راهنمای کامل خرید یخچال فریزر؛ نکات مهم خرید یخچال توکارPay Per Click
پرداخت در محل
Guarantee
ضمانت اصل بودن کالا
Express Delivery
تحویل اکسپرس و مناسب
Best Price
تضمین بهترین قیمتاگر برای انتخاب بهترین و مناسبترین یخچال فریزر آشپزخانه سردرگم هستید این مقاله به شما کمک میکنه که با خیال آسوده انتخاب خوبی داشته باشید.
تعداد کمی از ما حتی در مورد یخچال فکرم نمی کنیم تا اینکه با یک هزینه 7 تا 235 میلیونی روبرو بشیم. و از اینکه برای یک وسیله که اساسا کارش خنک کردن غذاست با چه رنجی از قیمت های متفاوت روبرو می شیم کاملا متعجب و سردرگم خواهیم شد. علت این همه تفاوت قیمت در چیست؟ با ما بمونید تا در مورد انواع اصلی یخچال بحث کنیم و این مورد را توضیح بدیم.

1.یخچال های هم عمق با کانتر (Counter-Depth Refrigerators) :

در مورد این سبک :

این نوع یخچال به صورتی طراحی شده که عمق بدنه یخچال با عمق کانتر یکسان است و جلوی یخچال با جلوی کابینت در یک راستا قرار می گیره و بیرون زدگی نداره. این نوع یخچال ها معمولا 32 تا 36 اینچ عرض، 24 تا 26 اینچ عمق (بدون احتساب درهای یخچال) و 68 تا 71 اینچ ارتفاع دارند. اگر شما در جستجوی یک یخچال توکار مناسب هستید، این نوع یخچال به کار شما نخواهد اومد ولی از نظر قیمت اغلب چندین میلیون تومان ارزان تر از نوع توکاره.

چقدر تنوع داره :

این سبک یخچال در فرم های گوناگون تولید میشه. یخچال های درب فرانسوی (French Door) در حال حاضر بسیار محبوبند، و از آنجایی که در یخچال های ساید بای ساید عرض درب یخچال نصف حالت تک درب (فرانسوی) است، این نوع یخچال ها (French Doors) برای آشپزخانه های کوچک خیلی بزرگ به نظر می رسن. انواع ساید بای ساید و نوع معمولی فریزر در پایین را میتونید در بازار پیدا کنید. مانند تمام انواع یخچال در این مقاله، این نوع یخچال ها در رنج های استیل و رنگی در دسترس شما قرار دارند.

چه زمانی استفاده کنیم :

اگر شما دنبال یک یخچال هستید که براق به نظر برسه و نسبت به یخچال های استاندارد بیشتر داخل کابینت قرار بگیره و بیرون زدگیش از نظر ظاهر آزار دهنده نباشه و در عین حال قیمتش نسبت به یخچال های توکار پایین تر باشه این انتخاب خوبیه.
آپشن ساید بای ساید هم عمق با کانتر (Side-by-side counter-depth option) :

این نوع یخچال هم عمق با کانتر، یک ساید بای ساید 36 اینچیه. همانطور که می بینید، درب های این نوع یخچال از لبه پنل کناری و کابینت جلو تر قرار گرفته تا براحتی بتونه باز و بسته بشه.
آپشن تمام یخچال یا تمام فریزر هم عمق با کانتر (All-refrigerator or all-freezer counter-depth option) :

این سبک از یخچال یا فریزر یک فضای مکعبی فوق العاده برای ذخیره کردن مواد غذایی به شما خواهد داد، بدون اینکه شما هزینه بالای مدل های تجاری گران قیمت را بپردازید. البته شما نیاز به فضای بیشتری دارید تا بتوانید هر دو دستگاه را در کنار هم در یکجا داشته باشید. شما می توانید با کمی هزینه پنل ها و کابینت آشپزخانه خود را طوری طراحی کنید که یخچال فریزر شما مانند یک واحد توکار خاص به نظر برسد.LG MDF62 Counter-Depth French-Door Refrigerator

این یک نوع یخچال ساید بای ساید با فریزر در پایین و درب فرانسوی است.یخچال های سنتی Contemporary Refrigerators

آپشن های مختلفی برای مدل های ساید بای ساید با یخ ساز، آب سرد کن و دستگیره فلزی وجود داره.
یخچال فریجیدر Fridgidaire Professional Series All Refrigerator

پنل تر و تمیز و سفارشی این یخچال روکار و هم عمق با کانتر باعث شده که یک یخچال/ فریزر تجاری بزرگ به نظر برسه.
2. یخچال های تمام-عمق یا استاندارد (Full-Depth, or Standard, Refrigerator) :

در مورد این سبک :

این نوع یخچال به صورتی طراحی شده که عمق بدنه یخچال نسبت به عمق کانتر بیشتره و یخچال نسبت به جلوی کابینت بیرون زدگی داره. یخچال ها با عمق استاندارد معمولا 32 تا 36 اینچ عرض، 31 تا 35 اینچ عمق (با احتساب درب های یخچال) و 68 تا 71 اینچ ارتفاع دارند.

چقدر تنوع داره :

این سبک در انواع ساید بای ساید، فریزر در پایین و فریزر در بالا با بدنه استیل، سفید یا مشکی تولید میشه.

چه زمانی استفاده کنیم :

زمانی که ظاهر بیرون آمده یخچال (نسبت به جلوی کانتر) برای شما مهم نیست و دنبال یک فضای مکعبی بزرگ برای سرد نگهداشتن مواد غذاییتون با حداقل عرض و ارتفاع و بیشترین عمق هستید، این سبک یخچال مناسبه. این انتخاب مقرون به صرفه ترینه. برای کسانی که یخچال های تمام-عمق را استفاده کردن، دیدن فضای داخلی یخچال های هم عمق با کانتر و توکار ممکنه شوکشون کنه.

ساید بای ساید ول پول (ویرپول) (Whirlpool Gold GSS30C6EY Side-by-Side Refrigerator) :


از روبرو سخته که بگیم این یخچال هم عمق با کانتره یا تمام-عمق. اولین نکته برچسب قیمته : یخچال های هم عمق با کانتر، قیمتشون پایین تره. دوم اینکه : مشخصات یخچال را چک کنید. یخچال استاندارد میتونه 6 اینچ عمیق تر باشه. اگر شما این آپشن مد نظرتون باشه به مسیر رفت و برگشت و باز و بسته کردن درب یخچال در آشپزخونتون توجه کنید؛ یک یخچال با عمق استاندارد میتونه طراحی و دکوراسیون آشپزخونه شما را دگرگون کنه.
نکته : با ساخت یک کابینت با عمق سفارشی در اطراف یخچال، شما میتونید ظاهر زیبای یک یخچال توکار را بدون هزینه سنگین به آشپزخونه خود بدهید.
3. یخچال های توکار با فریزر در پایین (Bottom-Freezer Built-In Refrigerator) :

در مورد این سبک :

این نوع یخچال ها معمولا 32 تا 36 اینچ عرض، 24 تا 25 اینچ عمق (با احتساب درب های یخچال) و 80 تا 84 اینچ ارتفاع دارند.

چقدر تنوع داره :

یخچال های توکار با فریزر در پایین را می تونید در مدل های استنلس استیل، پنل آماده و شیشه ای پیدا کنید.

چه زمانی استفاده کنیم :

این یخچال ها بدلیل عرضی که دارند برای آشپزخانه های کوچک مناسب نیستند. اگر شما آشپزخونه بزرگتری دارید می تونید دو تا از این یخچال ها را به صورت ساید بای ساید استفاده کنید. بهترین مکان برای این سبک از یخچال در انتهای کابینتی است که در آنجا درب یخچال در مسیر مثلثی یخچال- سینک ظرفشویی- اجاق گاز باز شود. شما میتونید تعیین کنید که لولای تک- درب یخچال در سمت چپ یا راست قرار بگیرد.


یخچال توکار ساب زیرو Sub-Zero BI30U Built-In Bottom-Freezer Refrigerator :

این یخچال کلاسیک تک درب با فریزر در پایین همچنان یکی از موارد محبوب منه. من ترجیح میدم مواد غذایی که هر روز مورد استفاده قرار میدم در بالاترین سطح قرار بگیره و مواد غذایی یخ زده در دراور پایین یخچال.
4. یخچال های توکار ساید بای ساید (Built-In Side-by-Side Refrigerator) :

در مورد این سبک :

یک ساید بای ساید دارای یخچال در سمت راست و فریزر در سمت چپه و کمپرسور در بالا قرار میگیره. عمق این سبک یخچال ها معمولا 24 تا 25 اینچ (با احتساب درب یخچال) عمق، 36، 42 یا 48 اینچ عرض و 84 اینچ ارتفاع دارند.

چقدر تنوع داره :

این یخچال ها به صورت با آب سردکن در درب یا بدون آب سردکن تولید میشن. اکثرشون دارای فریزر کوچکتر از یخچال هستن. تمامی این یخچال ها در آپشن های درب استنلس استیل، پنل- آماده و درب شیشه ای در بازار پیدا میشن.

چه زمانی استفاده کنیم :

این یخچال ها برای آشپزخانه هایی که دارای فضای زیاد با یک دیوار جداگانه برای یک واحد بزرگ هستن بسیار مناسبه. در این سبک بدلیل اینکه یخچال در سمت راست قرار داره، در سمت راست دیوار یا کابینت یا عمود بر مسیر مثلثی (یخچال- سینک- اجاق گاز) بهترین کاربری را خواهد داشت.
مردم اغلب یخچال های توکار را با یخچال های یکپارچه با کابینت، اشتباه میگیرن. تفاوت اصلی اینه که یخچال توکار اگر چه داخل کابینت قرار میگیره و همانطوری که هست براق به نظر میرسه، اما به طور کامل پنهان نمیشه. در یخچال های یکپارچه، از لبه بیرون آمده چرخ یخچال و پنجره مشبک آن در بالا مشخص میشه که یخچاله، اگرچه با یک پنل کابینت به صورت یکپارچه دیده میشه.


ساید بای ساید ساب زیرو Sub-Zero BI-42S Side-by-Side Refrigerator/Freezer :

اگر شما دنبال یک ساید بای ساید هستید من به شما پیشنهاد میکنم که سبکی را انتخاب کنید که حداقل 42 اینچ عرض داشته باشه – اگر شما فضای کافی برای 48 اینچی داشته باشید، چه بهتر. یک ساید بای ساید 36 اینچی فضای مکعبی کافی را در بخش یخچال نخواهد داشت.در این نوع یخچال ساید بای ساید توکار که دارای پنل در قسمت جلویی است، وجود آب سردکن و یخساز روی درب یخچال باعث شده که هویت آن پنهان نباشد. پنل تخته سیاه یک جایگزین زیبا برای استنلس استیله که نگرانی شما برای باقی موندن اثر انگشت روی یخچال را در یک خانواده شلوغ از بین میبره.
ساید بای ساید جی ای GE Profile Built-In Side-by-Side Refrigerator :

در اینجا یک یخچال مشابه داریم که دارای پنل چوبی به جای پنل تخته سیاه است. به دلیل دیده شدن چرخ های یخچال در پایین و آبسردکن و یخساز در درب یخچال، به طور کامل یکپارچه نیست.

بهترین یخچال فریزر های خارجی و ایرانی را می توانید بررسی کنید

برای نمایش ویژگی های فر توکار به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های فر توکار به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید


نظرات در مورد یخچال فریزر


کاربر گرامی
با ارسال دیدگاه خود و عضویت در خبرنامه، از دیدگاه دیگران، خبرها و کالای جدید آگاه شوید. توجه بفرمایید دیدگاه های مثبت و منفی مربوط به کیفیت یک محصول از برند خاص می بایست دارای تصاویر یا فیلم ارسالی قابل استناد باشد در غیر این صورت تایید نمی شود! نحوه ارسال تصاویر و فیلم از طریق پیام رسان های فروشگاه هایپرکیت می باشد.

ورود | ثبت نام


1 2 3 4 5
     CAPTCHA


     مقاله راهنمای خرید یخچال فریزر را با دوستان خود به اشتراک بگزارید : Telegram تلگرام Email ایمیل WhatsApp واتس آپ
     به پرداخت ملت نماد اعتماد الکترونیکی انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی پرداخت اینترنتی بانک پاسارگاد     اعتماد به هایپرکیت
     -->