هود مخفی

با کمبود فضا در آشپزخانه های امروزی و البته تغییر در سبک دکوراسیون کابینت ها ، هودهای مخفی کم کم در بازار ایران جای خویش را پیدا کردند و هر روزه مصرف کنندگان بیشتری را به خود جذب می نمایند.
حال بر آن شدیم که هودهای مخفی که در انواع و برندهای مختلف در بازار وجود دارند و البته دارای نشان استاندارد و معتبر می باشند را از لحاظ کیفیت هود ، زیبایی و اقتصادی را در قالب پرسش و پاسخ ، از دید سه کارشناس خبره مسایل مربوطه هود مقایسه نماییم تا شما مشتریان گرامی با دید بهتر و شفافیت بیشتری اقدام به انتخاب هود مخفی مناسب و مد نظر خود نمایید.

برای نمایش بزرگتر تصاویر هود مخفی به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش بزرگتر تصاویر هود مخفی به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

معرفی کارشناسان :
1- محمد زینعلی : کارشناس فنی و خدمات پس از فروش با 17 سال سابقه در زمینه تعمیر هودهای ایرانی و خارجی
2- علی کریم زاده: مهندس مکانیک با گرایش ساخت و تولید- 10 سال سابقه در تولید قطعات هود و گاز
3- زهره روشنگر: مهندس معمار با گرایش طراحی داخلی- 8 سال سابقه در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

هود مخفی تکنوگاز
Tecnogas Built-in Kitchen Hood

ابتدا بفرمایید که اساسا هودهای مخفی از لحاظ کارایی و مکش هود مناسب هستند یا خیر؟
- زینعلی : کارایی هود اساسا رابطه مستقیم با موتور و قدرت مکش هود دارد و البته هرچقدر هود آشپزخانه بصورت مستقیم و موازی تر روی گاز قرار گیرد ، مکش موثر تری خواهد داشت.


- پس با توجه به نوع قرارگیری و طراحی هودهای مخفی که به صورت کاملا موازی با صفحه گاز قرار میگرند ، میتوانیم بگیم بهتر از هودهای مورب هستند ؟
زینعلی : خیر- همانطور که توضیح دادم کارایی هود به عوامل زیادی بستگی دارد که یکی از اون عوامل نحوه قرارگیری هود هست وسایر عوامل به قوت خودش باقی است.

کریم زاده : موتور هود آشپزخانه نقش خیلی مهمی در کیفیت هود و مکش هود دارد و درواقع موتور هود در این زمینه بیش از هر مسئله دیگه ای تعیین کننده خواهد بود . البته تعبیه خروجی مناسب هود نیز نقش مهمی در تهویه هوای آشپزخانه توسط هود خواهد داشت.


سینک گرانیتی شاک
Sigma Built-in Kitchen Hood

پس با توجه به این توضیحات باید بیشتر به موتور هودها دقت کنیم اما قدرت موتور هود چه جوری میشه تعیین کرد؟
کریم زاده : تستهای مختلفی در خصوص تعیین قدرت موتور هودها وجود دارد اما همه اونها نیاز به تجهییزات خاص و آزمایشگاهی دارد و توسط مردم عادی قابل انجام نیست اما معمولا خود شرکت مربوطه قدرت موتور هود در مشخصات فنی محصولشان قید می کند.

پس هودی که قویترین موتور داشت انتخاب کنیم؟
زینعلی : برای من بارها پیش اومده که هودی با موتور خیلی قوی زود خراب شده و چون قطعاتش نبوده و قابل تعمیر هم نبود، مصرف کننده مجبور شد کلا بزارتش کنار و یه جدید بخرد.

یعنی از همون اول به فکر قطعات و خدمات پس از فروش هود باشیم؟
روشنگر: این موضوع خیلی مهمیه و من حتی توی طراحی هایم هم بهش دقت میکنم و سعی میکنم فقط به زیبایی ظاهری توجه نکنم چون درواقع هدف اولیه از نصب هود در آشپزخانه تهویه مناسب هواست و نباید دید یه تابلو نقاشی بهش داشت.
کریم زاده : خدمات پس از فروش جزو یکی از هزینه های مهم برندها و کارخانه ها جهت ماندگاریشون توی بازار هست.
زینعلی : البته هرچی قطعات به کار رفته اولیه در هود کیفیت بالاتری داشته باشند، مسلما هود آشپزخانه دیرتر خراب میشود و اینکه در صورت خرابی هود قطعات یدکی آن موجود باشد نیز مسئله مهمی است.

حالا باتوجه به این موضوع هودهای مخفی ایرانی و تولید داخل بهتر است یا هودهای وارداتی و خارجی؟
روشنگر: نمیشه قطع یقین گفت کدوم هود بهتره ویا حتی نمیشه یه مارک خاص پیشنهاد داد. چون تجربه به من ثابت کرده به تعداد نفرات روی زمین سلیقه و عقیده وجود دارد که هرکدومشان به نحوی درسته.
کریم زاده : به نظر بنده تولیدات معتبر داخلی از لحاظ خدمات پس از فروش بهتر از برندهای خارجی عمل می کنند چون قطعات هودهاشون همیشه موجود و دستشون توی این زمینه بازتره.
زینعلی : ما کلا در زمینه تولید مونتاژ کار هستیم و حتی تولیدات داخلیمونم وابسته به واردات قطعه است و البته اینکه کارخانه ها تولیدی قطعه بیشتری دارند درسته اما نباید از کیفیت هودهای خارجی معتبر هم غافل بشیم.
علت تفاوت قیمت در هودهای مخفی که از لحاظ ظاهری معمولا شباهت زیادی بهم دارند چیست ؟
کریم زاده : مسئله مهم در تعیین قیمت قطعات و کیفیت محصول تولیدی هست . مسلما محصولات ورداتی با توجه به تعرفه بالای گمرکی ، قیمت بالاتری دارند.
روشنگر : هودهای مخفی همونجور که از اسمشون پیداست مخفی هستند و ظاهرشون آنچنان دیده نمی شود و در واقع اینجاست که صدای هود یکی از آیتمهای مهم برای انتخاب میشود.
زینعلی : اصولا در هودهای مخفی خیلی در مورد دور موتور و یا کم صدایی تلاش خاصی نشده و شاید یکی از علتهاش فضای کم این هودهاست. تقریبا تمام هودهای مخفی موجود در بازار دارای سه دور موتور هستند و هود مخفی بی صدا در بازار وجود ندارد .
اگر بخوایم یه انتخاب اقتصادی و خوب داشته باشیم باید چه کنیم؟
روشنگر: اگر منظورتون از انتخاب اقتصادی ، هود مخفی ارزان هست باید بگم انتخاب هودهای داخلی و برند معتبر انتخاب درستیه اما اگر محصول با دوام براتون اقتصادی محسوب میشود هودهای خارجی و غیر مونتاژی برندهای با سابقه و معتبر، بهترین انتخاب هود است.
لکریم زاده : هود مخفی خوب و اقتصادی از نظر من یعنی هودی که هم کیفیت قابل قبولی داشته باشد و هم خدمات پس از فروشش مطمئن باشد. به همین دلیل هودهای ایرانی و تولید داخل به نظر من مناسبتره و به چرخه اقتصادی کشورهم کمک میشود.
زینعلی : من با توجه به سابقه ای که در زمینه تعمیرات دارم موافق با خرید هود با کیفیت بالا ولو با قیمت بالاتر هستم چون هود در تهویه هوای آشپزخانه نقش بسیار مهمی دارد و آگر خوب کار نکند میتواند در خرابی تمام وسایل آشپزخانه تاثیرگذار باشد که واقعیت اینکه فعلا هودهای خارجی معتبر در این زمینه بهتر عمل کردند.

لطفا به عنوان کلام آخر این بحث جمع بندی بفرمایید و در صورت تمایل برندی که به نظرتون بهتره را توصیه کنید

زینعلی : در خرید هود مخفی قبل از قیمت به کیفیت توجه کنید و هودهای با پروانه فلزی خیلی بهتر عمل میکند و دیرتر هم به صدا می افتد. در واقع خیلی وقتها با یکم بیشتر هزینه کردن ، کیفیت خیلی بهتر میشود و البته کلا هودهای مخفی از سایر هودهای ارزانتر هستند و همین باعث میشود راحت تر بتوانید انتخاب کنید.
روشنگر : انتخاب هود مخفی برای آشپزخانه تان یعنی دوست دارید آشپزخانه دارای هود باشد اما در ظاهر معلوم نباشد. این یعنی کارایی هود براتون خیلی اهمیت داره نه زیبایی هود ، پس هود با بالاترین کیفیت موجود تهیه کنید و لذت ببرید و من به شخصه برندهای معتبر خارجی مثل گرنیه و وایز ترجیح میدم.
کریم زاده : امروزه کیفیت تولیدات داخلی در ایران به حدی رشد داشته که می تواند با برندهای خارجی کاملا رقابت کند و حتی در خیلی زمینه ها از جمله خدمات پس از فروش بهتر هستند. برندهای مثل مسترپلاس ، کن و داتیس، سالهاست که در تولید هود فعالیت دارند و هودهای باکیفیت و مرغوب را روانه بازار نموده اند.

هود مخفی داتیس
Datees Built-in Kitchen Hood

در پایان از شما مصرف کنندگان گرامی خواهشمندیم در این بحث شرکت نموده و تجربیات خویش را با ما و سایر دوستانتان در میان بگذارید.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگزارید : WhatsApp واتس آپ Email ایمیل Print پرینت

برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

این محصولات را می توانید بررسی کنید

نظرات در مورد هود مخفی

مشاور فروش

25-05-2020, 03:58

+12 -1   Report

درود بر شما
هود مخفی میکس مدل B 1780 Black را بررسی کنید.


شيما

23-05-2020, 18:00

+11 -0   Report

سلام ما قصد خرید هود مخفی لامیرا رو‌ داریم ؟از نظر شما هود خوبی هست که قدرت مکش بالا و صدای کمی داشته باشد؟ به جز این گزینه پیشنهاد دیگری دارید؟


مشاور فروش

04-04-2019, 13:41

+35 -1   Report

درود بر شما
دوام و ماندگاری هود مخفی به کیفیت استیل و یا شیشه به کار رفته در بدنه هود داشته و با توجه به کیفیت متریال به کار رفته این دوام متفاوت است. ولی به طور کلی اگر کیفیت استیل به کار رفته مناسب باشد، هودهای استیل با کنترل پنل مکانیکی بیشترین دوام را دارند.


fahime

03-04-2019, 19:39

+25 -0   Report

خسته نباشيد، ميتونم بدونم هود مخفى استيل بيشتر دووم داره يا شيشه اى ؟


fataneh

03-01-2019, 20:56

+14 -0   Report

اين جور بررسى خيلى خوبه، كاش همه محصولاتتون همين قدر كامل تشريح كنيد، واقعا انتخاب ميون اينهمه برند سخته،خدا خيرتون بده


کاربر مهمان

26-06-2018, 23:15

+4 -0   Report

بنده ۶ ماه پیش هود مخفی هادسون خریداری کرده ام . باید عرض کنم صدای آن خیلی زیاد هست. و عملا نمی توان از مکش بالی ان در دورهای بالاتر استفاده کرد.


مشاور فروش

27-03-2018, 20:05

+5 -0   Report

درود بر شما
مدل های مناسب هود مخفی را در انتهای همین صفحه از برندهای میکس، لامیرا، وایز و ... می توانید بررسی کنید.


fardin34

26-03-2018, 08:30

+6 -2   Report

هود مخفى ارتيما كن از نزديك واقعا افتضاحه و نذاشتم نصاب نصبش كنه، بهترين هود مخفى كه موجود داريد چيه؟


نعیمی راد

18-03-2018, 18:10

+7 -0   Report

هود مخفی داتیس گلوریا خریدم و به شدت پشیمونم .کیفیت افتضاح و نازل و باعث شرمساریست. اصلا توصیه نمیکنم اصلااااااااا


karimi

07-03-2018, 12:41

+6 -3   Report

سلام، توى اشپزخانه ما امكان تهويه با لوله وجود ندارد، اگه از فيلتر ذغالى استفاده كنم مكشش خوبه و چربى ميگيره؟!


مشاور فروش

04-03-2018, 07:45

+13 -0   Report

دروود بر شما
هودهای مخفی از لحاظ ظاهر مشابهت زیادی باهم دارند و ابعاد انها نیز معمولا 70 *30 سانتیمتر هستند- همخوانی سایز هود و گاز نکته مهمی است که در مدلهای غیر مخفی هود در چیدمان آشپزخانه تاثیر زیادی خواهد داشت و از لحاظ بصری بهتر است که هود و گاز هم اندازه هم باشند اما هودهای مخفی که برای تعبیه در داخل کابینت طراحی شده اند دارای موتورهای قوی مکش می باشند و درواقع مکش آنها آنقدر قوی هست که کاملا عملیات مکش بو و دود را به خوبی انجام دهد.


kasra3

03-03-2018, 19:49

+13 -0   Report

سلام اينكه هود مخفى ٧٠ سانتيه و گاز زيرش نود سانتى مشكلى توى مكشش ايجاد نميكنه؟ همه مدلهام يه حورند انگارى


اسيه

28-02-2018, 20:29

+10 -0   Report

دوستان واقعا بيايد هممون تجربياتمون بهم بگيم و اينجورى بهم كمك ميكنيم. من از هود مخفى لتو راضيم و يكساله دارم ازش استفاده ميكنم.


fadayi

24-02-2018, 10:48

+3 -1   Report

سلام، من و خراهرم هردو هود مخفي خريدبم، من كن خريدم و ايشون داتيس، بايد بگم هر دوتاشون جالب نيستن و باز يكم داتيس بهتره


شيرافكن

12-02-2018, 21:05

+9 -2   Report

سلام، اول اينكه خيلى مطلب خوبى بود و دوم اينكه در مورد هودهاى مخفى داتيس نظرتون چيه؟


مشاور فروش

05-02-2018, 11:17

+7 -3   Report

هود مخفی وایز و هود مخفی لامیرا هردو ایتالیایی هستند و از کیفیت بالایی برخوردار می باشند.


طاهره

04-02-2018, 20:11

+9 -2   Report

مرسى كه پاسخ سوالات ميديد. بين هود هاى مخفى وايز و لتو و لاميرا كدومش بهتره؟ مكشش ميخوام خيلى بالا باشه


SHAMSAYI

04-02-2018, 16:26

+15 -2   Report

خیلی خوبه که هود مخفی اینقدر جامع بررسی کردید چون هود مخفی هنوز خیلی شناخته شده نیست-نکته که خودم بنا بر تجربه بدست اوردم اینکه بهتره دکمه های هود مخفی لمسی نباشد چون این هود مخفی و مدام مجبوری واسه پیدا کردن جای دکمه ها سرت خم کنی. با تشکر- شمسایی


شهين

25-01-2018, 14:32

+34 -19   Report

هود ايرانى هنوز خيلى كار داره كه كيفيتش به هود خارجى برسه. هود مخفى بيمكث من سر سه ماه كليداش خراب شد و دوبار سرويسش كردم اخر سرم درست نشد و الانم مدتهاست كه روشنش نكردم و كل آشپزخونه ام چربى گرفته ...


sharifi

25-01-2018, 14:27

+27 -5   Report

بنده به شخصه دوساله كه هود مخفى وايز دارم و راضى هستم . نكته مهم اينكه هود مخفى درسته جلوى چشم نيست ولى اگه به صدا بيوفته ادم بيچاره ميكنه پس بهتره از همون اول يه هود خوب بخريد.


كاربر ميهمان

16-12-2017, 19:38

+30 -2   Report

سلام
بايد بگم اين مطلبتون واقعا عالى بود و تونسته بوديد هود مخفى از هر نظر بررسى كنيد و بشه بهراحتى تصميم درست گرفت.
خيلي خيلى ممنون- اجرتون با خدا


با ارسال دیدگاه خود و عضویت در خبرنامه، از دیدگاه دیگران، خبرها و کالای جدید آگاه شوید.

ورود | ثبت نام


1 2 3 4 5
     CAPTCHA
     به پرداخت ملت نماد اعتماد الکترونیکی. انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی پرداخت اینترنتی بانک پاسارگاد
     Tel
     wApp
     Insta
     Tel wApp Tgrm Insta
     اعتماد به هایپرکیت