راهنمای خرید سینک مناسب برای آشپزخانه

در این مقاله اطلاعاتی در مورد تنظیمات ، شکل ، جنس و حتی لوازم جانبی سینک آشپزخانه و سینک های خاص بدست میاریم.
ریشه این عبارت: " همه چیز یک طرف سینک آشپزخونه یک طرف " احتمالا برمیگرده به این واقعیت که حرکت دادن سینک آشپزخونه دشواره. اگر کسی بگه این عبارت " همه چیز یک طرف سینک آشپزخونه یک طرف " درست نیست احتمالا یه مورد پرتابل برای سینک آشپزخونه تو ذهنش ساخته، که اینم نشون میده که سینک در آشپزخونه چقدر اهمیت داره.
وقتی درموردش فکر میکنیم میبینیم که اغلب در چند تا حالت سینک در آشپزخونه استفاده میشه. و چرا سایر آیتم های خونه به صورت های مختلف قابل اجرا هستن. همه این موارد نشون میده که انتخاب یک سینک برای آشپزخونه خیلی اهمیت داره و این تصمیم تاثیر بسزایی در زندگی روزمره ما برای چندین سال متمادی خواهد داشت. ما در مورد نحوه انتخاب یک سینک مناسب با طراحان عضو انجمن ملی آشپزخانه و حمام (NKBA) مشورت کردیم.

آشپزخانه امروزی-طراحی و دکوراسیون داخلی سانفرانسیسکو- Justrich Design

چند تا لگن و با چه آرایشی برای سینک آشپزخونه انتخاب کنیم؟
1) سینک بزرگ با یک لگن
مزایا: یک سینک مجزا و عمیق به این معنیه که شما میتونید به راحتی یک ظرف بزرگ را خیس بدید یا بشویید یا آمادگی مقدار زیادی غذا را دارید.
معایب: شستشوی سبزیجات زمانی که یک ظرف خوراک پزی داره خیس میخوره احتیاچ به کمی تردستی داره – مثل حالتی که در شستن دست و شستشوی چینی و ظروف پایه دار اتفاق میفته.
شارون فلتلی(Sharon Flatley) طراح آشپزخانه و حمام با 30 سال سابقه مورد تایید، نظرش اینه که سینک های آشپزخونه عریضتر، عمیقتر و متنوع تر شدن. شارون میگه که در حال حاضر انتخاب های زیادی وجود داره.
این روزها فلتلی ، اصول فلتلی و همکاران در دالاس، میگه که بسیاری از مشتریانش یک سینک منفرد با یک لگن که 30 تا 36 اینج عرضشه و 8 تا 10 اینج عمقشه را انتخاب میکنن. " این نوع از سینک خیلی پرکاربرده" و " چه حجم طبختون زیاد باشه چه کم براتون کاربردیه".
فلتلی میگه که همیشه با لوازم جانبی میتونیم چند تا کارو به راحتی با هم انجام بدیم. " اکثر تولیدکننده های سینک افزونه های زیادی رو پیشنهاد میدن" شامل سبدهای آبکشی که به زیبایی درون لگن سینک قرار میگیرن.

آشپزخانه مدرن - طراحان و دکوراسیون داخلی نیویورک - ExpressDecor

2) سینک های دو لگنه با سایز متفاوت (40/60 یا آفست)
مزایا: دو تا لگن مجزا به ما این توانایی را میده که بتونیم دو تا کار مجزا را انجام بدیم، مثل پاک کردن ظروف و آماده کردن غذا به راحتی. یک سینک 60 به 40 دارای یک لگن به عرض حدود 18 اینچ و لگن دیگری به عرض 14 اینج می باشد. حالت ایدآل اینه که از لگن بزرگ برای تمیزکردن ظروف و از لگن کوچکتر هم برای آماده کردن غذا. سینک دو لگنه برای زمانی که شما بخواین در یک لگن ظروف را بشویید و در لگن دیگه آب بکشید به کار میاد (زمانی که شما نمیخواین ظروف را با ماشین ظرفشویی بشویید).
معایب: لگن کوجکتر برای شستن و آبکشیدن ظروف بزرگ مناسب نیست.
فلتلی میگه: " مشتریایی که انعطاف پذیری بیشتری میخوان ، سینک دابل انتخاب درستیه". " همچنین افرادی هستن که به کار با دو لگنه عادت کردن و نمیخوان تغییری ایجاد کنن".
دیو بورچر ، اصول کاربردی در خانه در نیویورک" ، به این موضوع اشاره میکنه که سینک های دابل لزوما به نوع 60 به 40 محدود نمیشن. "اگرچه این نسبت خیلی شایع هست ، آپشن های سفارشی تقریبا بیشماره".

آشپزخانه امروزی - لوازم آشپزخانه و حمام کولر -

3) سینک دابل با سایز مشابه ( سینک 50 / 50)
مزایا: برای کسانی که علاقه زیادی به تقارن در طراحی دارن مناسبه. همچنین این نفع را داره که اجازه چندین کار مجزا را به ما میده (پاک کردن، آماده کردن و شستن ، آبکشی).
معایب: ظروف بزرگ میتونه باعث خیس شدن کانتر بشه.
فلتلی میگه : "بعضی از مردم فقط با این نوع از سینک کار میکنن، و اونو ترجیج میدن". " اما به شخصه تو این چند سال حتی یک مشتری هم نداشتم که در این مورد مشکلی داشته باشه".

آشپزخانه سنتی - شرکت طراحی و ساخت شیکاگو - Guinn Construction LLC

4) سه لگنه ( دو لگن بزرگ و یک لگن کوچک برای دفع زباله)
مزایا: میتونید برای دفع زباله به طور مستقل از سینک استفاده کنین.
معایب: در بعضی از مدلها، مانند این مدل، نمیتونیم ته مونده های غذا را از روی کانتر به داخل قسمت زباله جاروب کنیم (این موضوع را میشه با قراردادن یک صفحه کاتر حل کرد). چون این سینک یک سینک عریضه و فضای بیشتری لازمه.
فلتلی میگه : "برای کسانی که دوست دارند محل زباله را از غذا دور نگه دارند این آپشن خوبیه".
بورچر به این مورد اشاره میکنه که " در حین پاک کردن ، دسترسی به محل دفع زباله در حالی که ظرفی هم خیس داده شده میتونه آزاردهنده باشه". " نصب این سینک این مشکل را برطرف میکنه.

در مورد راه اندازی سینک آشپزخانه بیشتر بدانیم:

آشپزخانه سنتی - دکوراسیون و طراحی داخلی Corte Madera

شکل سینکتون را انتخاب کنید
1) خانه معمولی
مزایا: اکثر سینک های خانه های معمولی دارای یک لگن ساده بزرگ هستن. تفاوت در متمایز بودن قسمت جلوی سینکه، که شبیه یک پیانو هست و خیلی از صاحبخونه ها دوستش دارن. برای یک سینک معمولی، لگن میتونه 4 اینج از لبه کانتر دورتر باشه، اما این نوع سینک میتونه یکم پایین تر از سطح تراز کانتر قرار بگیره. برای آدم های قد کوتاه و بچه ها سینک معمولی میتونه بیشتر در دسترس باشه. اگر شما یک سینک معمولی چینی یا سرامیکی انتخاب کنید آپشن های فراوانی برای رنگ سینک خواهید داشت.در بعضی از مدلها، مانند این مدل، نمیتونیم ته مونده های غذا را از روی کانتر به داخل قسمت زباله جاروب کنیم (این موضوع را میشه با قراردادن یک صفحه کاتر حل کرد). چون این سینک یک سینک عریضه و فضای بیشتری لازمه.
معایب:
یک سینک معمولی یک طرح اختصاصیه که برای مدت طولانی با شما خواهد بود مگر اینکه سلیقتون تغییر کنه.
فلتلی میگه : "سینک معمولی یه انتخاب خاص و زیباست". "مثل یک سینک بزرگ تک عمل میکنه".


آشپزخانه سنتی - دکوراسیون و طراحی داخلی Saskatoon


2) سینک دابل معمولی
مزایا: مثل همه سینک های دابل دیگست.
معایب: این سینک سبک باز و راحت یک سینک معمولی یک لگنه را نداره.


آشپزخانه امروزی

3) سینک دو طرف گرد
مزایا: بسیاری از صحابخونه ها به این نتیجه رسیدن که تمیز کردن یک سینک با لبه گرد راحتر از لبه مربعی هست.
معایب: اگر استایل آشپزخونه شما براق و با یک نگاه ریزبینانه باشه ، شاید بعدا اینطور به نظر نرسه.
یک کارشناس اشاره به نوعی سینک ساخت شرکت Rohl داره که گوشه های تیز و زاویه داری در نزدیکی سوراخ سینک داره، جایی که بالای کانتر به سینک وصل میشه ولی گوشه های گردی هم در ته سینک داره ، جایی که بیشتر شستشو اونجا اتفاق میفته. " این ساختار بهترین حالت ممکن را در اختیار افراد قرار میده".

4) سینک با آبکش توکار
مزایا: البته که برای خشک شدن ظروف زیادی که با دست شسته شده مناسبه. آبکش این سینک برای خشک کردن میوه ها و سبزیجاتی که شسته شدن به کار میاد.
معایب: این نوع عریضی از سینکه که فضای کانتر رو میخوره.


این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگزارید : Twitter Email LinkedIn Print

مشاور فروش

10-09-2020, 16:01

+0 -0  

درود بر شما
در زیر آب گرد بدلیل شکل هندسی دایره ای شکل جرم کمتری در اطراف خروجی سینک جمع شده و به طور کلی تمیز کردن آن راحت تر است. سینک های جدید استیل مونتینا دارای زیر آب گرد می باشند.


مهدی

07-09-2020, 23:23

+2 -0  

سلام جدیداً اکثر سینکها با زیر آب چهار گوش تولید میشن که با نمونه های کلاسیک (گرد) فرق میکند میخواستم بدونم این مسئله فقط جنبه زیبایی دارد یا به لحاظ عملکردی هم تفاوتی ایجاد میکند؟ و اصولاً کدوم نوع، آبندی بهتری دارد ؟ با تشکر


مشاور فروش

19-07-2020, 06:22

+1 -1  

درود بر شما
سینک های استیل ایلیا استیل، استیل البرز و کن و هود و گاز صفحه ای مسترپلاس را بررسی کنید.


فريبا كرمى

18-07-2020, 09:14

+8 -2  

با سلام لطفا به من راهنمايي و مشاوره بدين سينك ايرانى دو لگن كه لكهً نزند معرفى بفرماييد هود بى صدا تو كار و روكار خوب معرفى بفرماييد اجاق با كارايي و خوب تو كار هم نياز دارم از شما خيلى متشكرم


مشاور فروش

18-07-2020, 08:50

+11 -1  

درود بر شما
در حال حاضر در میان برندهای داخلی هیچ کدام ضد خش نمی باشند و بعضی مدل های سینک های لتو که ساخت ترکیه می باشند از استیل آجدار استفاده شده که در مقابل خراش مقاوم اند.


mm

17-07-2020, 22:10

+7 -0  

سلام لطفا یک سینک استیل روکار با جنس عالی که لک و خش نیفته معرفی کنید اخوان و البرز شنیدم خیلی افتضاح شدن


مشاور فروش

10-07-2020, 05:58

+1 -0  

درود بر شما
سینک های استیل البرز سری 800 را بررسی کنید.


صبا

09-07-2020, 08:35

+2 -1  

سلام. وقت بخیر. من یه سینک با عرض ۵۰ و طول ۱۲۰ میخوام که سینی ش طوری طراحی شده باشه که آب توی لگن سرازیر بشه و توی سینی جمع نشه. ضمنا پیچ پایین سینک هم میخوام که پلاستیکی نباشه میشه راهنمایی کنید لطفا


مشاور فروش

26-06-2020, 12:25

+4 -0  

درود بر شما
سینک های استیل کن و استیل البرز در رنج قیمتی خود مناسب می باشند.


parisa

24-06-2020, 06:28

+4 -2  

سلام و روز بخیر
در حال حاضر از برندهای ایرانی استیل البرز و کن بهترینه ؟ اخوان انگار کیفیتش پایین اومده... درسته؟


ناصر

07-06-2020, 13:46

+3 -2  

درود خسته نباشيد سينك لگن بزرگ به طول حداقل ٧٠ به همراه سيني ٤٠ سانتي و ورق استيل ضد زنگ ضخامت ١.٢ ميخوام پيشنهاد شما چيه


مشاور فروش

25-05-2020, 04:55

+3 -2  

درود بر شما
سینک های استنلس استیل (Stainless Steel) از آلیاژ ضد زنگ ساخته می شوند و در صورت زخمی نشدن سطح سینک در گذر زمان زنگ نمی زنند. سینک های استیل لتو نیز این شرایط را دارا می باشند.


ماه

25-05-2020, 04:22

+9 -1  

سلام وقت بخير سوالي داشتم ازتون . سينك لتو مدل Tx44 را به تازگي تهيه كرديم . در سرچ متوجه شدم كه اين مدل توليدش منوقف شده و وقتي در خانه تست آهنربا را انجام دادم متاسفانه جذب شد ،آيا اين سينك در آينده نزديك زنگ خواهد زد؟


مشاور فروش

15-05-2020, 09:07

+2 -0  

درود بر شما
سنگ گرانیت دارای انواع مختلفی می باشد که نوعی از سنگ گرانیتی حاوی رگه هایی است که دارای مواد تشعشع زاست که در ساخت سینک گرانیتی به کار نمی رود و در شرکت های معتبر تولید کننده مواد اولیه ساخت سینک گرانیتی واحد کنترل رادیو اکتیو وجود دارد و این نگرانی بیشتر برای سنگ های گرانیتی ساختمانی وجود دارد که بدون هیچ آزمایشی برش و صیقل خورده و به فروش می رسند.


طلیعه

14-05-2020, 17:31

+2 -0  

سلام وقت بخیر خسته نباشید در مورد سینک گرانیتی یک سوال داشتم من تحقیق که کردم در مورد گرانیت گفته بود در فضای خانه و بسته کمتر از گرانیت استفاده بشه چون باعث تشعشع اشعه میشه برای همین از خرید سینک گرانیتی منصرف شدم از سایت معتبر در مورد سنگ گرانیت اینجور مطلبی دیدم خواستم ببینم سینک گرانیت از سنگ گرانیت هست اینجور مطلبی تا چه حد صحت داره


مشاور فروش

29-04-2020, 11:21

+12 -1  

درود بر شما
سینک گرانیتی مونتینا را بررسی کنید.


زهرا

26-04-2020, 18:11

+11 -0  

سلام وقت شما بخیر
ببخشید من دنبال یه سینک گرانیتی دو لگنه با سینی و زیرصفحه ای هستم اگر با سینی وجود نداره، بدون سینی چه سینکی با مشخصات بالا معرفی میکنید؟ ابعاد لگن هم نمیخوام کوچک باشه جنس سینک خوب یاشه و ضخامت ورق سینک کم نباشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید


مشاور فروش

16-04-2020, 05:44

+13 -0  

درود بر شما
سینک ظرفشویی استیل برند CM ساخت ایتالیا، سینک گرانیتی Schock ساخت آلمان و گاز صفحه ای آریستون را بررسی کنید.


لیلا

15-04-2020, 23:47

+3 -1  

سلام ،خواهشاً میخواستم یه مارک خوب و با کیفیت سینک ظرفشویی و گاز رومیزی به من معرفی کنید ،ممنون


امیرارسلان

29-02-2020, 14:29

+16 -2  

سلام ممنون از پیج خودتون واقعا عالیه
بین سینک هایی که دیدم از سینک استیل البرز مدل ۸۱۵،۷۶۴،۷۶۵خوشم اومد سوالم اینه که از لحاظ جنسی کدوم بهتره؟ واینکه سینک رو کار باشه خوبه یا توکار ؟ و اینکه مات باشه یا براق که همین شکیل باشه هم جنس خوب صفحه کابینت کورین هست میخوام خوب باشه
ممنون


مشاور فروش

16-11-2019, 08:07

+13 -1  

درود بر شما
سینک گرانیتی شاک بهترین و بزرگترین تولید کننده سینک گرانیتی در جهان می باشد و دارای تنوع بی نظیر و کیفیت بسیار بالا در سطح جهانی است. ضد خش بودن و ماندگاری بسیار بالای رنگ و کیفیت از ویژگی های منحصر به فرد سینک شاک آلمان می باشد.
سینک گرانیتی گرانیکو در رده سینک های تولید داخل با قیمت و کیفیت مناسب است ولی قابل مقایسه با سینک شاک آلمان نیست.


بابایی

16-11-2019, 07:55

+10 -1  

سلام روز بخیر . من تمام صحبت های شما رو با دوستان مطالعه کردم . میشه لطفا راهنمایی می کنید سینک گرانیتی گرانیکو بهتر است یا شاک ؟؟؟؟ یک جا از شاک رو معرفی کردید و یک جا گرانیکو؟؟؟ از نظر عدم تغییر رنگ و کیفیت بهتر کدوم رو در درجه اول پیشنهاد می کنید؟؟؟؟ممنونم از راهنمایی شما


مشاور فروش

10-07-2019, 11:10

+12 -1  

درود بر شما
بله انواع سینک گرانیتی سفید را می توانید در سایت جستجو کنید.


ریحانه جعفری

10-07-2019, 10:05

+12 -0  

سلام. روزتون بخیر. من یه سینک سفید (مدل سینکهای قدیمی) میخوام. آیا در مجموعه تون چنین مدلی دارید؟


الهه

04-06-2019, 14:19

+29 -2  

با سلام سینک اخوان افتضاح هنوز یکماه نمیشه خریدم وچقدر رعایتش کردم با ریختن آب فوری سیاه شد ولکه هاش پاک نمیشه یک میلیون و دویست هزارتومان هم پولش بود حیف پول واقعا اخوان افتضاحه خدا ازشون نگذره با این محصولات گرون اما به شدت بی کیفیت


مشاور فروش

26-05-2019, 10:08

+7 -3  

درود بر شما
سینک های گرانیتی سفید و کرم روشن گرانیکو با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و به صورت دست ساز تولید می شوند که از ماندگاری بالای رنگ برخوردار می باشند. به طور کلی سینک های گرانیتی رنگ سفید با رعایت اصول نگهداری از ماندگاری رنگ بهتری نسبت به سینک های رنگ تیره برخوردارند و بر خلاف آنچه که به نظر می رسد سینک های مشکی از همان ابتدای استفاده اثر رسوب آب را نمایان کرده که نیاز به تمیز کردن مداوم خواهند داشت.


امیر شهریاری

26-05-2019, 10:01

+4 -1  

سلام روز بخیر
در مورد سینک های گرانیتی گرانیکو مخصوصا رنگ سفید و کرم روشن بعد از مدتی رنگ سینک تغییر نخواهد کرد؟؟و اینکه جذابیت اولیه را به مرور زمان از دست نمیدهند؟؟؟ با تشکر


مشاور فروش

18-04-2019, 22:17

+18 -1  

درود بر شما
پاسخ شما دایره گسترده ای از برندها را در بر می گیرد.
در صورتی که سینک استیل با قیمت مناسب مد نظرتون هست در میان برندهای ایرانی می توانید سینک استیل کن و استیل البرز را بررسی کنید و در میان سینک های گرانیتی پیشنهاد می شود سینک گرانیتی گرانیکو را ملاحظه کنید.


مسلم

16-04-2019, 23:19

+31 -2  

سلام وقت بخیر یه من میخوام سینک بخرم کدوم مارک و کدوم مدل بهتره راهنماییم کنید


رضايي

06-04-2019, 12:06

+18 -2  

عليرغم اينكه من در قسمت نظرات اسمي از برند گومه نديدم ولي خواستم نظرم رو بنويسم شايد براي كسي پيش اومد ومفيد بود، من سينك توكار گومه به قيمت دو و خورده اي گرفتم و با دو سه بار ريختن اب روي سينك (يعني حتي هنوز بصورت رسمي ازسينك شروع به استفاده نكرده بوديم) لكه هاي زنگ زدگي روش ديدم حالا با استفاده به چه روزي در بياد نميدونم!!


مشاور فروش

28-02-2019, 09:38

+24 -3  

درود بر شما
سینک های گرانیتی گرانیکو با استفاده از مواد اولیه کامپوزیت کوارتز ساخت ایتالیا و با دستگاه های پیشرفته توسط متخصصین مجرب با بیش از نیم قرن تجربه، در ایران به صورت دست ساز تولید می شوند و از کیفیت خوبی برخوردار می باشند. این سینک ها ضد لک و جرم بوده و مقاومت خوبی در مقابل ضربه ظروف و حرارت دارند.


Rose

28-02-2019, 08:18

+18 -1  

سلام من از مدل های سینک ظرفشویی گرانیتی گرانیکو خوشم اومده میخواستم بدونم کیفیت این سینک ها چطوره؟ ممنون


arezo

10-12-2018, 11:00

+12 -3  

سلام .گرچه نوع برند در انتخاب محصول مهمه اما نه خیلی زیاد.من بعداز پرس وجوهای زیاد سینک فرانکه با قیمت تقریبی پنج میلیون خریدم ولی بعد از دو هفته بعداز استفاده شروع به زنگ زدگی کرد و شرکت فربر زیر بار نرفت و من رو مقصر دونستن ....!!!


مشاور فروش

13-11-2018, 07:37

+22 -0  

درود بر شما
در انتهای همین صفحه سینک ها بر اساس قیمت به صورت اسلاید شو قابل بررسی است.


کمندی

12-11-2018, 00:50

+6 -2  

سلام خسته نباشید
یک سیتک باکیفیت و قیمت مناسب(800) در ایران چه مارکی هست واینکه کیفیتش برا من خیلی مهمه ممنون میشم به من اصلاع بدین


الناز احمدی

18-08-2018, 08:57

+60 -2  

سینک اخوان اشغالترین سینکه.کلی هم پول دادم بهش.اولین بار که اب رو روش باز کردم پر شد از لکه های سیاه.هم دیوارش هم داخل لگنش.خدا ازشون نگذره.بهشون هم که زنگ میزنی میگن سیف کرمی بزن و خشکش کن.مگه ادم بیکاره دم دقیقه یه سیف و دستمال بگیره دستش.میگن از رسوب ابه.اخه سینکی که اولین بار اب روش بیاد اینقدر سیاه نباید بشه.مگه ما سینک ندیدیم.چنان سیاه شده که انگار جرمگیر ریختیم روش


مشاور فروش

28-07-2018, 06:41

+8 -1  

درود بر شما
در مورد تمامی سینک های گرانیتی قسمت خارجی سینک مانند قسمت داخلی سینک صاف و پولیش شده نیست و دارای برجستگی ها و فرورفتگی هایی است که مربوط به ساخت دست ساز این نوع سینک ها است. در صورتی که قسمتی از بدنه خارجی سینک جدا شود به نمایندگی خدمات پس از فروش برند مربوطه اطلاع دهید.


محمد

26-07-2018, 19:03

+5 -3  

سلام، ببخشید من ی سینک گرانیتی خریدم، پشتش سمت لگن ها چند تا ریختگی داره، آیا اونها مهمه؟


مشاور فروش

24-06-2018, 08:31

+11 -3  

درود بر شما
همانطور که اشاره شد سینک های گرانیتی ممکن است بعد از گذشت مدتی دچار تغییر رنگ شوند. سینک های گرانیتی شاک به لطف فن آوری پیشرفته نانو در تولید، دارای ماندگاری بالای رنگ و ضد خش می باشند و در گذر زمان اثر لکه و چربی روی مدل های سینک شاک باقی نمی ماند.


طیبه آقازاده

24-06-2018, 06:37

+13 -3  

سلام وقت بخیر من میخوام سینک گرانیتی بخرم میخواستم بدونم از نظر کیفیت چه جوریه میگن بعد مدتی رنگش تیره میشه اره درسته .گرانیتی بهتره یا کروین ؟؟؟مممنون میشم راهنمایی کنید


با ارسال دیدگاه خود و عضویت در خبرنامه، از دیدگاه دیگران، خبرها و کالای جدید آگاه شوید.

ورود | ثبت نام


     CAPTCHA

     برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

     ≪ − بررسی محصولات سینک ظرفشویی بر اساس قیمت + ≫