برند ویرپول می باشد که دارای فرهای توکار بی نظیری است.
فروشگاه هایپرکیت نمایندگی رسمی آریستون و ویرپول با گارانتی نیکان در ایران می باشد.


رحیمی

23-11-2019, 12:15

+10 -1  

سلام من قصد خرید یک فر ایتالیایی دارم میخواستم بدونم فر ایتالیایی لامیرا بهتره یا آریستون؟


مشاور فروش

12-11-2019, 15:01

+9 -1  

درود بر شما
در این رنج قیمت فر توکار سینجر مدل SLS12 و فر توکار داتیس مدل 683 را بررسی کنید.


س.ع

12-11-2019, 14:54

+7 -1  

سلام واحترام
من یه فر توکار در حد قیمت سه تا چهار میلیون میخواستم لطف کنید راهنمایی کنید چون اهل کیک وشیرینی پزی حرفه ای نیستم بیشتر دوست دارم مرغ درسته سوخاری درست کنم. ممنون میشم


مشاور فروش

09-11-2019, 15:37

+9 -0  

درود بر شما
فر توکار وایز مدل 401 و فر توکار آریستون مدل FI5 851 طوری طراحی شده اند که برای استفاده متعدد در روز مناسب می باشند.


حسن ایرانا

09-11-2019, 11:50

+7 -0  

سلام من یه فر برقی برای فست فود کوچک میخواستم که جواب کارم رو بده میشه لطفا راهنمائی کنید.


مشاور فروش

09-11-2019, 10:25

+7 -0  

درود بر شما
فر توکار وایز مدل 401 دارای رضایت بالای مشتریان از خرید می باشد و از کیفیت بالایی برخوردار است.


دشستانی پور

09-11-2019, 10:15

+5 -0  

خیلی ممنون میشم اگه در مورد خرید فر بهم کمک کنید
یه فر خوب با حدود قیمتی 7-8 بهم معرفی کنید؟
فر وایز مدل 401 مدل خوبیه؟ پرفروش بوده؟


مشاور فروش

08-11-2019, 18:05

+11 -0  

درود بر شما
به بخش نظرات پیج برند بوش Bosch از منوی لوازم خانه و آشپزخانه مراجعه کنید.


مرجان

08-11-2019, 10:17

+7 -1  

سلام وقت بخیر
میشه لطفا در مورد تفاوت فرهای سری ۶ و ۸ بوش توضیح بدین.
ممنون


مشاور فروش

28-10-2019, 16:36

+10 -1  

درود بر شما
خرابی کنترل پنل لمسی فرهای توکار بر اثر حرارت بستگی به موارد متعددی دارد. از جمله کیفیت برد الکترونیکی فر، کیفیت ساخت و مونتاژ قطعات فر، در نظر گرفتن فن خنک کننده برای قسمت فوقانی فر توسط سازنده، کیفیت آموزش نحوه استفاده از فر توسط کارشناس نصب شرکت مربوطه و ...
در صورت داشتن کیفیت مناسب و استفاده درست کنترل پنل لمسی فر دچار مشکل نمی شود.
فرهای توکار داتیس مدل 680، 681، 675 و 687 را بررسی کنید.


جمال

28-10-2019, 12:40

+10 -0  

سلام
دوسوال دارم
دکمه های لمسی فرهای توکار با حرارات زیاد زود خراب میشن؟؟؟
بهترین فر توکار برقی مارک داتیس کدومه؟؟؟؟


مشاور فروش

25-10-2019, 06:00

+9 -0  

درود بر شما
فرهای توکار کن بزودی با مدل های جدید به بازار عرضه خواهد شد و در حال حاضر مدل جدید 374 و بعضی مدل ها از جمله TC362W موجود می باشد. شما می توانید فر توکار هاردستون مدل OVS6121 که مشابه فر 362 کن می باشد را بررسی کنید.


جمال

24-10-2019, 12:35

+8 -3  

با سلام
گویا شرکت کن دیگه فر تولید نمیکه، بنظرتون باید چکار کنم؟ مخاستم 362 رو طبق مشورتهای شما بگیرم. پیشنهاد برند دیگه ای میدین؟ رنج قیمت همون حدود 362 کن
با تشکر


مشاور فروش

21-10-2019, 07:52

+6 -0  

درود بر شما
فر توکار کن مدل 362 دارای 11 برنامه پخت، کنترل پنل تمام لمسی و شیشه 3 جداره می باشد و یکی از بهترین مدل های فر توکار کن است.


Jamal

18-10-2019, 22:50

+6 -0  

با سلام
از بین فرهای کن مدل 362، 363 و 371 کدومش بهتره؟؟؟ امکانات بیشتری داره؟؟ هزینه ش مهم نیست
در فرهای کن فرق tc362 با tcp362 چیه؟؟
با تشکر از سایت خوبتون


مشاور فروش

17-10-2019, 17:52

+8 -0  

درود بر شما
B ابتدای کلمه Black به معنای مشکی و W ابتدای کلمه White به معنی سفید است و تفاوت تنها در رنگ فر می باشد.


عباس

17-10-2019, 17:14

+9 -0  

سلام

تفاوت حروف B و W در محصولات کن چیه؟؟؟۳۶۳ بی با دبلیو چه فرقی داره؟ با تشکر


مشاور فروش

17-10-2019, 13:03

+10 -1  

درود بر شما
فر توکار کن مدل 374، 371، 362 و 363 را بررسی کنید.


جمال

17-10-2019, 02:04

+9 -0  

با سلام
بهترین فر توکار برقی محصولات کن کدومه؟
ترجیحن سفید نباشه


مشاور فروش

16-10-2019, 19:08

+17 -0  

درود بر شما
فرهای توکار برقی گازی برای احتراق گاز نیاز به اکسیژن داشته که این مورد در بعضی از برندها با مقداری باز گذاشتن درب فر و در بعضی برندها از حفره ای که در قسمت پایینی فر وجود دارد تامین می شود. همچنین در محیطی که فر برقی گازی قرار دارد نیاز به تهویه مناسب خواهد داشت.


با ارسال دیدگاه خود و عضویت در خبرنامه، از دیدگاه دیگران، خبرها و کالای جدید آگاه شوید.

ورود | ثبت نام


     CAPTCHA

     برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

     ≪ − بررسی محصولات فر توکار بر اساس قیمت + ≫