راهنمای خرید مایکروویو


خرید یک مایکروویو برای آشپزخانه ضروری است. یکی از بهترین مایکروویو ها را خرید کنید و شما می توانید بدون صرف وقت به همان خوبی که برای گرم کردن و یخ زدایی از مایکروفر استفاده می کنید، برای پخت غذا نیز آنرا به کار ببرید.
در حال حاضر انواع مایکروویو با قیمت های مختلف در بازار به فروش می رسد. انتخاب مایکروفر مناسب برای آشپزخانه شما می تواند به راحتی انجام شود در صورتی که به اهداف آشپزی خود توجه داشته باشید و طیف وسیعی از گزینه هایی که در دسترس شماست را در نظر بگیرید. بنابر این بررسی مقاله راهنمای خرید مایکروویو را به شما توصیه می کنیم.


بخش اول : توازن نیازهای شما (Weighing Your Needs)


1.اندازه بیرونی مایکروویو (مایکروفر) خود را تعیین کنید (Determine the external size you want) :
مایکروویو ها دارای اندازه های مختلف هستند، معمولا دارای رنجی از ارتفاع 10 اینچ (25/4 سانتیمتر) و عرض 18 اینچ (45/7 سانتیمتر) و عمق 14 اینچ (35/6 سانتیمتر) تا ارتفاع 14 اینچ (35/6 سانتیمتر) و عرض 24 اینچ (61 سانتیمتر) و عمق 20 اینچ (50/8 سانتیمتر).
برای اینکه اندازه مناسب مایکروویو خودتونو پیدا کنید، ابتدا بهتره تعیین کنید که کجای آشپزخونه قراره نصب بشه. برای این منظور می توانید از راهنمای محل مناسب برای مایکروفر در آشپزخانه شما کمک بگیرید. بعد این را در نظر بگیرید که کانتر آشپزخانه شما چقدر بزرگ است و قصد دارید چه میزان غذا در روز طبخ کنید.
قبل از خرید دستگاه، فضایی را که شما قصد دارید مایکروویو خود را در آنجا قرار دهید به دقت اندازه گیری کنید.

اندازه بیرونی مایکروفر - The external size of microwave

2.ظرفیت داخلی مایکروویو (مایکروفر) مورد نیاز خود را تعیین کنید (Determine the internal capacity you need) :
ظرفیت داخلی مایکروویو می تواند از یک فوت مکعب (30/48 سانتیمترمکعب) تا بیش از 2 فوت مکعب (60/96 سانتیمتر مکعب) باشد. معمولا این مورد روی جعبه دستگاه مایکروفر قید می شود و شما میتوانید تعیین کنید که آیا ظروف مورد نیاز غذاهای مورد علاقه شما در داخل این مایکروفر جا می شوند یا نه؟

ظرفیت داخلی مایکروویو - Microwave Internal Capacity

3.تصمیم بگیرید که می خواهید غذای شما با چه سرعتی پخت شود؟ (Decide how fast you want your food to cook) :
توان مصرفی در اینجا کلیدی خواهد بود. معمولا مایکروفر های با توان بالاتر از مایکروویو های با توان پایین تر، غذا را سریعتر طبخ می کنند. مایکروویو های بزرگتر معمولا توان مصرفی بیشتری را نسبت به مایکروویو های کوچکتر ارائه می کنند. توان مصرفی بر روی کارتن مایکروویو قید می شود.

توان مصرفی مایکروویو (مایکروفر) - wattage (power) of microwave


بخش دوم : سهولت در استفاده از دستگاه را بررسی کنید (Evaluating Ease of Use)


1. به دنبال ویژگی های مورد نیاز خود باشید (Look for your must-have features) :
کامپکت فر و مایکروفر ویژگی های ارزشمند گوناگونی از قبیل یخ زدایی یا منوهای پخت ویژه از قبیل تنظیمات پخت پیتزا یا پخت گریل به شما ارائه می کند. این گزینه می تواند برنامه ریزی و تهیه غذا را حدس زده و فرآیند پخت و پز را آسان کند.

ویژگی های ارزشمند - Valuable Features

2. یک کامپکت فر و مایکروویو با میز چرخاننده دوار خریداری کنید (Purchase a microwave oven with a turntable) :
مزیت استفاده از این نوع کامپکت این است که شما نیازی به متوقف کردن دستگاه جهت چرخاندن ظرف غذا در هنگام پخت نخواهید داشت. میز چرخاننده دوار این کار را به صورت اتوماتیک انجام می دهد و باعث پخت یکنواخت غذای شما می شود.

میز گرداننده مایکروویو (مایکروفر) - Microwave Turntable

3. در خرید مایکروویو به مدل دارای سینی مشبک توجه کنید (Consider a model with a metal rack) :
مایکروویو هایی که دارای طبقه با سینی مشبک نیستند اغلب فقط لایه های سطحی غذا را حرارت داده و در پایان شما با یک ظرف غذا که نیمی از آن گرم و نیم دیگر سرد است روبرو خواهید شد. طبقه میله ای فلزی (مشبک) غذای شما را بالا می برد. در اینصورت گرما در اطراف ظرف غذا پخش شده و باعث پخت یکنواخت آن می گردد.

مایکروویو دارای طبقه مشبک فلزی - Microwave with metak rack


بخش سوم : خرید فر و مایکروویو (کامپکت) (Purchasing a Microwave Oven)


1. گزینه های خود را مرور کنید (Review your options) :
انواع مایکروویو در بازار وجود دارد. درباره اینکه هر مایکروویو چه گزینه هایی را پیش روی شما قرار میدهد تحقیق کنید تا خریدی آگاهانه انجام دهید:
کامپکت فر و مایکروویو روکار : این مدل فضای روی کانتر شما را کاهش می دهد ولی نسبت به دو مدل دیگر ارزانتر است و نصب آسانتری را خواهد داشت.
کامپکت فر و مایکروویو بالای اجاق گاز و فر : در این حالت مایکروویو تهویه با هوای خارج خواهد داشت و معمولا برای نصب نیاز به تکنسین است.
به عبارت دیگر، این نوع مایکروویو فضای روی کانتر را باز خواهد کرد.
کامپکت فر و مایکروویو توکار : این نوع فر توکار با قابلیت مایکروویو به گونه ای طراحی شده است که در داخل دیوار یا کابینت نصب می شود. این گزینه بسیار مناسبی است در صورتی که شما فضای کمی روی کانتر آشپزخانه خود داشته باشید و حتی این دستگاه می تواند در داخل دراور مایکروویو زیر کانتر نصب شود و زمانی که به گرم کردن غذا احتیاج دارید آنرا خارج کنید.
این نوع کامپکت بسیار گران تر است. دارای رنج قیمت از 13 میلیون ریال تا 55 میلیون ریال، اما ممکنه نسبت به انواع دیگر ساده تر به نظر بیاد.
بعضی مایکروویو های روکار گزینه انتخاب نصب توکار نیز دارند.

داخل جزیره - In the island

2. بودجه خود را در نظر بگیرید (Set a budget) :
قیمت گذاری کامپکت های فر و مایکروویو بسته به نوع، سایز و برند مایکروویو می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. به عنوان مثال یک مایکروویو رومیزی متوسط می تواند هزینه ای از 900 هزار تومان تا 5 میلیون تومان به شما تحمیل کند.
بیشترین مبلغی را که مایل هستید هزینه شود مشخص کنید و از هزینه کردن فراتر از آن خودداری کنید.

بالای فر - Over the oven

3. فروشگاه های اینترنتی را جستجو کنید (Look for Online Shopping) :
شما می توانید انواع مختلف مایکروویو از برند های متفاوت را به صورت یک جا در فروشگاه های اینترنتی همچون هایپرکیت جستجو کنید و مایکروویو مورد نیاز خود را با قیمت مناسب خریداری کنید. به این نکته توجه کنید که فروشگاه مورد نظر دارای نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت استرداد کالا باشد.
برخی فروشگاه های اینترنتی جنس های معیوب با ظاهری سالم یا جنس های دارای خوردگی در بدنه که در نگاه اول به چشم نمی آید را با قیمت ارزان تر و با شرط دریافت مبلغ در محل ارائه می کنند.
خرید از چنین فروشگاه هایی دارای ریسک بالاست و ممکن است کل مبلغی را که هزینه کرده اید از بین برود.

راهنمای خرید مایکروویو
زیر کانتر Below the counter

4. نظرات کاربران را بخوانید (Read reviews) :
قبل از اینکه یک مدل مایکروویو را خریداری کنید بهتر است از نظرات سایر کاربران در مورد آن به صورت آنلاین آگاه شوید. بررسی آنلاین این امکان را به شما می دهد تا کارایی، سهولت استفاده و طول عمر دستگاه را بدون هیچ هزینه ای ارزیابی کنید. نظرات کاربران در مورد محصول مورد نظر شما که قصد خرید آنرا از هایپرکیت دارید، ملاحظه کنید.
CNET
Microwave Buying Guide

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگزارید :
Telegram تلگرام Email ایمیل WhatsApp واتس آپ

برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

≪ − بررسی انواع مایکروویو توکار + ≫

نظرات در مورد مایکروویو توکار

مشاور فروش

06-11-2022, 12:43

+7 -0   Report

درود بر شما
مایکروویو توکار مسترپلاس را می توانید بررسی کنید.


امیر

04-11-2022, 20:11

+4 -0   Report

سلام
توی کابینت فضایی به عرض 57 سانت و ارتفاع 42 سانت و عمق 57 سانت دارم.برای این فضا چه ماکروویو فیمت مناسبی پیشنهاد میکنید؟


مشاور فروش

06-07-2022, 09:13

+5 -0   Report

درود بر شما
بهترین گزینه برای دوستداران ست در آشپزخانه، ست کامپکت بخارپز توکار و فر توکار می باشد که از بهترین نمونه ها می توان ست کامبی استیمر (بخارپز ترکیبی) توکار آریستون مدل MS998 و فر توکار آریستون مدل Fi9 891 و ست بخارپز توکار بوش مدل CDG634BS1 و فر توکار بوش مدل HBG6764S1 را نام برد.


مینا

06-07-2022, 08:44

+6 -0   Report

سلام من مایکروویو رومیزی ال جی دارم ولی میخوام برای آشپزخانه جدیدم یک ست خریداری کنم که هم ست زیبایی باشه هم کاربردی و مایکروویو هم نمیخوام چون دارم پیشنهاد شما چیه؟


مشاور فروش

15-05-2022, 08:01

+6 -0   Report

درود بر شما
با توجه به اینکه مایکروویو های تولید داخل در حال حاضر از قیمت 10 میلیون تومان به بالا می باشد مایکروویو ال جی طبیعتا بالاتر از این قیمت می باشد. اگر مایکروویو توکار مد نظرتون هست مدل های متنوع در فروشگاه هایپرکیت موجود می باشد و می توانید بررسی کنید.


مشکات

13-05-2022, 17:12

+5 -0   Report

سلام وعرض احترام بنده میخوام یه ماکروفروویو یاماکروفر ال جی بخرم فروشنده گفته سایز42 لیتری و 45 لیتری مشکی ال جی داره که البته 45 لیتری آن موجودنیس وفقط 45 اونو داره از دیدگاه شما آیا 42لیتری آن خیلی کوچک است؟بنده میخام نزدیک 5میلیون خریدکنم بیشترنمیتونم بفرمائیداگر مارک بهتری میدانیدیا هرچیزی که صلاح میدونید صمیمانه ازتون تشکر میکنم خودتون میدونیدوضع اقتصادی چقدر افتضاحه و خریدن یک چیز به تحقیق و بررسی نیاز داره ممنون میشم کمکم کنید????


مشاور فروش

05-03-2022, 11:41

+4 -0   Report

درود بر شما
برای ابعاد مورد نظر شما مایکروویو توکار مناسبی وجود نداشته و می بایست حداقل 40 سانتیمتر ارتفاع در نظر بگیرید. در صورت عدم امکان ، می توانید از مایکروویو های رومیزی کوچکتر به صورت تو کابینتی استفاده نمایید.


جمیله

27-02-2022, 16:35

+4 -0   Report

سلام، اندازه ۳۵* ۵۵ و با عمق ۴۷ سانتی متر چه پیشنهادی دارین؟
سپاس


مشاور فروش

14-01-2022, 09:41

+4 -0   Report

درود بر شما
جهت آگاهی از مشخصات دقیق محصول روی تصویر آن کلیک نمایید و از اسلاید باز شده روی جزییات بیشتر در گوشه سمت چپ پایین صفحه کلیک نمایید تا به جزییات بیشتر محصول مورد نظر دسترسی پیدا کنید.


جعفری

13-01-2022, 21:26

+6 -0   Report

سلام ممنون می شم در مورد ماکروویو تو کار اسنوا و دوام آن توضیحی بدهید. ضمنا عمق کابینت من ۵۷ هست میشه لطف کنید اعلام کنید عمق مدل ۵۴۳۰۴ اسنوا دقیقا چقدر است و چه عمقی با لحاظ فضای خالی مورد نیاز است. طول و ارتفاع با ابعاد کابینت مطابقت دارد منتهی در مورد عمق اطلاعات دقیق می خواستم. ممنونم


مشاور فروش

04-05-2020, 17:44

+19 -1   Report

درود بر شما
هر سه برند دارای کیفیت خوبی هستند. با توجه به میزان بودجه می توانید هر کدام را انتخاب کنید. برای سایز 60 در 45 سانتیمتر مایکروویو با این ابعاد یا کامپکت فر و مایکروویو مناسب است. همچنین می توانید برند اسنوا را بررسی کنید.


Arezoo

04-05-2020, 12:02

+7 -0   Report

سلام وقت بخیر
عذر میخوام من آشپزخونم جای فر و ماکروفر ۴۵*۶۰ داره و اینکه بین برند آریستون و ویرپول و لتو موندم! لطفا راهنماییم کنید کدوم برند و چه مدلی با توجه به این سایز بهتره؟ فقط کامپکت به این سایز میخوره؟ ممنون


مشاور فروش

25-04-2020, 07:28

+8 -0   Report

درود بر شما
ابعاد استاندارد مایکروفر توکار 60 در 45 سانتیمتر می باشد و می توانید فضای اضافی را کشو گرمکن ست با فر و مایکروویو یا کشوی کابینت کار کنید.


عرفان

24-04-2020, 09:15

+9 -0   Report

سلام من فر توکار دارم که اندازه استاندارد داره یعنی استاندارد ۶۰در ۶۰ حالا میخام مایکروفر توکار بگیرم ولی اکثرا عرض ۶۰ ولی ارتفاع ۴۵ داره. به نظر شما چه نوع برندی هست البته خارجی که ارتفاعش حداقل زیر ۵۵ سانت نباشه که بتونم با فر ست کنم


مشاور فروش

02-04-2020, 09:20

+6 -0   Report

درود بر شما
مایکروویو توکار لتو و مسترپلاس را بررسی کنید.


حمید

01-04-2020, 16:28

+4 -1   Report

سلام من فر توکار م استیل البرز است می خوام یک ماکروویو توکار با عرض 60 و ارتفاع48 بگیرم چه برندی پیشنها د می کنید


مشاور فروش

29-02-2020, 05:04

+19 -0   Report

درود بر شما
مایکروویو توکار مسترپلاس مدل 3109 را بررسی کنید.


هدایتی

29-02-2020, 05:02

+9 -0   Report

سلام ماکروفر مشکی بین 5 تا 6 میلیون تومن چی پیشنهاد می کنید؟


مشاور فروش

16-11-2018, 20:13

+22 -0   Report

درود بر شما
کامپکت توکار لتو مدل 301 را بررسی کنید.


نیکی

16-11-2018, 20:02

+8 -1   Report

سلام یه کامپکت خوب بهم معرفی کنید ممنون میشم جواب بدید


با ارسال دیدگاه خود و عضویت در خبرنامه، از دیدگاه دیگران، خبرها و کالای جدید آگاه شوید. توجه بفرمایید دیدگاه های مثبت و منفی مربوط به کیفیت یک محصول از برند خاص می بایست دارای تصاویر یا فیلم ارسالی قابل استناد باشد در غیر این صورت تایید نمی شود! نحوه ارسال تصاویر و فیلم از طریق پیام رسان های فروشگاه هایپرکیت می باشد.

ورود | ثبت نام


1 2 3 4 5
     CAPTCHA
     به پرداخت ملت نماد اعتماد الکترونیکی انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی پرداخت اینترنتی بانک پاسارگاد     اعتماد به هایپرکیت