راهنمای خرید سینک مناسب برای آشپزخانه

در این مقاله اطلاعاتی در مورد تنظیمات ، شکل ، جنس و حتی لوازم جانبی سینک آشپزخانه و سینک های خاص بدست میاریم.
ریشه این عبارت: " همه چیز یک طرف سینک آشپزخونه یک طرف " احتمالا برمیگرده به این واقعیت که حرکت دادن سینک آشپزخونه دشواره. اگر کسی بگه این عبارت " همه چیز یک طرف سینک آشپزخونه یک طرف " درست نیست احتمالا یه مورد پرتابل برای سینک آشپزخونه تو ذهنش ساخته، که اینم نشون میده که سینک در آشپزخونه چقدر اهمیت داره.
وقتی درموردش فکر میکنیم میبینیم که اغلب در چند تا حالت سینک در آشپزخونه استفاده میشه. و چرا سایر آیتم های خونه به صورت های مختلف قابل اجرا هستن. همه این موارد نشون میده که انتخاب یک سینک برای آشپزخونه خیلی اهمیت داره و این تصمیم تاثیر بسزایی در زندگی روزمره ما برای چندین سال متمادی خواهد داشت. ما در مورد نحوه انتخاب یک سینک مناسب با طراحان عضو انجمن ملی آشپزخانه و حمام (NKBA) مشورت کردیم.

راهنمای خرید سینک ظرفشویی
آشپزخانه امروزی-طراحی و دکوراسیون داخلی سانفرانسیسکو- Justrich Design

چند تا لگن و با چه آرایشی برای سینک آشپزخونه انتخاب کنیم؟
1) سینک بزرگ با یک لگن
مزایا: یک سینک مجزا و عمیق به این معنیه که شما میتونید به راحتی یک ظرف بزرگ را خیس بدید یا بشویید یا آمادگی مقدار زیادی غذا را دارید.
معایب: شستشوی سبزیجات زمانی که یک ظرف خوراک پزی داره خیس میخوره احتیاچ به کمی تردستی داره – مثل حالتی که در شستن دست و شستشوی چینی و ظروف پایه دار اتفاق میفته.
شارون فلتلی(Sharon Flatley) طراح آشپزخانه و حمام با 30 سال سابقه مورد تایید، نظرش اینه که سینک های آشپزخونه عریضتر، عمیقتر و متنوع تر شدن. شارون میگه که در حال حاضر انتخاب های زیادی وجود داره.
این روزها فلتلی ، اصول فلتلی و همکاران در دالاس، میگه که بسیاری از مشتریانش یک سینک منفرد با یک لگن که 30 تا 36 اینج عرضشه و 8 تا 10 اینج عمقشه را انتخاب میکنن. " این نوع از سینک خیلی پرکاربرده" و " چه حجم طبختون زیاد باشه چه کم براتون کاربردیه".
فلتلی میگه که همیشه با لوازم جانبی میتونیم چند تا کارو به راحتی با هم انجام بدیم. " اکثر تولیدکننده های سینک افزونه های زیادی رو پیشنهاد میدن" شامل سبدهای آبکشی که به زیبایی درون لگن سینک قرار میگیرن.

راهنمای خرید سینک ظرفشویی
آشپزخانه مدرن - طراحان و دکوراسیون داخلی نیویورک - ExpressDecor

2) سینک های دو لگنه با سایز متفاوت (40/60 یا آفست)
مزایا: دو تا لگن مجزا به ما این توانایی را میده که بتونیم دو تا کار مجزا را انجام بدیم، مثل پاک کردن ظروف و آماده کردن غذا به راحتی. یک سینک 60 به 40 دارای یک لگن به عرض حدود 18 اینچ و لگن دیگری به عرض 14 اینج می باشد. حالت ایدآل اینه که از لگن بزرگ برای تمیزکردن ظروف و از لگن کوچکتر هم برای آماده کردن غذا. سینک دو لگنه برای زمانی که شما بخواین در یک لگن ظروف را بشویید و در لگن دیگه آب بکشید به کار میاد (زمانی که شما نمیخواین ظروف را با ماشین ظرفشویی بشویید).
معایب: لگن کوجکتر برای شستن و آبکشیدن ظروف بزرگ مناسب نیست.
فلتلی میگه: " مشتریایی که انعطاف پذیری بیشتری میخوان ، سینک دابل انتخاب درستیه". " همچنین افرادی هستن که به کار با دو لگنه عادت کردن و نمیخوان تغییری ایجاد کنن".
دیو بورچر ، اصول کاربردی در خانه در نیویورک" ، به این موضوع اشاره میکنه که سینک های دابل لزوما به نوع 60 به 40 محدود نمیشن. "اگرچه این نسبت خیلی شایع هست ، آپشن های سفارشی تقریبا بیشماره".

راهنمای خرید سینک ظرفشویی
آشپزخانه امروزی - لوازم آشپزخانه و حمام کولر -

3) سینک دابل با سایز مشابه ( سینک 50 / 50)
مزایا: برای کسانی که علاقه زیادی به تقارن در طراحی دارن مناسبه. همچنین این نفع را داره که اجازه چندین کار مجزا را به ما میده (پاک کردن، آماده کردن و شستن ، آبکشی).
معایب: ظروف بزرگ میتونه باعث خیس شدن کانتر بشه.
فلتلی میگه : "بعضی از مردم فقط با این نوع از سینک کار میکنن، و اونو ترجیج میدن". " اما به شخصه تو این چند سال حتی یک مشتری هم نداشتم که در این مورد مشکلی داشته باشه".

راهنمای خرید سینک ظرفشویی
آشپزخانه سنتی - شرکت طراحی و ساخت شیکاگو - Guinn Construction LLC

4) سه لگنه ( دو لگن بزرگ و یک لگن کوچک برای دفع زباله)
مزایا: میتونید برای دفع زباله به طور مستقل از سینک استفاده کنین.
معایب: در بعضی از مدلها، مانند این مدل، نمیتونیم ته مونده های غذا را از روی کانتر به داخل قسمت زباله جاروب کنیم (این موضوع را میشه با قراردادن یک صفحه کاتر حل کرد). چون این سینک یک سینک عریضه و فضای بیشتری لازمه.
فلتلی میگه : "برای کسانی که دوست دارند محل زباله را از غذا دور نگه دارند این آپشن خوبیه".
بورچر به این مورد اشاره میکنه که " در حین پاک کردن ، دسترسی به محل دفع زباله در حالی که ظرفی هم خیس داده شده میتونه آزاردهنده باشه". " نصب این سینک این مشکل را برطرف میکنه.

در مورد راه اندازی سینک آشپزخانه بیشتر بدانیم:

راهنمای خرید سینک ظرفشویی
آشپزخانه سنتی - دکوراسیون و طراحی داخلی Corte Madera

شکل سینکتون را انتخاب کنید
1) خانه معمولی
مزایا: اکثر سینک های خانه های معمولی دارای یک لگن ساده بزرگ هستن. تفاوت در متمایز بودن قسمت جلوی سینکه، که شبیه یک پیانو هست و خیلی از صاحبخونه ها دوستش دارن. برای یک سینک معمولی، لگن میتونه 4 اینج از لبه کانتر دورتر باشه، اما این نوع سینک میتونه یکم پایین تر از سطح تراز کانتر قرار بگیره. برای آدم های قد کوتاه و بچه ها سینک معمولی میتونه بیشتر در دسترس باشه. اگر شما یک سینک معمولی چینی یا سرامیکی انتخاب کنید آپشن های فراوانی برای رنگ سینک خواهید داشت.در بعضی از مدلها، مانند این مدل، نمیتونیم ته مونده های غذا را از روی کانتر به داخل قسمت زباله جاروب کنیم (این موضوع را میشه با قراردادن یک صفحه کاتر حل کرد). چون این سینک یک سینک عریضه و فضای بیشتری لازمه.
معایب:
یک سینک معمولی یک طرح اختصاصیه که برای مدت طولانی با شما خواهد بود مگر اینکه سلیقتون تغییر کنه.
فلتلی میگه : "سینک معمولی یه انتخاب خاص و زیباست". "مثل یک سینک بزرگ تک عمل میکنه".


راهنمای خرید سینک ظرفشویی
آشپزخانه سنتی - دکوراسیون و طراحی داخلی Saskatoon


2) سینک دابل معمولی
مزایا: مثل همه سینک های دابل دیگست.
معایب: این سینک سبک باز و راحت یک سینک معمولی یک لگنه را نداره.


راهنمای خرید سینک ظرفشویی
آشپزخانه امروزی

3) سینک دو طرف گرد
مزایا: بسیاری از صحابخونه ها به این نتیجه رسیدن که تمیز کردن یک سینک با لبه گرد راحتر از لبه مربعی هست.
معایب: اگر استایل آشپزخونه شما براق و با یک نگاه ریزبینانه باشه ، شاید بعدا اینطور به نظر نرسه.
یک کارشناس اشاره به نوعی سینک ساخت شرکت Rohl داره که گوشه های تیز و زاویه داری در نزدیکی سوراخ سینک داره، جایی که بالای کانتر به سینک وصل میشه ولی گوشه های گردی هم در ته سینک داره ، جایی که بیشتر شستشو اونجا اتفاق میفته. " این ساختار بهترین حالت ممکن را در اختیار افراد قرار میده".

4) سینک با آبکش توکار
مزایا: البته که برای خشک شدن ظروف زیادی که با دست شسته شده مناسبه. آبکش این سینک برای خشک کردن میوه ها و سبزیجاتی که شسته شدن به کار میاد.
معایب: این نوع عریضی از سینکه که فضای کانتر رو میخوره.


این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگزارید : Telegram تلگرام Email ایمیل WhatsApp واتس آپ Print پرینت

مشاور فروش

15-08-2021, 08:24

+11 -1   Report

درود بر شما
برای کانترهایی که از نوع سنگ کوارتز یا کورین می باشند استفاده از سینک زیرکار استیل یا گرانیتی متداول تر است. استفاده از دو سینک تک لگن نسبت به یک سینک دو لگن بدون سینی از نظر استحکام بیشتر اتصال سینک ها و کاور شدن بیشتر و جلوه بهتر سنگ کانتر، مقبول تر می باشد. انواع سینک گرانیتی و استیل از برندهای معتبر و با کیفیت شاک آلمان و CM ایتالیا و برندهای با کیفیت و قیمت مناسب مونتینا، لتو و مکاپا و سایر سینک های موجود در فروشگاه هایپرکیت را می توانید بررسی کنید.


محترم

13-08-2021, 21:38

+1 -0   Report

برای رویه کوارتز کابینت ، یک سینک زیرکار استیل دو لگنه بهتر است یا دو سینگ زیر کار استیل تک لگنه


ماندانا

13-08-2021, 21:04

+2 -0   Report

درود، بهترین مارک سینک زیرکار ایرانی و خارجی چیست؟ برای رویه کوارتز سینک توکار بهتر است یا زیرکار؟ آیا سوراخ کردن کوارتز برای نصب شیر آب سینک زیرکار ، مشکلی ایجاد نمی کند؟ سپاس


مشاور فروش

10-09-2020, 16:01

+4 -0   Report

درود بر شما
در زیر آب گرد بدلیل شکل هندسی دایره ای شکل جرم کمتری در اطراف خروجی سینک جمع شده و به طور کلی تمیز کردن آن راحت تر است. سینک های جدید استیل مونتینا دارای زیر آب گرد می باشند.


مهدی

07-09-2020, 23:23

+7 -1   Report

سلام جدیداً اکثر سینکها با زیر آب چهار گوش تولید میشن که با نمونه های کلاسیک (گرد) فرق میکند میخواستم بدونم این مسئله فقط جنبه زیبایی دارد یا به لحاظ عملکردی هم تفاوتی ایجاد میکند؟ و اصولاً کدوم نوع، آبندی بهتری دارد ؟ با تشکر


مشاور فروش

19-07-2020, 06:22

+8 -3   Report

درود بر شما
سینک های استیل ایلیا استیل، استیل البرز و کن و هود و گاز صفحه ای مسترپلاس را بررسی کنید.


فريبا كرمى

18-07-2020, 09:14

+11 -3   Report

با سلام لطفا به من راهنمايي و مشاوره بدين سينك ايرانى دو لگن كه لكهً نزند معرفى بفرماييد هود بى صدا تو كار و روكار خوب معرفى بفرماييد اجاق با كارايي و خوب تو كار هم نياز دارم از شما خيلى متشكرم


مشاور فروش

18-07-2020, 08:50

+11 -1   Report

درود بر شما
در حال حاضر در میان برندهای داخلی هیچ کدام ضد خش نمی باشند و بعضی مدل های سینک های لتو که ساخت ترکیه می باشند از استیل آجدار استفاده شده که در مقابل خراش مقاوم اند.


mm

17-07-2020, 22:10

+7 -1   Report

سلام لطفا یک سینک استیل روکار با جنس عالی که لک و خش نیفته معرفی کنید اخوان و البرز شنیدم خیلی افتضاح شدن


مشاور فروش

10-07-2020, 05:58

+2 -0   Report

درود بر شما
سینک های استیل البرز سری 800 را بررسی کنید.


صبا

09-07-2020, 08:35

+2 -2   Report

سلام. وقت بخیر. من یه سینک با عرض ۵۰ و طول ۱۲۰ میخوام که سینی ش طوری طراحی شده باشه که آب توی لگن سرازیر بشه و توی سینی جمع نشه. ضمنا پیچ پایین سینک هم میخوام که پلاستیکی نباشه میشه راهنمایی کنید لطفا


مشاور فروش

26-06-2020, 12:25

+4 -1   Report

درود بر شما
سینک های استیل کن و استیل البرز در رنج قیمتی خود مناسب می باشند.


parisa

24-06-2020, 06:28

+6 -2   Report

سلام و روز بخیر
در حال حاضر از برندهای ایرانی استیل البرز و کن بهترینه ؟ اخوان انگار کیفیتش پایین اومده... درسته؟


ناصر

07-06-2020, 13:46

+4 -2   Report

درود خسته نباشيد سينك لگن بزرگ به طول حداقل ٧٠ به همراه سيني ٤٠ سانتي و ورق استيل ضد زنگ ضخامت ١.٢ ميخوام پيشنهاد شما چيه


مشاور فروش

25-05-2020, 04:55

+3 -2   Report

درود بر شما
سینک های استنلس استیل (Stainless Steel) از آلیاژ ضد زنگ ساخته می شوند و در صورت زخمی نشدن سطح سینک در گذر زمان زنگ نمی زنند. سینک های استیل لتو نیز این شرایط را دارا می باشند.


ماه

25-05-2020, 04:22

+10 -1   Report

سلام وقت بخير سوالي داشتم ازتون . سينك لتو مدل Tx44 را به تازگي تهيه كرديم . در سرچ متوجه شدم كه اين مدل توليدش منوقف شده و وقتي در خانه تست آهنربا را انجام دادم متاسفانه جذب شد ،آيا اين سينك در آينده نزديك زنگ خواهد زد؟


مشاور فروش

15-05-2020, 09:07

+2 -0   Report

درود بر شما
سنگ گرانیت دارای انواع مختلفی می باشد که نوعی از سنگ گرانیتی حاوی رگه هایی است که دارای مواد تشعشع زاست که در ساخت سینک گرانیتی به کار نمی رود و در شرکت های معتبر تولید کننده مواد اولیه ساخت سینک گرانیتی واحد کنترل رادیو اکتیو وجود دارد و این نگرانی بیشتر برای سنگ های گرانیتی ساختمانی وجود دارد که بدون هیچ آزمایشی برش و صیقل خورده و به فروش می رسند.


طلیعه

14-05-2020, 17:31

+2 -1   Report

سلام وقت بخیر خسته نباشید در مورد سینک گرانیتی یک سوال داشتم من تحقیق که کردم در مورد گرانیت گفته بود در فضای خانه و بسته کمتر از گرانیت استفاده بشه چون باعث تشعشع اشعه میشه برای همین از خرید سینک گرانیتی منصرف شدم از سایت معتبر در مورد سنگ گرانیت اینجور مطلبی دیدم خواستم ببینم سینک گرانیت از سنگ گرانیت هست اینجور مطلبی تا چه حد صحت داره


مشاور فروش

29-04-2020, 11:21

+12 -1   Report

درود بر شما
سینک گرانیتی مونتینا را بررسی کنید.


زهرا

26-04-2020, 18:11

+11 -0   Report

سلام وقت شما بخیر
ببخشید من دنبال یه سینک گرانیتی دو لگنه با سینی و زیرصفحه ای هستم اگر با سینی وجود نداره، بدون سینی چه سینکی با مشخصات بالا معرفی میکنید؟ ابعاد لگن هم نمیخوام کوچک باشه جنس سینک خوب یاشه و ضخامت ورق سینک کم نباشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید


مشاور فروش

16-04-2020, 05:44

+15 -0   Report

درود بر شما
سینک ظرفشویی استیل برند CM ساخت ایتالیا، سینک گرانیتی Schock ساخت آلمان و گاز صفحه ای آریستون را بررسی کنید.


لیلا

15-04-2020, 23:47

+4 -2   Report

سلام ،خواهشاً میخواستم یه مارک خوب و با کیفیت سینک ظرفشویی و گاز رومیزی به من معرفی کنید ،ممنون


امیرارسلان

29-02-2020, 14:29

+18 -3   Report

سلام ممنون از پیج خودتون واقعا عالیه
بین سینک هایی که دیدم از سینک استیل البرز مدل ۸۱۵،۷۶۴،۷۶۵خوشم اومد سوالم اینه که از لحاظ جنسی کدوم بهتره؟ واینکه سینک رو کار باشه خوبه یا توکار ؟ و اینکه مات باشه یا براق که همین شکیل باشه هم جنس خوب صفحه کابینت کورین هست میخوام خوب باشه
ممنون


مشاور فروش

16-11-2019, 08:07

+13 -1   Report

درود بر شما
سینک گرانیتی شاک بهترین و بزرگترین تولید کننده سینک گرانیتی در جهان می باشد و دارای تنوع بی نظیر و کیفیت بسیار بالا در سطح جهانی است. ضد خش بودن و ماندگاری بسیار بالای رنگ و کیفیت از ویژگی های منحصر به فرد سینک شاک آلمان می باشد.
سینک گرانیتی گرانیکو در رده سینک های تولید داخل با قیمت و کیفیت مناسب است ولی قابل مقایسه با سینک شاک آلمان نیست.


بابایی

16-11-2019, 07:55

+10 -1   Report

سلام روز بخیر . من تمام صحبت های شما رو با دوستان مطالعه کردم . میشه لطفا راهنمایی می کنید سینک گرانیتی گرانیکو بهتر است یا شاک ؟؟؟؟ یک جا از شاک رو معرفی کردید و یک جا گرانیکو؟؟؟ از نظر عدم تغییر رنگ و کیفیت بهتر کدوم رو در درجه اول پیشنهاد می کنید؟؟؟؟ممنونم از راهنمایی شما


مشاور فروش

10-07-2019, 11:10

+12 -1   Report

درود بر شما
بله انواع سینک گرانیتی سفید را می توانید در سایت جستجو کنید.


ریحانه جعفری

10-07-2019, 10:05

+13 -0   Report

سلام. روزتون بخیر. من یه سینک سفید (مدل سینکهای قدیمی) میخوام. آیا در مجموعه تون چنین مدلی دارید؟


الهه

04-06-2019, 14:19

+33 -2   Report

با سلام سینک اخوان افتضاح هنوز یکماه نمیشه خریدم وچقدر رعایتش کردم با ریختن آب فوری سیاه شد ولکه هاش پاک نمیشه یک میلیون و دویست هزارتومان هم پولش بود حیف پول واقعا اخوان افتضاحه خدا ازشون نگذره با این محصولات گرون اما به شدت بی کیفیت


مشاور فروش

26-05-2019, 10:08

+7 -3   Report

درود بر شما
سینک های گرانیتی سفید و کرم روشن گرانیکو با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و به صورت دست ساز تولید می شوند که از ماندگاری بالای رنگ برخوردار می باشند. به طور کلی سینک های گرانیتی رنگ سفید با رعایت اصول نگهداری از ماندگاری رنگ بهتری نسبت به سینک های رنگ تیره برخوردارند و بر خلاف آنچه که به نظر می رسد سینک های مشکی از همان ابتدای استفاده اثر رسوب آب را نمایان کرده که نیاز به تمیز کردن مداوم خواهند داشت.


امیر شهریاری

26-05-2019, 10:01

+4 -1   Report

سلام روز بخیر
در مورد سینک های گرانیتی گرانیکو مخصوصا رنگ سفید و کرم روشن بعد از مدتی رنگ سینک تغییر نخواهد کرد؟؟و اینکه جذابیت اولیه را به مرور زمان از دست نمیدهند؟؟؟ با تشکر


مشاور فروش

18-04-2019, 22:17

+19 -1   Report

درود بر شما
پاسخ شما دایره گسترده ای از برندها را در بر می گیرد.
در صورتی که سینک استیل با قیمت مناسب مد نظرتون هست در میان برندهای ایرانی می توانید سینک استیل کن و استیل البرز را بررسی کنید و در میان سینک های گرانیتی پیشنهاد می شود سینک گرانیتی گرانیکو را ملاحظه کنید.


مسلم

16-04-2019, 23:19

+31 -3   Report

سلام وقت بخیر یه من میخوام سینک بخرم کدوم مارک و کدوم مدل بهتره راهنماییم کنید


رضايي

06-04-2019, 12:06

+18 -2   Report

عليرغم اينكه من در قسمت نظرات اسمي از برند گومه نديدم ولي خواستم نظرم رو بنويسم شايد براي كسي پيش اومد ومفيد بود، من سينك توكار گومه به قيمت دو و خورده اي گرفتم و با دو سه بار ريختن اب روي سينك (يعني حتي هنوز بصورت رسمي ازسينك شروع به استفاده نكرده بوديم) لكه هاي زنگ زدگي روش ديدم حالا با استفاده به چه روزي در بياد نميدونم!!


مشاور فروش

28-02-2019, 09:38

+24 -3   Report

درود بر شما
سینک های گرانیتی گرانیکو با استفاده از مواد اولیه کامپوزیت کوارتز در ایران به صورت دست ساز تولید می شوند و به نسبت قیمت از کیفیت قابل قبولی برخوردار می باشند.


Rose

28-02-2019, 08:18

+18 -1   Report

سلام من از مدل های سینک ظرفشویی گرانیتی گرانیکو خوشم اومده میخواستم بدونم کیفیت این سینک ها چطوره؟ ممنون


arezo

10-12-2018, 11:00

+13 -3   Report

سلام .گرچه نوع برند در انتخاب محصول مهمه اما نه خیلی زیاد.من بعداز پرس وجوهای زیاد سینک فرانکه با قیمت تقریبی پنج میلیون خریدم ولی بعد از دو هفته بعداز استفاده شروع به زنگ زدگی کرد و شرکت فربر زیر بار نرفت و من رو مقصر دونستن ....!!!


مشاور فروش

13-11-2018, 07:37

+22 -0   Report

درود بر شما
در انتهای همین صفحه سینک ها بر اساس قیمت به صورت اسلاید شو قابل بررسی است.


کمندی

12-11-2018, 00:50

+6 -2   Report

سلام خسته نباشید
یک سیتک باکیفیت و قیمت مناسب(800) در ایران چه مارکی هست واینکه کیفیتش برا من خیلی مهمه ممنون میشم به من اصلاع بدین


الناز احمدی

18-08-2018, 08:57

+61 -2   Report

سینک اخوان اشغالترین سینکه.کلی هم پول دادم بهش.اولین بار که اب رو روش باز کردم پر شد از لکه های سیاه.هم دیوارش هم داخل لگنش.خدا ازشون نگذره.بهشون هم که زنگ میزنی میگن سیف کرمی بزن و خشکش کن.مگه ادم بیکاره دم دقیقه یه سیف و دستمال بگیره دستش.میگن از رسوب ابه.اخه سینکی که اولین بار اب روش بیاد اینقدر سیاه نباید بشه.مگه ما سینک ندیدیم.چنان سیاه شده که انگار جرمگیر ریختیم روش


مشاور فروش

28-07-2018, 06:41

+8 -1   Report

درود بر شما
در مورد تمامی سینک های گرانیتی قسمت خارجی سینک مانند قسمت داخلی سینک صاف و پولیش شده نیست و دارای برجستگی ها و فرورفتگی هایی است که مربوط به ساخت دست ساز این نوع سینک ها است. در صورتی که قسمتی از بدنه خارجی سینک جدا شود به نمایندگی خدمات پس از فروش برند مربوطه اطلاع دهید.


با ارسال دیدگاه خود و عضویت در خبرنامه، از دیدگاه دیگران، خبرها و کالای جدید آگاه شوید.

ورود | ثبت نام


1 2 3 4 5
     CAPTCHA

     برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

     ≪ − بررسی محصولات سینک ظرفشویی بر اساس قیمت + ≫