راهنمای خرید فر توکار

اگر برای انتخاب نوع و چیدمان فر در آشپزخونتون و اینکه با اجاق صفحه ای و دراور باشه یا نه سردرگم شدید این مقاله به شما کمک میکنه تا انتخاب بهتری داشته باشید.
در رنج های کلاسیک، اجاق صفحه ای و فر در یک دستگاه معمولا 30 اینچی با 4 تا مشعل بالای فر ارائه میشن. این ایده که بتونیم یک یا دو تا فر دیواری مجزا داشته باشیم برای خیلی از آشپزها که تو فکر تغییر دکراسیون آشپزخونشون هستن زیباست.
آیا شما دستگاه های جدیدی برای آشپزی درنظر دارید؟ رویای همه برای آشپزخونشون به واقعیت نمی پیونده و استفاده از بعضی دستگاه ها در فضای آشپزخونه بهتر از بقیه به کار میاد. میتونید آپشن هایی که در اینجا ارائه میشه را بررسی کنید تا بهترین انتخابتون را انجام بدید.
یک فر خوب باید یک دهه یا بیشتر برای شما کار کنه، بنابراین شما به فری احتیاج دارید که نیازهای شما در آشپزی را تامین کنه و به راحتی تاریخ مصرفش به اتمام نرسه.
فرهای مدرن Modern Ovens میتونن میزبان ویژگی های با تکنولوژی بالا Hi-Tech باشند که باعث سهولت در آشپزی بشه. اما اگر شما اصول اولیه را درست ندانید ممکنه شما فری خریداری کنید که خیلی آهسته گرم میشه و پخت مناسبی انجام نده و ظرفیت کمی داشته باشه و در نهایت شاید به سختی بتوانید غذای باب میل خانواده خودتون را طبخ کنید.

چقدر باید هزینه کنید تا بتوانید یک فر مناسب خریداری کنید؟
قیمت فرهای توکار از 2/8 میلیون تومان برای یک فر فوق العاده پیش پا افتاده تا 20 میلیون تومان برای یک فر با تمام آپشن ها متغیر است. ما تمامی فرها در تمامی رنج های قیمتی را جهت پیدا کردن بهترین آپشن ها برای هر بودجه ای بررسی کردیم. نتایج حاصل از بررسی فرهای توکار در سال های متمادی نشان داده که برای یک فر توکار مناسب بین 5 تا 9 میلیون تومان باید هزینه کرد!
ما برندهای قابل احترامی هم چون مسترپلاس، کن و ... را با قیمت مناسب پیشنهاد می کنیم. اگر شما به دنبال یک فر با ویژگی های بالاتر و دوام بیشتر از برندهای خاص مانند آریستون، بوش، وایز، مایدیا، لتو، اسنوا و ... هستید بهتره مطمئن شوید که علاقه به پخت حرفه ای دارید و می توانید غذای مطلوب خود را با یک فر با ویژگی های خاص طبخ کنید. این نکته قابل توجه است که پرداخت هزینه بیشتر، همیشه به کسب نتایج عالی منجر نخواهد شد. بعضی فرهای گرانبها کار تخصصی آشپزی را انجام می دهند و به همان خوبی آپشن های اضافی فوق العاده ای همچون تمیز کنندگی خودکار و پخت با بخار را به شما پیشنهاد می دهند.

چه نوع فری را شما نیاز دارید؟
شما همیشه این انتخاب را ندارید که فر برقی یا گازی بخرید چون این موضوع بستگی داره به امکانات و تجهیزات سوخت برق و گاز که در خانه شما مهیاست. به عنوان مثال فرهای گازی نیاز به لوله کشی جداگانه تا پشت فر بوده و در غیر اینصورت شرکت تولید کننده بحث نصب و گارانتی را به عهده نخواهد گرفت.
بعضی مواقع ممکن است که شما دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر داده و انتخاب شما بدلیل کم بودن فضای نصب فر، محدود شود. در ادامه ما آپشن های موجود و مزایا و معایب آنرا توضیح می دهیم تا به شما کمک کند که تصمیم بگیرید آیا میخواهید تغییرات کلی در آشپزخانه خود ایجاد کنید یا به سادگی موارد را با هم جایگزین کنید.

راهنمای خرید فر توکار
راهنمای خرید فر توکار

فر برقی یا گازی؟
فرهای توکار برقی امروزه مرسوم ترند. با توجه به اینکه فر تنها یا دابل در نظر دارید می توانید از موارد بسیاری انتخاب کنید. فرهای توکار گازی امروزه سخت تر پیدا می شوند. فقط تعداد کمی از تولید کننده ها فر توکار گازی را در سبد کالایی خود قرار داده اند، بنابر این انتخاب شما محدودتر می شود.
به طور کلی، نتایج نشان می دهد که فرهای برقی بهتر عمل می کنند. فرهای توکار برقی گرما را در فضای داخل مخزن بهتر پخش کرده و پخت بهتر و کامل تری نسبت به فرهای گازی دارند.
از طرف دیگر، فرهای گازی میتونن از نظر هزینه خرید و نصب ارزان تر باشن و برخی موارد مناسب وجود داره. بنابر این اگر لوله کشی گاز را قبلا انجام دادید و نمی خواین هزینه فر برقی را بپردازید می توانید فرهای توکار گازی موجود در فروشگاه هایپرکیت را بررسی کنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشین که احتراق گاز همیشه همراه با تولید مونو اکسید کربن خواهد بود و قطعا بر سلامت غذا تاثیر خواهد گذاشت.

سایز درست فر توکار را انتخاب کنید
ظرفیت فرهای توکار شناخته شده می تونه از 51 تا 76 لیتر متغیر باشه.
ظرفیت متوسط یک فر تک معمولا 60 لیتره.
ظرفیت متوسط برای فرهای دابل : 62 لیتر برای فر اصلی و 35 لیتر برای فر کوچکتره.
طراحی و نحوه قرار گرفتن طبقات یک فر روی میزان غذایی که داخل آن طبخ می کنید تاثیر گزاره.
تولید کنندگان معمولا حجم کلی داخل فر را به عنوان راهنمای ظرفیت فر عنوان می کنند. اما از آنجایی که غذا به صورت مکعب های بزرگ در داخل فر قرار نمی گیره این مورد خیلی مفید نیست. توجه داشته باشید که ظرفیت خالص فر نشان دهنده ظرفیت واقعی فر خواهد بود. این امکان وجود داره که یک فر با ابعاد بزرگتر دارای فضای کمتری نسبت به یک فر با ابعاد کوچتر باشه.
ظرفیت مورد استفاده یک فر توکار میتونه 27 لیتر کمتر از ظرفیت شناخته شده آن فر باشه.
حجم واقعی استفاده شده از یک فر اندازه گیری شده است و فضای 3 سانتیمتری بالای فر و فضای زیر آخرین طبقه فر در این اندازه گیری چشم پوشی شده است. اگر غذا را در این فضا ها قرار دهید از گردش صحیح هوای داغ جلوگیری کرده و بر نتایج پخت و پز تاثیر خواهید گذاشت.

راهنمای خرید فر توکار
آشپزخانه امروزی ( معماری و طراحی ساختمان Edmonton)

فر دابل. فرهای جدا از اجاق صفحه ای به خونه دار در طراحی آشپزخونه انعطاف پذیری بیشتری میده. همچنین بسیاری از افراد ترجیج میدن فرهاشون رو بیارن بالا به جای اینکه مجبور باشن برای استفاده از فر خم بشن. این قطعا برای کمر شما بهتره! اگر شما برای رنج فرهاتون و مایکروویو فضایی داشته باشید این چیدمان میتونه ایده آل باشه. در یک همچین آشپزخونه ای، یک کمد مخفی برای مایکروویو در پشت کابینت جزیره یک راه حل عالیه. سینک اصلی روی جزیره این امکان به شما میده که یک گاز صفحه ای براق را در دیوار پشتی قرار بدید.

تغییرات : فرهای دابل معمولا در عرض های-24،-27 و 30 اینچی و ارتفاع کلی متفاوت ارائه میشن.

کارایی فر توکار
آشپزخانه متحرک (Falls Church Design-Build Firms ) طراحی و بازسازی NVS

فر دابل روی هم. این آشناترین حالته، و بسیاری از تولیدکنندگان ورژنی از این دستگاه را اجرا میکنن. بیشتر تولیدکنندگان کابینت هم کابینت استانداردی برای فرهای بلند پیشنهاد میدن. یونیت فرهای دابل معمولا یک یا دو تا کشو زیرشون تعبیه شده که حدود 10 تا 16 اینچ یا بیشتر بالاتر از زمین قرار گرفته به عنوان فضای پاخور .

راهنمای خرید فر توکار
آشپزخانه امروزی ( معماران و طراحان ساختمان سانفرانسیسکو) Mark English Architects, AIA

فر تنها، مایکروویو و محفظه گرم کننده کمبو. این ترکیب هم بسیار متداوله. اگر فضا برای کابینت های بلند دارید این ترکیب فوق العادست. ( من به شخصه این ترکیب را کنار وسایل بلند دیگه مثل یخچال فریزر دوست دارم، همانطور که در اینجا نشون داده شده.) این ترکیب یه راه حل عالی برای داشتن هر سه تا وسیله کنار هم در یک آشپزخونست. من حتی دوست دارم این ترکیبو با یک فر اضافه اجرا کنم. آشپزخونه ای با این آپشن و یک گاز صفحه ای و یک فر زیرش در جزیره به ما حس و حال خوبی میده.

آشپزخانه مدرن ( NURIT GEFFEN-BATIM STUDIO)

فرهای مجزا پهلو به پهلو. این آرایش در آشپزخونه های مدرن و امروزی خیلی متداوله. ممکنه شرکت کابینت ساز یک کابینت بلند تک فره به شما ارئه بده. شما میتونید این دو تا فرو پهلو به پهلو قرار بدید و از قسمت های پایین و بالاش برای محفظه خوراکی استفاده کنید.

آشپزخانه مدرن ( طراحی و دکوراسیون داخلی دنور) Debra Toney, AIA Assoc.

در برخی از طراحی های مدرن دو تا فر مجزا با فاصله از هم و در کنار هم دیده میشه که ممکنه تنها باشن یا یک کشوی گرم کننده زیرشون نصب شده باشه. این میتونه به عنوان یک المان طراحی استفاده بشه. این نوع آرایش باعث میشه شما فضای بالای کانتر را از دست ندید (فضایی که کابینت های بلند اشغال میکنه). در این آشپزخونه این نوع طراحی یک فضای نیمه باز همراه با دو تا فر بهم چسبیده به شما ارائه میده و فریم اطراف محل یخچال یک فضای پارتیشن بندی بوجود میاره.

راهنمای خرید فر توکار
آشپزخانه امروزی ( Norcross معماران و طراحان ساختمان )

فرهای مجزا به صورت تک یا پشت سر هم. آرایش دیگه ای که برای فرها وجود داره یک فر دیواری جدا یا دو تا فر در کابینت اصلی است. در اینجا یک گاز در کنار فرها قرار داده شده که خیلی غیر معموله. بعضیا شاید بپرسند چرا که نه؟، یک گاز 60 اینجی با دو تا فر فول سایز و مشعل های بیشتر در کنار هم خوبه. مطمئنا اینا به کار میان ولی در این حالت صاحبخانه ها به میزان کمی فضای کانتر را در اختیار خواهن داشت.

آشپزخانه روستایی ( معماران و طراحان ساختمان Andrew Melaragno (Columbus

دو تا فر به صورت پهلو به پهلو با کابینت اصلی کاربردیه و به شما این امکانو میده که فضای بیشتری از کانتر آشپزخونتونو حفظ کنید همونطور که کابینت های بلند این امکانو به شما میدن. همچنین بعضی آشپزخونه ها فضای کافی برای کابینت بلند ندارن و باعث میشن آشپزخونه کوچیک به نظر بیاد.


راهنمای خرید فر توکار
آشپزخانه امروزی ( Lucy McLintic (San Francisco Media & Bloggers

یک آپشن دیگه به این صورته که فر دیواری زیر اجاق صفحه ای در کابینت اصلی قرار میگیره، اما مراقب باشید- هر ترکیبی از این آرایش با هر تولید کننده ای به خوبی به کار نمیاد. بهتره مطمئن شوید که فضای کافی برای درست قرار گرفتن اجاق صفحه ای بالای فر وجود داره.

فر دیواری ستاره آبی (BlueStar Wall Oven)
علاوه بر آپشن های شناخته شده ای از فر توکار، چند تا مدل منحصر به فرد داره که خیال شما را راحت میکنه. این فر گازی دیواری 36 اینچی با در فرانسوی یک طرح تجاری از فر دیواری برای آشپزخانه شماست.

راهنمای خرید فر توکار
فرهای امروزی ( طراحان آشپزخانه و حمام شیکاگو )Rebekah Zaveloff | KitchenLab


فرها
سیخ گردان یک لوازم جانبی سرگرم کننده برای فر دیواری شماست. بهتره تکنیک های آشپزی و سوخاری کردن مرغ را یاد بگیریم: جوجه گردان، کبابی، کبابی با سس و ... – سعی کنید روش مورد علاقه خودتونو پیدا کنید.

آیا باید یک فر تمیز کننده خودکار بخرید؟
تمیز کردن محفظه یک فر کاری ناخوشایند و وقت گیر است. بنابر این یک فر توکار که قول می دهد خودش را تمیز کند بسیار وسوسه انگیز است. چندین آپشن در دسترس است :

تمیز کننده خودکار پیرولیتی Pyrolytic cleaning گزینه اصلی است. فرهای پیرولیتی Pyrolytic ovens برنامه خاصی دارند که دمای داخل فر را به بالاترین درجه حدود 500°C می رساند و تمامی باقی مانده های غذا را تبدیل به خاکستر کرده که می توانید از کف فر براحتی پاک کنید.
خطوط کاتالیستی Catalytic liners که اغلب در قسمت دیواره های جانبی فر، دیواره پشتی فر و گاهی اوقات در سقف فر قرار می گیرند. این جداره ها دارای صفحه خاصی هستند که تکه های چربی و روغن را جذب کرده و زمانی که در دمای بالاتر از 200°C از فر استفاده می کنید به تدریج از بین می روند.
تمیز کردن با بخار Steam cleaning کمتر رایج است. اغلب شامل اضافه کردن مقداری آب در سینی کم عمق در قسمت پایینی فر است که با ایجاد بخار باعث از بین رفتن چربی و روغن از سطوح فر می گردد.
تمیز کننده نانو Nano-cleaning در بعضی از برندها، مانند بکو Beko به عنوان ویژگی های اضافی پیشنهاد می شود. در این حالت، شیشه درب فر دارای پوششی است که برای جذب دوده طراحی شده است.
پوشش آسان تمیز شونده Easy-clean enamel اساسی ترین آپشن است. این نوع پوشش به سادگی باعث سر خوردن چربی و روغن به کف فر می شود.

فرهای پیرولیتی Pyrolytic ovens به طور فزاینده محبوب می شوند و می توانند بسیار موثر باشند. در فروشگاه هایپرکیت بهترین فرهای پیرولیتی وجود دارد که درب شیشه ای خود را نیز تمیز می کنند. در بعضی مدل ها آپشنی وجود دارد که زمان طولانی و یا کوتاه برای چرخه تمیز شدن فر قابل انتخاب می باشد. این مورد بستگی به میزان کثیفی محفظه فر دارد. با این حال، توجه داشته باشید که باید قفسه های فر را از مخزن خارج کرده و بسته به مدل فر داخل ماشین ظرفشویی قرار داده یا با دست بشویید.
ویژگی های تمیز کننده خودکار هزینه بیشتری خواهد داشت – خصوصا اگر یک فر پیرولیتی خریداری کنید – اما در طول زمان در وقت شما و هزینه خرید مواد شوینده صرفه جویی خواهد شد. قیمت ها هم در حال پایین آمدن هست چون این گونه فرها مرسوم می شوند. با این وجود برخی از فرها ویژگی تمیز کنندگی خودکار را ندارند اما در آزمایش های ما ثابت شده است که تمیز کردن آنها کار آسانی نیست. تمامی فرهای پیرولیتی که ارزش خرید دارند در فروشگاه ما جمع آوری شده.

پخت معمولی، با فن یا چند منظوره؟
چند راه وجود داره که یک فر می تونه گرما فراهم کنه و این به شما امکان درک بهتر از آنچه که در پخت بهتر نیاز دارید را میده.

فر معمولی Conventional ovens
یک فر معمولی استاندارد گرما را از دو المنت حرارتی یکی در قسمت بالای فر و دیگری در نزدیکی پایه فر تامین می کنه. این مورد باعث ایجاد دو منطقه گرم و سرد در فر میشه و در نتیجه غذایی که به بالای فر نزدیکتر باشه سریعتر پخته می شه. پخت معمولی بعضی اوقات می تونه با استفاده از فن به صرفه باشه – کیک ها، سوفله ها و دسرها فقط با استفاده از المنت بالا و پایین بهتر در میاد و برای پخت هر چیز مایع که شما میخواین آهسته طبخ بشه همچون کاسرول گوشت و مرغ، با استفاده از پخت با فن چیز بیشتری بدست نمیارید.

فرهای فن دار Fan ovens
امروزه بیشتر فرهای برقی به همراه یک فن تولید میشه که کمک میکنه حرارت به طور یکنواخت پخش بشه، و بعضی فرهای گازی نیز دارای فن هستن. فرهای فن دار واقعی یک المنت تنها به دور فن دارن، در حالی که یک فر به همراه فن عمدتا یک فر معمولیه (دو المنت حرارتی) همراه با یک فن که در قسمت پشتی فر قرار گرفته. شما با استفاده از فن میتونید حرارت را تا 20 درجه کاهش دهید.
غذا در فرهای فن دار سریعتر طبخ میشه چون هوای گرم به طور مداوم داخل مخزن فر در حال گردشه. همچنین لازمه که هنگام استفاده از اینگونه فرها دمای طبخ را کاهش بدید. در فرهای دابل، فر اصلی و بزرگتر معمولا مجهز به یک فن هست و فر دیگه به عنوان یک فر معمولی عمل میکنه بنابر این شما می تونید با توجه به نوع غذاتون بهترین آپشن را انتخاب کنید.

فرهای دارای عملکرد چند منظوره Multi-function ovens
فرهای چند منظوره معمولا شامل المنت بالا و پایین، گریل و فن هستن. این نوع فرها امکان استفاده از این منابع حرارتی به صورت مستقل و ترکیبی را میدهد. بنابر این شما میتونید فقط از المنت بالا استفاده کنید تا لازانیای شما وقتی پخته شد کمی بیشتر قهوه ای بشه یا از المنت پایین فقط برای ترد شدن کامل داخل پیتزا یا پای کیش (quiche) استفاده کنید.
فرهای دارای چند عملکرد اغلب دارای تنظیمات یخ زدایی نیز هستند. بعضی مدل ها برای یخ زدایی فقط از فن برای چرخش هوای معمولی داخل فر استفاده می کنند، در حالیکه در برخی مدل ها در زمان مشابه کمی حرارت از پایین هم چاشنی کار می شود. در هر صورت، به نسبت اینکه غذا را روی کابینت آشپزخانه رها کنید تا یخ غذا باز شود کار خیلی سریعتر انجام می شود.
فرهای با عملکرد چند گانه به طور روز افزون در حال عمومی شدن هستن. این نوع فرها میتونن آپشن های پخت و پز با انعطاف پذیری بیشتر را به شما ارائه کنن اما باید مطمئن بشید که استفاده از این آپشن ها به چه میزانی کار شما را آسان می کنه چون آپشن های بیشتر میتونه به معنی کنترل های گیج کننده باشه.

آریستون، بوش یا نف کدام برندها ارزش خریدن دارن؟
برخی از برندهای فر توکار مشهورند به اینکه برای یک کار خاص یا به خصوص قابل اطمینان هستن. به عنوان مثال، فرهای توکار نف یک ویژگی منظم در پخت نان دارند که استفاده از این فر را میان خبازهای حرفه ای متداول ساخته است. اما آیا فرها شایسته این اعتبار هستن؟ به همان نسبت که در انتخاب یک فر با ویژگی های تامین کننده نیاز شما و انجام درست اصول اولیه پخت، دقت می کنید این موضوع نیز ارزش بررسی دارد که ببینید آیا برندی که شما انتخاب می کنید سابقه خوبی در عرضه این محصول دارد؟ از نظر میزان اعتماد پذیری و رضایت مشتری.
رتبه ای که بیشتر برندهای معتبر در سال 2017 برای این موضوع کسب کرده اند 88 درصد است.راهنمای خرید فر توکار
سیخ گردان در فر


سایر ویژگی های فر که باید در نظر گرفت

کنترل های دیجیتال Digital controls که میتونه دقت بیشتری نسبت به کنترل های چرخشی داشته باشه، و به شما این امکان را میده که درجه حرارت دقیق تری را انتخاب کنید.

تایمر قابل برنامه ریزی Programmable timer این امکان را برای شما فراهم می کنه که فر را برای پخت در زمان معینی تنظیم کنید، که این زمان در حالت ویژه تا 24 ساعت قابل تنظیم است. فر به صورت اتوماتیک روشن شده، پخت را انجام میده و خاموش میشه. فرهای ارزان تایمرهای معکوس ساده تری دارن. مدل های خیلی پیش پا افتاده تایمر هم ندارن.

ریل تسکوپی Telescopic runners که باعث میشه قفسه های فر را به نرمی و در حالت پایدارتری از فر بیرون بکشید و مجدد به داخل برگردونید. در بعضی فرها ریل تلسکوپی در جای خود ثابت است، اگر چه در فرهای دابل ممکن است فر شما مجهز به چندین ریل و یک کیت ثابت کننده باشه. امتیازی که این حالت داره اینه که می تونید انتخاب کنید که ریل تلسکوپی داخل کدوم مخزن قرار بگیره ولی نکته ای که هست اینه که باید خودتون ریل را در محل مورد نظر ثابت (Fix) کنید.

پخت با بخار Steam cooking در بعضی از فرهای مولتی فانکشن این عمل با حضور یک مخزن آب انجام میشه که قابل تنظیم برای حالت پخت با بخار یا تزریق بخار هنگام پخت هست. رطوبتی که روی سطح غذا نشسته بخار میشه که در نتیجه سطح غذا ترد شده در حالی که داخل غذا همچنان مرطوب است. پخت با بخار میتونه برای پخت قرص نان یا مقداری کباب مفید باشه. استفاده از تزریق بخار میتونه برای ترد کردن سطح نان کمک کنه.

کنترل اتوماتیک پخت Automatic cooking controls که معمولا با یک نمایشگر رنگی LCD لمسی همراه است و به محض اینکه نوع غذایی که میخواین طبخ کنید انتخاب کنید کار سختی را برای شما انجام میده : تنظیم دما setting the temperature ، منابع حرارتی heat sources، سطح رطوبت moisture levels، و زمان مورد نیاز پخت time needed to cook.

فرهای متصل به اسمارت Smart connected ovens که هنوز متداول نشده ولی بعضی برندها همچون AEG، Bosch و Siemens دارای مدل های در دسترسی هستن که این امکان را برای شما فراهم میکنه که با استفاده از یک نرم افزار روی گوشی یا تبلت خود عملکرد های اصلی را کنترل کرده یا فرآیند پخت را چک کنید. به عنوان مثال برنامه Home Connect شرکت Siemens این امکان را فراهم می کنه که از راه دور شروع، تغییر و پایان برنامه های پخت را به همان خوبی برای سایر لوازم آشپزخانه کنترل کنید.
شرکت AEG دارای یک مدل فر به همراه دوربین داخلی است که امکان نظارت بر فرآیند پخت را به راحتی برای شما فراهم میکنه.

شیشه 3 یا 4 جداره Triple or quadruple glazed doors معمولا در فرهای برتر یافت میشه، چندین لایه از شیشه میتونه به عایق بندی فضا، حفظ حرارت و صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کنه.

درب کشویی Slide-away door این ویژگی منحصر به فرهای Neff است و این امکان را فراهم میکنه که درب فر به طور کامل زیر مخزن فر قرار بگیره. این ویژگی هزینه شما را بالا می بره اما میتونه برای بهبود دسترسی در فضای تنگ مفید باشه.


فر مدرن برقی 30 اینچی (SOU330X)
قفسه ها با قابلیت گسترش کامل درست مثل اون چیزی که امروزه در کابینت های شما در دسترسه به عنوان لوازم جانبی فرهای دیواری به کار میره.

راهنمای خرید فر توکار
فر مدرن (لوازم آشپزخانه نیویورک ) Smeg USA


فر دیواری دو در یک
(GE Profile 30" Single-Double Electric Wall Oven)
فضای کافی برای بیش از یک فر در آشپزخونه ندارید؟ از دو تا فر در فضای یک فر استفاده کنید.

راهنمای خرید فر توکار
فر امروزی ( طراحان آشپزخانه و حمام شیکاگو )Rebekah Zaveloff | KitchenLab3 چیز که هنگام انتخاب یک فر ارزش بررسی را دارد

1- آیا براحتی میتونید داخل فر را ببینید؟
آیا موقعی که غذا در حال پخته میتونید براحتی مشاهده کنید؟ و اگر نیاز باشه لامپ فر را تعویض کنید آیا این کار به راحتی انجام میشه؟ بعضی فرها دارای یک لامپ در قسمت پشتی فر هستن که نیازه هر چند وقت یکبار تعویض بشه در حالیکه در بعضی فرها این مورد به یک لامپ LED با طول عمر بالا تبدیل شده و تعداد بیشتری لامپ برای دید بهتر نصب گردیده.

2- آیا شیشه های درب فر جهت تمیز شدن جدا می شوند؟
بیشتر فرها طوری طراحی شدن که یک یا چند پنل شیشه ای جهت تمیز شدن دوده و چربی قابل جدا شدن باشن. اگر شما قصد انجام این کار را دارید هنگام جدا کردن، تمیز کردن و نصب مجدد پنل شیشه ای دقت کنید. گوشه های شیشه خصوصا آسیب پذیرند. اگر چه شیشه های حرارت دیده در برابر حرارت بسیار مقاوم اند ولی این شیشه ها شکننده هستن و یک ترک کوچک که با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست، میتونه در طول زمان گسترش پیدا کنه و ناگهان باعث شکستن شیشه بشه. همچنین از استفاده پارچه های پشمی و ریختن مواد شیمیایی ساینده بر روی شیشه خودداری کنید.

3- چند طبقه را ساپورت می کند؟
اجاق های ارزان تر تمایل دارند با داشتن قفسه های بیشتر سخاوتمندانه به نظر برسند، بنابر این ممکنه شما به خاطر طبقات بیشتر ذوق زده شوید. بعضی فرهای گران قیمت نیز نسبت به آنچه انتظار دارید طبقات کمتری دارند، بنابر این قبل از خرید این مورد را بررسی کنید. به ویژه اگر شما به طور خاص چیزی اضافی مانند یک سینی گریل می خواهید.


راهنمای خرید فر توکار
فر امروزی

فر بخارپز
فر بخارپز یک فر شگفت انگیزه که به تازگی به بازار لوازم خانگی اومده. پخت و پز سالم ، رطوبت بدون چربی و قابلیت درست کردن نان برخی از امکانات شگفت انگیز این دستگاست.


به نصب فر خود توجه کنید
در آخر، به هزینه نصب فری که خریداری می کنید توجه کنید. اگر سوخت مصرفی فر خود را تغییر بدید هزینه بیشتری خواهد داشت نسبت به حالتی که نوع فر مشابه قبلی انتخاب کنید.


آیا فرها برای استفاده هزینه زیادی دارن؟
فرها به طور معمول مثل سایر لوازم آشپزخانه همچون یخچال، فریزر و خشک کن گرسنه انرژی نیستند. فرهای الکتریکی متوسطی که مورد آزمایش قرار گرفتن سالانه چیزی حدود 500 هزار تومان هزینه انرزی دارند. در این میان مدل هایی هستن که بیشتر از 70 هزار تومان در سال هزینه انرژی ندارن. فرهای گازی ارزان تر هستن و سالانه چیزی در حدود 250 هزار تومان هزینه انرژی دارن.


جهت بررسی انواع فر توکار و قیمت فرها در فروشگاه هايپركيت روی اینجا کلیک کنید.
همچنین به منظور انتخاب بهترین فر توکار ایرانی و خارجی از میان بهترین مدل های فر روی اینجا کلیک کنید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگزارید : Twitter Email LinkedIn Print


مشاور فروش

30-05-2020, 08:23

+2 -0  

درود بر شما
از نظر برنامه پخت و امکانات تقریبا این دو فر مشابه هم هستند و تفاوت در نوع برنامه تمیز کننده خودکار و ریل تلسکوپی است. برنامه تمیزکننده خودکار فر ویرپول مدل 7890 از نوع هیدرولیتی (با بخار) می باشد که به مراتب از نوع برنامه پیرولیتی فر 8660 مناسب تر است. ریل تلسکوپی برای فر 7890 یک آپشن انتخابی است که می توانید با هزینه کمی هنگام نصب توسط خدمات شرکت به فر اضافه کنید.


فرامرزی

30-05-2020, 07:45

+2 -0  

سلام میخواستم فر توکار ویرپول بخرم بین دو مدل akz9 7890 و akzm 8660 مردد هستم میشه راهنمایی بفرمایین؟!!


مشاور فروش

25-05-2020, 04:50

+13 -4  

درود بر شما
فرهای توکار کن، داتیس و آلتون از کیفیت مناسب در این رنج قیمت برخوردار می باشند.


khosravi

22-05-2020, 23:29

+10 -0  

بین فرهای توکار ایرانی داتیس ،بیمکث،وکن کدام کیفیت بهتری دارد؟ قیمت تا 5 میلیون باشه


مشاور فروش

22-05-2020, 04:48

+26 -0  

درود بر شما
فر توکار آریستون مدل Fi5 851 برای پخت حرفه ای کیک مناسب می باشد. همانطور که پیش تر بیان شد امروزه فرهای توکار برقی جای فرهای توکار برقی-گازی و گازی را گرفته اند و این دلایل بسیاری از جمله سهولت در استفاده فرهای برقی، احتراق گاز در فضای بسته و مشکلات نصب فرهای گازی را دارد.


سید

22-05-2020, 03:44

+8 -0  

سلام خسته نباشید ببخشید فرتوکار که برای کیک پزی مناسب باشه معرفی کنید لطفا، و اینکه گازی بهتر یا برقی؟؟ به چه دلیل، تشکر


مشاور فروش

21-05-2020, 17:51

+24 -0  

درود بر شما
بهترین فر توکار کامپکت خارجی را می توانید در برندهای آریستون، ویرپول، بوش و لتو بررسی کنید. به عنوان نمونه کامپکت بخارپز توکار آریستون مدل MS 998 ، کامپکت توکار آریستون مدل MP-996، کامپکت توکار ویرپول مدل AMW 9607 ، کامپکت توکار بوش مدل CMG656 و کامپکت توکار لتو مدل 301 از موارد پرفروش می باشند.


محمد

21-05-2020, 17:11

+7 -0  

سلام بهترین فر کامپکت خارجی چیه؟ و اینکه درب از جلو هستند؟


مشاور فروش

21-05-2020, 08:55

+7 -2  

درود بر شما
فر توکار کن مدل 374 را بررسی کنید.


جمال

21-05-2020, 08:31

+1 -1  

سلام بین فر کن مدل 374 و فر استیل البرز مدل EF1 کدوم رو پیشنهاد میدین؟؟ با تشکر از سایت خوبتون


مشاور فروش

20-05-2020, 18:28

+4 -0  

درود بر شما
خرید فر توکار مناسب بستگی به میزان و نوع استفاده شما از فر توکار و بودجه شما دارد. معمولا فرهای توکار با کیفیت و دارای آپشن های بیشتر قیمت بالاتری دارند. در حال حاضر قیمت فرهای توکار آریستون و ویرپول در رنج قیمتی 12 میلیون تومان به بالا می باشند. همچنین قیمت فرهای توکار میکس به طور متوسط بالای 11 میلیون تومان بوده و در رنج قیمت 10 میلیون تومان فرهای توکار مایدیا، وایز و لتو را می توانید بررسی کنید. فرهای توکار اسنوا ترکیبی از قطعات ساخت داخل و وارداتی می باشند و در ایران اسمبل می شوند.


حجت عادل نیا

18-05-2020, 18:17

+4 -0  

سلام وقت شما بخیر.سپاس از پاسخگویی شما. ۱.فر تو کار ایرانی بخریم یا خارجی؟بنده اصلا تجربه خوبی از فر فرامکو ندارم. ۲.اگه اریستون و ویرپول رو بزاریم کنار شما چه فرتوکاری رو در رنج ۱۰ میلیون تومن پیشنهاد می کنید؟میکس،لتو،... ۳.اسنوا ایرانیه یا چینیه و مونتاژه؟


مشاور فروش

16-05-2020, 19:10

+5 -0  

درود بر شما
فر توکار مایدیا مدل 7070 و 7050 از نظر کیفیت تفاوتی نداشته و هر دو جز فرهای توکار با کیفیت در فروشگاه هایپرکیت می باشند. انتخاب هر کدام از این دو مدل کاملا سلیقه ای می باشد.


محمدرضا

16-05-2020, 16:37

+4 -0  

سلام.بین دو مدل 7070 و 7050 مایدیا کدوم مدل کیفیت بهتری داره و تفاوت هاشون بغیر از تاچ بودن مدل 7070 چیست؟و درکل خرید یکی از این دومدل رو پیشنهاد میدید؟


مشاور فروش

16-05-2020, 16:36

+2 -0  

درود بر شما
همانطور که در دیدگاه های پیشین بیان شد، امروزه فرهای توکار برقی در سراسر دنیا مورد استقبال بیشتر مشتریان قرار گرفته و با توجه به پیشرفت های بدست آمده در تولید انواع فرهای توکار برقی با فن کانوکشن و فرهای برقی بخارپز، برندهای معتبر خارجی و داخلی در سری های جدید فر توکار برقی گازی تولید نمی کنند.


امیر

16-05-2020, 16:26

+6 -1  

با سلام و خسته نباشید من میخوام یه فر توکار بخرم .منتهی نمیدونم فر توکار برقی خوبه یا برقی گازی .لطفا راهنمایی کنید .همچنین کدوم برند شما پیشنهاد میدید .ممنون و سپاسگزارم


مشاور فروش

15-05-2020, 09:11

+5 -1  

درود بر شما
در این رنج های قیمتی ، به ترتیب کیفیت فرهای توکار مایدیا مدل 7050 ، فر توکار مسترپلاس مدل 302bو 301b ، فر توکار کن مدل 374 و فر توکار داتیس مدل 675 و 692 را بررسی کنید.


آزاده

14-05-2020, 19:28

+8 -1  

با سلام و احترام فر توکار در رنج ۵ تا ۶ تومان و۶ تا ۷ تومان معرفی نمایید و بین مستر پلاس 302bو داتیس ۶۷۵ کدام رو بهتر می دانید


مشاور فروش

14-05-2020, 13:45

+4 -1  

درود بر شما
فر توکار کن مدل 362 از مدل های قدیمی فر کن بوده که دیگر تولید نمی شود و مدل جدید فر توکار کن مدل 374 می باشد.


جمال

14-05-2020, 07:53

+4 -0  

باسلام تفاوت فر توکار کن مدل 362 با فر توکار کن مدل 374 در چیه؟؟ خودتون برا خرید کدومو پیشنهاد میدین؟؟ با تشکر از سایت و مشورت خوبتون


مشاور فروش

13-05-2020, 15:40

+3 -0  

درود بر شما
در مورد کامپکت فر و مایکروویو پیش تر مواردی بیان شده است. به طور کلی دستگاه با ابعاد 60 در 45 سانتیمتر که درب آن از بالا باز می شود و تمامی مشخصات فر (المنت و فن کانوکشن) + امواج مایکروویو را داراست دستگاه کامپکت فر و مایکروویو می گویند. مواردی از کامپکت در فروشگاه هایپرکیت موجود می باشد از قبیل کامپکت لتو مدل pcmo 301، mg-12، pcmo 101 و مدل 54308 اسنوا و ... . مزایایی که در مورد فرهای توکار در این پیج ارائه شده است در مقیاس جهانی است و ممکن است برخی از فرهای داخلی یا خارجی این مزایا را نداشته باشند. به طور کلی برند آریستون و ویرپول نسبت به بوش از کیفیت بالا و قیمت مناسب! برخوردار می باشند. ضمن اینکه برند بوش نیز دارای کیفیت ساخت بالایی است.


محمد

13-05-2020, 15:22

+3 -0  

سلام
کدوم یک از مدلهایی که تو سایتتون هست فرکامپکت؟ فرکامپکت بهتره یا فر برقی؟ فر برقی همان مایکروویو ؟ یه سری مزایا تو سایتتون معرفی کردید که خیلی مدلهای موجود در سایتتون این مزایا را ندارند. مشخصات کالا ناقصِ یا واقعا این مزایا رو ندارند؟ و در نهایت بین بوش و آریستون و ویرپول جدای از مبلغ کدام رو پیشنهاد مید دهید؟ باتشکر


مشاور فروش

13-05-2020, 14:24

+3 -0  

درود بر شما
ابتدا توجه داشته باشید که تنها تعداد جداره شیشه در کاهش میزان هدر رفت حرارت و گرم شدن درب فر تاثیر گذار نیست و نوع عایق بندی و جنس و پوشش شیشه به کار رفته در درب فر بسیار تاثیر گذار است. در رنج قیمت حدود 5 میلیون تومان فر توکار مایدیا مدل 7030G را بررسی کنید. جهت خرید فری با مشخصات مورد نظر شما از برندهای نام برده می بایست بالای 6 میلیون تومان هزینه کنید.


اعظم

12-05-2020, 22:09

+5 -0  

سلام وخسته نباشید فر توکار برقی تا حدود قیمت5 تومن که دارای کانوکشن وفن خنک کننده وشیشه چهار جداره وسیستم تمیز کننده خودکار یا سلف کلین داشته باشه وظرفیتش بالا حدود 70 لیتر باشه بهم معرفی کنید فر داتیس بهتره یا التون یاکن یااسنوا یا مستر پلاس ممنون میشم رود جواب بدید


مشاور فروش

12-05-2020, 20:01

+4 -0  

درود بر شما
فرهای توکار مسترپلاس، اسنوا، کن و داتیس را بررسی کنید.


سمیرااجاق

12-05-2020, 19:12

+6 -0  

سلام لطفا نظرتون رو در مورد برند اسنوا، اخوان ، تاک نو ، سینجر، داتیس رو بفرمائید برای خرید فر تو کار روی کدوم برند فکر کنم ؟


مشاور فروش

12-05-2020, 16:59

+5 -3  

درود بر شما
در این رنج قیمت فر توکار داتیس مدل 692 و 683 و فر توکار آلتون مدل 301 و 401 را بررسی کنید. همانطور که در کامنت های پیش بیان شد فرهای توکار تمام برقی مورد استقبال بیشتری قرار گرفته و اکثر برندهای معتبر دنیا در سری های جدید فرهای برقی گازی یا گازی تولید نمی کنند.


tavakoly

12-05-2020, 16:55

+6 -1  

سلام میخواستم ببینم یک فر مناسب با قیمت 4تا5 میلیون چه مدل وبرند مناسبی از میان برندهای ایرانی معرفی می کنید در ضمن فر برقی وگازی بهتره یا برقی


مشاور فروش

12-05-2020, 15:35

+10 -1  

درود بر شما
در این رنج قیمت فرهای توکار کاملا وارداتی مایدیا Midea مدل 7050 و 7090 را بررسی کنید. این برند جز 5 برند برتر لوازم خانگی در دنیا شناخته شده است و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. فرهای توکار اسنوا با کیفیت مناسب در ایران مونتاژ می شوند.


فائزه

12-05-2020, 10:40

+7 -1  

سلام ببخشید من یک فر توکار خونگی میخوام در حد شیرینی و پخت غذاهای خونگی بین ۵ تا ۷ یا ۸ تومن میتونم هزینه کنم فقط میخوام فر با پخت خوب ولی در حد نیازم باشه نه بیشتر نمی خوام هزینه اضافی بکنم چه مدل و مارکی را پیشنهاد میدید؟ بیرون اسنوا به من گفتن مدل ۳۶۱۰ لطفا یک مقایسه با بقیه مدل ها بگید متشکرم


مشاور فروش

09-05-2020, 20:07

+4 -0  

درود بر شما
در این رنج قیمت فرهای توکار ویرپول و فر توکار آریستون مدل Fi5 851 را بررسی کنید.


مهستی

09-05-2020, 13:00

+5 -0  

در رنج قیمت 12 تا 13 تومان یک فر توکار خیلی خوب خانگی معرفی بفرمایید


مشاور فروش

05-05-2020, 10:51

+10 -2  

درود بر شما
در این رنج قیمت فرهای توکار کن ، آلتون و داتیس را بررسی کنید.


راضیه موسوی

04-05-2020, 23:43

+6 -1  

فر ایرانی که تا ۵ تومن که امکانات کامل داشته باشه چی پیشنهاد میدید سلف کلین فن کنوکشن توربو تایمر سیستماتیک و...


مشاور فروش

04-05-2020, 05:36

+5 -0  

درود بر شما
یک فر توکار یا مایکروویو توکار دارای ابعاد بیرون کار و داخل کار می باشد و معمولا ابعاد نمای فر که خارج از کابینت قرار می گیرد و به لبه کابینت پیچ می شود همان ابعاد 60 در 60 برای فر توکار و 60 در 40 یا 60 در 45 برای مایکروویو توکار می باشد. ولی ابعاد قسمتی که داخل کابینت قرار می گیرد طبیعتا کمتر از این اندازه می باشد و معمولا بین 56/5 تا 57/5 سانتیمتر عرض داخل به داخل کابینت و 58 تا 60 سانتیمتر ارتفاع داخل به داخل کابینت برای نصب درست فر توکار مورد نیاز است. برای مایکروویو توکار نیز همین شرایط وجود دارد.


سمیرا معروفخانی

04-05-2020, 01:19

+8 -3  

سلام من میخواستم فر تو کار تهیه کنم برای محل قرارگیری به مشکل خوردم ،در کابینتهای ما محل قرارگیری مایکروفر تعبیه شده که پهنای داخلی ۵۷است ،ارتفاع قابل تنظیمه ولی پهنا سخت میشه تنظیم کرد،حالا سوال من اینه که وقتی ابعاد فرتوکار ۶۰×۶۰هستش پس دقیقا ابعاد محل قرارگیری باید همین باشه یا این ابعاد تقریبیه و ممکنه کمتر از این مقدار (۶۰)باشه ،که در کابینت بنده(۵۷)هستش؟


DAVARI

03-05-2020, 23:24

+5 -1  

سلام خدمت کارشناسان محترم و مطلع با فرهای باکیفیت آریستون آشنایی دارم. فرهای برند مایرباخ و ویرلپول در مقایسه با آن چگونه اند؟ بدون در نظر گرفتن قیمت ممنون میشم کمکم کنید چون صحبت مغازه دارها ضد و نقیضه


مشاور فروش

03-05-2020, 15:49

+4 -0  

درود بر شما
در حال حاضر کامپکت لتو مدل 301 با ظرفیت 44 لیتر و کامپکت توکار اسنوا مدل SC 54308 با ظرفیت 38 لیتر را می توانید بررسی کنید.


محدثه

03-05-2020, 15:29

+4 -0  

ممنون از پاسخگوییتون کامپکت ۶۰ لیتری حدود ده میلیون تومن چی بهتره؟


مشاور فروش

03-05-2020, 12:00

+4 -0  

درود بر شما
برند آریستون دارای سابقه طولانی است و میزان استقبال مشتریان و رضایت مندی از کیفیت آن بیشتر است. برند ویرپول نیز یکی از برندهای نام آشنا و با کیفیت است که بعد از آریستون مورد استقبال بیشتری قرار دارد.


با ارسال دیدگاه خود و عضویت در خبرنامه، از دیدگاه دیگران، خبرها و کالای جدید آگاه شوید.

ورود | ثبت نام


     CAPTCHA

     برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

     ≪ − بررسی محصولات فر توکار بر اساس قیمت + ≫