راهنمای خرید سینک مناسب برای آشپزخانه

در این مقاله اطلاعاتی در مورد تنظیمات ، شکل ، جنس و حتی لوازم جانبی سینک آشپزخانه و سینک های خاص بدست میاریم.
ریشه این عبارت: " همه چیز یک طرف سینک آشپزخونه یک طرف " احتمالا برمیگرده به این واقعیت که حرکت دادن سینک آشپزخونه دشواره. اگر کسی بگه این عبارت " همه چیز یک طرف سینک آشپزخونه یک طرف " درست نیست احتمالا یه مورد پرتابل برای سینک آشپزخونه تو ذهنش ساخته، که اینم نشون میده که سینک در آشپزخونه چقدر اهمیت داره.
وقتی درموردش فکر میکنیم میبینیم که اغلب در چند تا حالت سینک در آشپزخونه استفاده میشه. و چرا سایر آیتم های خونه به صورت های مختلف قابل اجرا هستن. همه این موارد نشون میده که انتخاب یک سینک برای آشپزخونه خیلی اهمیت داره و این تصمیم تاثیر بسزایی در زندگی روزمره ما برای چندین سال متمادی خواهد داشت. ما در مورد نحوه انتخاب یک سینک مناسب با طراحان عضو انجمن ملی آشپزخانه و حمام (NKBA) مشورت کردیم.

آشپزخانه امروزی-طراحی و دکوراسیون داخلی سانفرانسیسکو- Justrich Design

چند تا لگن و با چه آرایشی برای سینک آشپزخونه انتخاب کنیم؟
1) سینک بزرگ با یک لگن
مزایا: یک سینک مجزا و عمیق به این معنیه که شما میتونید به راحتی یک ظرف بزرگ را خیس بدید یا بشویید یا آمادگی مقدار زیادی غذا را دارید.
معایب: شستشوی سبزیجات زمانی که یک ظرف خوراک پزی داره خیس میخوره احتیاچ به کمی تردستی داره – مثل حالتی که در شستن دست و شستشوی چینی و ظروف پایه دار اتفاق میفته.
شارون فلتلی(Sharon Flatley) طراح آشپزخانه و حمام با 30 سال سابقه مورد تایید، نظرش اینه که سینک های آشپزخونه عریضتر، عمیقتر و متنوع تر شدن. شارون میگه که در حال حاضر انتخاب های زیادی وجود داره.
این روزها فلتلی ، اصول فلتلی و همکاران در دالاس، میگه که بسیاری از مشتریانش یک سینک منفرد با یک لگن که 30 تا 36 اینج عرضشه و 8 تا 10 اینج عمقشه را انتخاب میکنن. " این نوع از سینک خیلی پرکاربرده" و " چه حجم طبختون زیاد باشه چه کم براتون کاربردیه".
فلتلی میگه که همیشه با لوازم جانبی میتونیم چند تا کارو به راحتی با هم انجام بدیم. " اکثر تولیدکننده های سینک افزونه های زیادی رو پیشنهاد میدن" شامل سبدهای آبکشی که به زیبایی درون لگن سینک قرار میگیرن.

آشپزخانه مدرن - طراحان و دکوراسیون داخلی نیویورک - ExpressDecor

2) سینک های دو لگنه با سایز متفاوت (40/60 یا آفست)
مزایا: دو تا لگن مجزا به ما این توانایی را میده که بتونیم دو تا کار مجزا را انجام بدیم، مثل پاک کردن ظروف و آماده کردن غذا به راحتی. یک سینک 60 به 40 دارای یک لگن به عرض حدود 18 اینچ و لگن دیگری به عرض 14 اینج می باشد. حالت ایدآل اینه که از لگن بزرگ برای تمیزکردن ظروف و از لگن کوچکتر هم برای آماده کردن غذا. سینک دو لگنه برای زمانی که شما بخواین در یک لگن ظروف را بشویید و در لگن دیگه آب بکشید به کار میاد (زمانی که شما نمیخواین ظروف را با ماشین ظرفشویی بشویید).
معایب: لگن کوجکتر برای شستن و آبکشیدن ظروف بزرگ مناسب نیست.
فلتلی میگه: " مشتریایی که انعطاف پذیری بیشتری میخوان ، سینک دابل انتخاب درستیه". " همچنین افرادی هستن که به کار با دو لگنه عادت کردن و نمیخوان تغییری ایجاد کنن".
دیو بورچر ، اصول کاربردی در خانه در نیویورک" ، به این موضوع اشاره میکنه که سینک های دابل لزوما به نوع 60 به 40 محدود نمیشن. "اگرچه این نسبت خیلی شایع هست ، آپشن های سفارشی تقریبا بیشماره".

آشپزخانه امروزی - لوازم آشپزخانه و حمام کولر -

3) سینک دابل با سایز مشابه ( سینک 50 / 50)
مزایا: برای کسانی که علاقه زیادی به تقارن در طراحی دارن مناسبه. همچنین این نفع را داره که اجازه چندین کار مجزا را به ما میده (پاک کردن، آماده کردن و شستن ، آبکشی).
معایب: ظروف بزرگ میتونه باعث خیس شدن کانتر بشه.
فلتلی میگه : "بعضی از مردم فقط با این نوع از سینک کار میکنن، و اونو ترجیج میدن". " اما به شخصه تو این چند سال حتی یک مشتری هم نداشتم که در این مورد مشکلی داشته باشه".

آشپزخانه سنتی - شرکت طراحی و ساخت شیکاگو - Guinn Construction LLC

4) سه لگنه ( دو لگن بزرگ و یک لگن کوچک برای دفع زباله)
مزایا: میتونید برای دفع زباله به طور مستقل از سینک استفاده کنین.
معایب: در بعضی از مدلها، مانند این مدل، نمیتونیم ته مونده های غذا را از روی کانتر به داخل قسمت زباله جاروب کنیم (این موضوع را میشه با قراردادن یک صفحه کاتر حل کرد). چون این سینک یک سینک عریضه و فضای بیشتری لازمه.
فلتلی میگه : "برای کسانی که دوست دارند محل زباله را از غذا دور نگه دارند این آپشن خوبیه".
بورچر به این مورد اشاره میکنه که " در حین پاک کردن ، دسترسی به محل دفع زباله در حالی که ظرفی هم خیس داده شده میتونه آزاردهنده باشه". " نصب این سینک این مشکل را برطرف میکنه.

در مورد راه اندازی سینک آشپزخانه بیشتر بدانیم:

آشپزخانه سنتی - دکوراسیون و طراحی داخلی Corte Madera

شکل سینکتون را انتخاب کنید
1) خانه معمولی
مزایا: اکثر سینک های خانه های معمولی دارای یک لگن ساده بزرگ هستن. تفاوت در متمایز بودن قسمت جلوی سینکه، که شبیه یک پیانو هست و خیلی از صاحبخونه ها دوستش دارن. برای یک سینک معمولی، لگن میتونه 4 اینج از لبه کانتر دورتر باشه، اما این نوع سینک میتونه یکم پایین تر از سطح تراز کانتر قرار بگیره. برای آدم های قد کوتاه و بچه ها سینک معمولی میتونه بیشتر در دسترس باشه. اگر شما یک سینک معمولی چینی یا سرامیکی انتخاب کنید آپشن های فراوانی برای رنگ سینک خواهید داشت.در بعضی از مدلها، مانند این مدل، نمیتونیم ته مونده های غذا را از روی کانتر به داخل قسمت زباله جاروب کنیم (این موضوع را میشه با قراردادن یک صفحه کاتر حل کرد). چون این سینک یک سینک عریضه و فضای بیشتری لازمه.
معایب:
یک سینک معمولی یک طرح اختصاصیه که برای مدت طولانی با شما خواهد بود مگر اینکه سلیقتون تغییر کنه.
فلتلی میگه : "سینک معمولی یه انتخاب خاص و زیباست". "مثل یک سینک بزرگ تک عمل میکنه".


آشپزخانه سنتی - دکوراسیون و طراحی داخلی Saskatoon


2) سینک دابل معمولی
مزایا: مثل همه سینک های دابل دیگست.
معایب: این سینک سبک باز و راحت یک سینک معمولی یک لگنه را نداره.


آشپزخانه امروزی

3) سینک دو طرف گرد
مزایا: بسیاری از صحابخونه ها به این نتیجه رسیدن که تمیز کردن یک سینک با لبه گرد راحتر از لبه مربعی هست.
معایب: اگر استایل آشپزخونه شما براق و با یک نگاه ریزبینانه باشه ، شاید بعدا اینطور به نظر نرسه.
یک کارشناس اشاره به نوعی سینک ساخت شرکت Rohl داره که گوشه های تیز و زاویه داری در نزدیکی سوراخ سینک داره، جایی که بالای کانتر به سینک وصل میشه ولی گوشه های گردی هم در ته سینک داره ، جایی که بیشتر شستشو اونجا اتفاق میفته. " این ساختار بهترین حالت ممکن را در اختیار افراد قرار میده".

4) سینک با آبکش توکار
مزایا: البته که برای خشک شدن ظروف زیادی که با دست شسته شده مناسبه. آبکش این سینک برای خشک کردن میوه ها و سبزیجاتی که شسته شدن به کار میاد.
معایب: این نوع عریضی از سینکه که فضای کانتر رو میخوره.


این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگزارید : Twitter Email LinkedIn Print

مشاور فروش

10-07-2019, 11:10

+8 -0  

درود بر شما
بله انواع سینک گرانیتی سفید را می توانید در سایت جستجو کنید.


ریحانه جعفری

10-07-2019, 10:05

+8 -0  

سلام. روزتون بخیر. من یه سینک سفید (مدل سینکهای قدیمی) میخوام. آیا در مجموعه تون چنین مدلی دارید؟


الهه

04-06-2019, 14:19

+20 -0  

با سلام سینک اخوان افتضاح هنوز یکماه نمیشه خریدم وچقدر رعایتش کردم با ریختن آب فوری سیاه شد ولکه هاش پاک نمیشه یک میلیون و دویست هزارتومان هم پولش بود حیف پول واقعا اخوان افتضاحه خدا ازشون نگذره با این محصولات گرون اما به شدت بی کیفیت


مشاور فروش

26-05-2019, 10:08

+4 -1  

درود بر شما
سینک های گرانیتی سفید و کرم روشن گرانیکو با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و به صورت دست ساز تولید می شوند که از ماندگاری بالای رنگ برخوردار می باشند. به طور کلی سینک های گرانیتی رنگ سفید با رعایت اصول نگهداری از ماندگاری رنگ بهتری نسبت به سینک های رنگ تیره برخوردارند و بر خلاف آنچه که به نظر می رسد سینک های مشکی از همان ابتدای استفاده اثر رسوب آب را نمایان کرده که نیاز به تمیز کردن مداوم خواهند داشت.


امیر شهریاری

26-05-2019, 10:01

+3 -1  

سلام روز بخیر
در مورد سینک های گرانیتی گرانیکو مخصوصا رنگ سفید و کرم روشن بعد از مدتی رنگ سینک تغییر نخواهد کرد؟؟و اینکه جذابیت اولیه را به مرور زمان از دست نمیدهند؟؟؟ با تشکر


نادر

18-05-2019, 20:41

+12 -0  

هر سینکی میخرید لطفا بنتو نخرید سینکی که اخیرا وارد بازار شده ظاهر بسیار شکیل و غلط اندازی داره و به لحاظ ابعاد و طراحی کاربدیه ولی به شدت بی کیفیته و با اولین دفعات استفاده هم از خط و خش شد و هم تغییر رنگ داد.خدمات پس از فروش هم ندارن و مشتری مدار نیستند.فقط ادعا دارند.


مشاور فروش

18-04-2019, 22:17

+15 -0  

درود بر شما
پاسخ شما دایره گسترده ای از برندها را در بر می گیرد.
در صورتی که سینک استیل با قیمت مناسب مد نظرتون هست در میان برندهای ایرانی می توانید سینک استیل کن و استیل البرز را بررسی کنید و در میان سینک های گرانیتی پیشنهاد می شود سینک گرانیتی گرانیکو را ملاحظه کنید.


مسلم

16-04-2019, 23:19

+27 -1  

سلام وقت بخیر یه من میخوام سینک بخرم کدوم مارک و کدوم مدل بهتره راهنماییم کنید


رضايي

06-04-2019, 12:06

+17 -2  

عليرغم اينكه من در قسمت نظرات اسمي از برند گومه نديدم ولي خواستم نظرم رو بنويسم شايد براي كسي پيش اومد ومفيد بود، من سينك توكار گومه به قيمت دو و خورده اي گرفتم و با دو سه بار ريختن اب روي سينك (يعني حتي هنوز بصورت رسمي ازسينك شروع به استفاده نكرده بوديم) لكه هاي زنگ زدگي روش ديدم حالا با استفاده به چه روزي در بياد نميدونم!!


مشاور فروش

28-02-2019, 09:38

+23 -2  

درود بر شما
سینک های گرانیتی گرانیکو با استفاده از مواد اولیه کامپوزیت کوارتز ساخت ایتالیا و با دستگاه های پیشرفته توسط متخصصین مجرب با بیش از نیم قرن تجربه، در ایران به صورت دست ساز تولید می شوند و از کیفیت خوبی برخوردار می باشند. این سینک ها ضد لک و جرم بوده و مقاومت خوبی در مقابل ضربه ظروف و حرارت دارند.


Rose

28-02-2019, 08:18

+18 -1  

سلام من از مدل های سینک ظرفشویی گرانیتی گرانیکو خوشم اومده میخواستم بدونم کیفیت این سینک ها چطوره؟ ممنون


arezo

10-12-2018, 11:00

+10 -2  

سلام .گرچه نوع برند در انتخاب محصول مهمه اما نه خیلی زیاد.من بعداز پرس وجوهای زیاد سینک فرانکه با قیمت تقریبی پنج میلیون خریدم ولی بعد از دو هفته بعداز استفاده شروع به زنگ زدگی کرد و شرکت فربر زیر بار نرفت و من رو مقصر دونستن ....!!!


مشاور فروش

13-11-2018, 07:37

+20 -0  

درود بر شما
در انتهای همین صفحه سینک ها بر اساس قیمت به صورت اسلاید شو قابل بررسی است.


کمندی

12-11-2018, 00:50

+4 -1  

سلام خسته نباشید
یک سیتک باکیفیت و قیمت مناسب(800) در ایران چه مارکی هست واینکه کیفیتش برا من خیلی مهمه ممنون میشم به من اصلاع بدین


الناز احمدی

18-08-2018, 08:57

+55 -1  

سینک اخوان اشغالترین سینکه.کلی هم پول دادم بهش.اولین بار که اب رو روش باز کردم پر شد از لکه های سیاه.هم دیوارش هم داخل لگنش.خدا ازشون نگذره.بهشون هم که زنگ میزنی میگن سیف کرمی بزن و خشکش کن.مگه ادم بیکاره دم دقیقه یه سیف و دستمال بگیره دستش.میگن از رسوب ابه.اخه سینکی که اولین بار اب روش بیاد اینقدر سیاه نباید بشه.مگه ما سینک ندیدیم.چنان سیاه شده که انگار جرمگیر ریختیم روش


مشاور فروش

28-07-2018, 06:41

+6 -1  

درود بر شما
در مورد تمامی سینک های گرانیتی قسمت خارجی سینک مانند قسمت داخلی سینک صاف و پولیش شده نیست و دارای برجستگی ها و فرورفتگی هایی است که مربوط به ساخت دست ساز این نوع سینک ها است. در صورتی که قسمتی از بدنه خارجی سینک جدا شود به نمایندگی خدمات پس از فروش برند مربوطه اطلاع دهید.


محمد

26-07-2018, 19:03

+5 -2  

سلام، ببخشید من ی سینک گرانیتی خریدم، پشتش سمت لگن ها چند تا ریختگی داره، آیا اونها مهمه؟


مشاور فروش

24-06-2018, 08:31

+11 -3  

درود بر شما
همانطور که اشاره شد سینک های گرانیتی ممکن است بعد از گذشت مدتی دچار تغییر رنگ شوند. سینک های گرانیتی شاک به لطف فن آوری پیشرفته نانو در تولید، دارای ماندگاری بالای رنگ و ضد خش می باشند و در گذر زمان اثر لکه و چربی روی مدل های سینک شاک باقی نمی ماند.


طیبه آقازاده

24-06-2018, 06:37

+9 -3  

سلام وقت بخیر من میخوام سینک گرانیتی بخرم میخواستم بدونم از نظر کیفیت چه جوریه میگن بعد مدتی رنگش تیره میشه اره درسته .گرانیتی بهتره یا کروین ؟؟؟مممنون میشم راهنمایی کنید


مشاور فروش

07-06-2018, 06:12

+2 -0  

درود بر شما

چگونه خراش و خط و خش سینک استیل را بر طرف کنیم؟

یک سینک استیل ضد زنگ خش دار میتواند درخشش یک آشپزخانه زیبا را تحت تاثیر قرار دهد. اگرچه سینک استنلس استیل از مواد مقاوم ساخته شده است، خراشیدگی اجتناب ناپذیر است. خبر خوب این است که پاک کننده های غیر سمی خراش های جزئی را می توانند برطرف کنند، و یک تکنیک سمباده - مرطوب وجود دارد که به خوبی روی خراش های شدید جواب می دهد. ممکن است خراش های عمیق را کامل حذف کنید. از بین بردن خش ها یک روند آهسته و پایدار است، اما با کمی صبر و روغن نرم می توانید سینک خود را دوباره مانند روز اول نگاه کنید.

خراش جزئی :
1- سینک خود را با آب گرم بشویید. خروجی آب را ببندید و سینک خود را با مخلوطی از آب گرم و مواد شوینده مایع پر کنید. اسفنج را به داخل آب بکشید و سینک خود را بشویید. توجه بیشتری به محل تجمع رسوب و باقی مانده روغن روی سینک داشته باشید.
2- خروجی آب سینک را باز کرده و اجازه دهید تا آب کامل خارج شود. سینک را با آب تمیز بشویید تا کف مواد شوینده به خوبی پاک شود. سینک را بررسی کنید و روی جاهایی که ممکن است فراموش کرده باشید با اسفنج عبور کنید. سینک را با یک حوله تمیز و بدون پرز خشک کنید و به محل هایی که خش ها وجود دارند توجه داشته باشید.
3- یک مقدار کم از مواد مایع ساینده تمیزکننده را روی یک پد تمیز و نرم بریزید. مطمئن شوید که مایع تمیزکننده برای سینک های استیل مناسب است.
4- روی محل خراشیدگی را به صورت رفت و برگشت بسایید تا آنرا با اطراف سینک مخلوط کنید. از فشار ملایم استفاده کنید و اگر دانه ای از فولاد ضد زنگ وجود دارد در جهت دانه بندی سایش دهید. هر چند لحظه یکبار، محل خراش را تمیز کنید تا ببینید که خراشیدگی محو یا ناپدید شده است. چندین عملکرد از تمیزکننده های مختلف ممکن است لازم باشد. کار را زمانی متوقف کنید که نتیجه دلخواه خود را بدست آورید.
5- هنگامی که همه خراش ها برداشته شد سینک را بشویید. از آب گرم، مواد شوینده مایع ظرفشویی و اسفنج تمیز استفاده کنید. سینک را به طور کامل با یک حوله تمیز پاک کنید. اگر میخواهید درخشش بیشتری داشته باشید از پولیش سینک استیل استفاده کنید و دستور العمل های مربوط به بسته را دنبال نمایید.

خراش شدید :
1- مراحل 1 و 2 از دستور العمل خراش های جزئی را انجام دهید.
2- یک سمباده درجه 1000 را به بلوک لاستیکی سمباده وصل کنید. یک سطل کوچک را با آب گرم تمیز پر کنید. سمباده را داخل سطل قرار دهید تا سمباده آب را جذب کند. با فشار ثابت، محل خراشیدگی را سمباده مرطوب بکشید. به صورت رفت و برگشت و در جهت دانه بندی بسایید. مرتب سمباده را مرطوب کنید و محل خراشیدگی را بررسی کنید تا ببینید خراش محو می شود.
3- اگر نشانه ای از بهبودی وجود نداشته باشد، کاغذ سمباده 600 را به بلوک لاستیکی وصل کنید. تا زمانی که خراش ناپدید شود، فرآیند خیس کردن را تکرار کنید.
4- مراحل 3 تا 5 که برای خراش های جزئی مشخص شده بود را برای کامل شدن روند تکرار کنید.

وسایلی که شما نیاز دارید :
مواد شوینده مایع ظرفشویی
اسفنج ها
حوله تمیز بدون پرز
مواد تمیزکننده ساینده مایع
پد تمیزکننده نرم
ترکیب پومیس- سمباده
پولیش استنلس استیل (اختیاری)
بلوک سمباده
سطح کوچک
سمباده درجه 1000
سمباده درجه 600

توجه :
از استفاده پدهای پشمی استیل جهت تمیز کردن و خشک کردن سینک اجتناب کنید. الیاف فولادی کوجک ممکن است از بین بروند و باعث لکه های زنگ زدگی شوند.


محمودزاده

06-06-2018, 21:24

+2 -2  

سلام
ما از سینک های شما خریداری کردیم وقت شستن پایه های اجاق گاز متاسفانه خش افتاد روی سینک ،اگه امکان داره اطلاعاتی درخصوص نحوه رفع خش های سینک بهم بدبن لطفل


عباسی

12-05-2018, 22:39

+4 -4  

سینک استیل البرز خریدم و میتونم بگم یک اشغال به تمام معناست چون به محض باز کردن اب پراز لک میشه و یک نفر باید همیشه درحال پاک کردنش باشه.به نظر من کمی پول بیشتر بدید و خارجی بخرید تا راحت باشید


مشاور فروش

28-04-2018, 07:08

+6 -2  

درود بر شما
سینک های استیل البرز ، داتیس و کن ، گاز صفحه ای و هود آشپزخانه از برند کن و داتیس را بررسی کنید.


حسين خزان

28-04-2018, 06:21

+13 -10  

سلام
لطفا بهترين برند ايرانيجهت خريد سينك استيل دولنگه عميق و گاز صفحه اي شيشه اي و هود ايراني را براي خريد به من معرفي كنيد


مشاور فروش

11-03-2018, 11:35

+14 -0  

درود بر شما
هود مخفی وایز قابلیت استفاده فیلتر ذغالی را دارد ولی این نکته را در نظر بگیرید که استفاده از فیلتر ذغالی در هودهای مخفی صدای هود را به میزان قابل توجه افزایش می دهد.


نسرین- بقایی

11-03-2018, 11:29

+6 -1  

سلام- سینک 507 وایز 8 ماه پیش ازتون خریدم که خداروشکر خیلی خوب دراومد و حالا میخوام هود بخرم فقط مشکلم اینکه تهویه هوا نداره هودم و میخوام فیلتر ذغالی استفاده کنم- میشه در هود وایز از فیلتر ذغالی استفاده کرد؟


مشاور فروش

04-03-2018, 07:25

+13 -1  

دروود بر شما
کیفیت شیشه سینکهای شیشه ای بر دوام آن تاثیر زیادی دارد و می بایست سینک شیشه ای انتخاب نمایید که شیشه مورد استفاده در آن در برابر ضربه و حرارت مقاوم باشد . در سینک شیشه ای فقط لگنهای استیل زیر صفحه شیشه ای چسبیده اند و در زیر صفحه شیشه ای صفحه استیلی وجود ندارد.


zahrasadat

03-03-2018, 20:10

+12 -8  

خسته نباشيد، ميخوام سينك شيشه اى بخرم ولى نميدونم دومشون چقدره و زير شيشه سينك صفحه استيل هست يا نه؟


زهره ٣٤

28-02-2018, 00:33

+6 -2  

سلام و درود بر شما- ميخوام چندتا تشكر كنم
من تا قبل اين سايت تجربه خريد اينترنتى نداشتم و واقعا بدبين بودم ولى شما با صداقتتون بهم ثابت كرديد بهترينيد
مشاوره هاى قبل خريدتون عاليه و باعث ميشه با ديد باز خريد كردم و برخورد كارشناسانتون دوستانه و شفافه
اميدوارم هر روز موفق تر از ديروز باشيد
مچكرم- زهره رمضان زاده


mahdavi

05-02-2018, 06:47

+11 -3  

براى خونه ام سينك ٥٠٧ وايز گرفتم و بايد بگم استيل خيلى خوبى داره و اصلا سياه نميشه


مشاور فروش

15-11-2017, 08:32

+49 -2  

درود بر شما

روش اول : استفاده از جوش شیرین و سرکه
سطح سینک را مرطوب کرده و پودر جوش شیرین Baking Soda را روی سطح سینک می پاشیم، سپس با یک دستمال نرم و مرطوب پودر را روی سطح سینک مالش می دهیم.
برای زوایا و اطراف شیر ظرفشویی از یک مسواک نرم که به پودر جوش شیرین Baking Soda آغشته شده است استفاده کنید. سپس سطح سینک را با آب گرم بشویید. در این مرحله بوسیله یک آب پاش سرکه را روی سطح سینک اسپری کنید و با یک دستمال نرم سطح سینک را مالش دهید. سپس با آب گرم کاملا بشویید.

روش دوم :
دکمه اتومات سیفون سینک را فشار دهید تا راه آب بسته شود. پودر رختشویی آنزیم دار را روی کف و اطراف سینک بپاشید. سپس آب گرم را کامل باز نموده تا سینک تا لبه سر ریز سینک کامل پر شود. با یک کف گیر محتوی سینک را هم بزنید تا پودر با آب کاملا حل شود. یک ساعت صبر کنید. با توجه به دمای محیط قبل از سر شدن آب داخل سینک، خروجی سینک را باز کرده تا آب کامل خارج شود. با یک ابر یا دستمال نرم و آب گرم سینک را کامل بشویید. این عمل را ماهی یک مرتبه انجام دهید.
توجه کنید که در صورت مرغوب بودن جنس سینک و شستشوی آن از همان ابتدای نصب شدن، باعث می شود که سینک شما برای سال ها براق و درخشان باقی بماند.
هرگز از اسکاج و دستمال زبر برای از بین بردن جرم و لکه استفاده نکنید چون به سطح سینک آسیب رسانده و در طولانی مدت باعث از بین رفتن آن می شود.
توجه کنید که سینک به شستشوی مداوم و مراقبت نیاز دارد. سعی کنید مایع های رنگی مانند چای و روغن غذا را داخل سینک نریزید و آن را در محل خروجی سینک تخلیه کنید.


سعیده

15-11-2017, 00:33

+73 -6  

سلام.من سینکم اخوان هست.ارزونم نخریدم.اب شهر وحشتناک بده تمام شیرو سینکم لک داره.یبارم متاسفانه وایتسک زدم سیا شده.بهم یه راه کار بدین از دست لکه ها خسته شدم.با سرکه هم شستم در نرفت


مهرداد خطیبی

06-11-2017, 13:09

+86 -8  

سینک ظرفشویی چینی بخرید اما از شرکت اخوان سینک ظرفشویی تهیه نکنید. بعد از بیست روز از خریدگرانترین محصول شرکت اخوان (مدل 302) لکه های قهوه ای روی سینک پدیدار شده است و همچنین درپوشی که آب رو باید نگه دارد به دلیل استفاده از پلاستیک نامرغوب خراب میباشد که پس از تماس با پشتیبانی و ارسال کارشناس ایشان فرمودند لکه ها به دلیل جنس نامرغوب استیل و قسمت درپوش هم با توجه به اینکه جنسش مرغوب نیست توسط شرکت گارانتی نمیباشد.تازه 15 هزار تومان هم هزینه ایاب و ذهاب پرداخت کردم . امیدوارم بتوانم با اطلاع رسانی در تمامی محیط اینترنت از گول خوردن دیگران جلوگیری کنم.


مشاور فروش

22-07-2017, 11:52

+24 -0  

درود بر شما

در صورتی که در منطقه شما سختی آب بالاست، سینک های صاف یا Polished از نظر میزان رسوب پذیری، مناسب ترند.


کاربر میهمان

22-07-2017, 11:00

+14 -4  

سلام. سینکهای آجدار که ضد خش هست رسوب داخل آجهاش نمیره؟ به نظرتون خرید سینک آجدار مناسبه یا به خاطر رسوب بین آج مناسب نیست؟ ممنون از راهنماییهاتون


مشاور فروش

09-12-2016, 21:46

+57 -5  

پاسخ زهرا احمدی :
درود بر شما.
برندهای موجود در فروشگاه هایپرکیت از شفافیت مناسبی برخوردار هستند. البته نگهداری از سینک و روش تمیز کردن آن تاثیر زیادی در ماندگاری شفافیت آن دارد.


مشاور فروش

09-12-2016, 21:42

+58 -2  

پاسخ سحر :
درود بر شما. زیباترین سینک موجود در بازار کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. ما برند وایز، لتو، استیل البرز را به شما پیشنهاد می کنیم.


زهرا احمدى

27-11-2016, 14:31

+24 -2  

سلام، اميدوارم اينجا پاسخ درستى دريافت كنم
من روى شفافيت سينك خيلي حساسم و از اينكه هر سينكى ميخرم بعد يه مدت كوتاه كدر و سياه ميشه خسته شدم، يعنى هيچ سينك شفاف و با كيفيتى وجود نداره ؟!؟!


سحر

24-10-2016, 02:06

+78 -5  

سلام، زيباترين سينك ظرفشويى بازار كه در برابر ضربه هم مقاوم باشه برام ايميل كنيدلطفا .


مشاور فروش

09-10-2016, 20:38

+34 -2  

سلام خانم ملکی، رضایت شما موجب دلگرمیه مجموعه هایپرکیت است.
شما بایکبار خرید از هایپرکیت عضو باشگاه هایپری ها میشوید و این به این معنیه که در خرید بعدی از هایپرکیت شامل تخفیفات ویژه شده و این تخفیفات در خریدهای بعدی به صورت پلکانی افزایش پیدا میکنه . این امتیاز قابل انتقال نیست اما ،
پیشنهاد ما به شما اینکه با نام کاربری خودتون برای شخص مورد نظرتون خرید انجام دهید تا هم به اعتبار شما افزوده شود و هم خریدتان شامل تخفیفات پلکانی شود.
موفق باشید.


با ارسال دیدگاه خود و عضویت در خبرنامه، از دیدگاه دیگران، خبرها و کالای جدید آگاه شوید.

ورود | ثبت نام


     CAPTCHA

     برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

     ≪ − بررسی محصولات سینک ظرفشویی بر اساس قیمت + ≫