The Best Built-in Oven

Special Offer

The Best Built-in Oven

Special Offer

راهنمای خرید فر توکار


اگر برای انتخاب نوع و چیدمان فر در آشپزخونتون و اینکه با اجاق صفحه ای و دراور باشه یا نه سردرگم شدید این مقاله به شما کمک میکنه تا انتخاب بهتری داشته باشید.
در رنج های کلاسیک، اجاق صفحه ای و فر در یک دستگاه معمولا 30 اینچی با 4 تا مشعل بالای فر ارائه میشن. این ایده که بتونیم یک یا دو تا فر دیواری مجزا داشته باشیم برای خیلی از آشپزها که تو فکر تغییر دکراسیون آشپزخونشون هستن زیباست.
آیا شما دستگاه های جدیدی برای آشپزی درنظر دارید؟ رویای همه برای آشپزخونشون به واقعیت نمی پیونده و استفاده از بعضی دستگاه ها در فضای آشپزخونه بهتر از بقیه به کار میاد. میتونید آپشن هایی که در اینجا ارائه میشه را بررسی کنید تا بهترین انتخابتون را انجام بدید.
یک فر خوب باید یک دهه یا بیشتر برای شما کار کنه، بنابراین شما به فری احتیاج دارید که نیازهای شما در آشپزی را تامین کنه و به راحتی تاریخ مصرفش به اتمام نرسه.
فرهای مدرن Modern Ovens میتونن میزبان ویژگی های با تکنولوژی بالا Hi-Tech باشند که باعث سهولت در آشپزی بشه. اما اگر شما اصول اولیه را درست ندانید ممکنه شما فری خریداری کنید که خیلی آهسته گرم میشه و پخت مناسبی انجام نده و ظرفیت کمی داشته باشه و در نهایت شاید به سختی بتوانید غذای باب میل خانواده خودتون را طبخ کنید.

چقدر باید هزینه کنید تا بتوانید یک فر مناسب خریداری کنید؟


قیمت فرهای توکار از 3/8 میلیون تومان برای یک فر فوق العاده پیش پا افتاده تا 28 میلیون تومان برای یک فر با تمام آپشن ها متغیر است. ما تمامی فرها در تمامی رنج های قیمتی را جهت پیدا کردن بهترین آپشن ها برای هر بودجه ای بررسی کردیم. نتایج حاصل از بررسی فرهای توکار در سال های متمادی نشان داده که برای یک فر توکار مناسب بین 9 تا 18 میلیون تومان باید هزینه کرد!
ما برندهای قابل احترامی هم چون تکنو گاز، مایدیا، وایز، مسترپلاس، اسنوا و ... را با قیمت مناسب پیشنهاد می کنیم. اگر شما به دنبال یک فر با ویژگی های بالاتر و دوام بیشتر از برندهای خاص مانند آریستون، ویرپول، بوش و ... هستید بهتره مطمئن شوید که علاقه به پخت حرفه ای دارید و می توانید غذای مطلوب خود را با یک فر با ویژگی های خاص طبخ کنید. این نکته قابل توجه است که پرداخت هزینه بیشتر، همیشه به کسب نتایج عالی منجر نخواهد شد. بعضی فرهای گرانبها کار تخصصی آشپزی را انجام می دهند و به همان خوبی آپشن های اضافی فوق العاده ای همچون تمیز کنندگی خودکار و پخت با بخار را به شما پیشنهاد می دهند.

چه نوع فری را شما نیاز دارید؟


شما همیشه این انتخاب را ندارید که فر برقی یا گازی بخرید چون این موضوع بستگی داره به امکانات و تجهیزات سوخت برق و گاز که در خانه شما مهیاست. به عنوان مثال فرهای گازی نیاز به لوله کشی جداگانه تا پشت فر بوده و در غیر اینصورت شرکت تولید کننده بحث نصب و گارانتی را به عهده نخواهد گرفت.
بعضی مواقع ممکن است که شما دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر داده و انتخاب شما بدلیل کم بودن فضای نصب فر، محدود شود. در ادامه ما آپشن های موجود و مزایا و معایب آنرا توضیح می دهیم تا به شما کمک کند که تصمیم بگیرید آیا میخواهید تغییرات کلی در آشپزخانه خود ایجاد کنید یا به سادگی موارد را با هم جایگزین کنید.

راهنمای خرید فر توکار
راهنمای خرید فر توکار

فر توکار چی بخرم؟ فر برقی یا گازی؟


فرهای توکار برقی امروزه مرسوم ترند. با توجه به اینکه فر تنها یا دابل در نظر دارید می توانید از موارد بسیاری انتخاب کنید. فرهای توکار گازی امروزه سخت تر پیدا می شوند. فقط تعداد کمی از تولید کننده ها فر توکار گازی را در سبد کالایی خود قرار داده اند، بنابر این انتخاب شما محدودتر می شود.
به طور کلی، نتایج نشان می دهد که فرهای برقی بهتر عمل می کنند. فرهای توکار برقی گرما را در فضای داخل مخزن بهتر پخش کرده و پخت بهتر و کامل تری نسبت به فرهای گازی دارند.
از طرف دیگر، فرهای گازی میتونن از نظر هزینه خرید و نصب ارزان تر باشن و برخی موارد مناسب وجود داره. بنابر این اگر لوله کشی گاز را قبلا انجام دادید و نمی خواین هزینه فر برقی را بپردازید می توانید فرهای توکار گازی موجود در فروشگاه هایپرکیت را بررسی کنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشین که احتراق گاز همیشه همراه با تولید مونو اکسید کربن خواهد بود و قطعا بر سلامت غذا تاثیر خواهد گذاشت.

سایز درست فر توکار را انتخاب کنید

ظرفیت فرهای توکار شناخته شده می تونه از 51 تا 76 لیتر متغیر باشه.
ظرفیت متوسط یک فر تک معمولا 60 لیتره.
ظرفیت متوسط برای فرهای دابل : 62 لیتر برای فر اصلی و 35 لیتر برای فر کوچکتره.
طراحی و نحوه قرار گرفتن طبقات یک فر روی میزان غذایی که داخل آن طبخ می کنید تاثیر گزاره.
تولید کنندگان معمولا حجم کلی داخل فر را به عنوان راهنمای ظرفیت فر عنوان می کنند. اما از آنجایی که غذا به صورت مکعب های بزرگ در داخل فر قرار نمی گیره این مورد خیلی مفید نیست. توجه داشته باشید که ظرفیت خالص فر نشان دهنده ظرفیت واقعی فر خواهد بود. این امکان وجود داره که یک فر با ابعاد بزرگتر دارای فضای کمتری نسبت به یک فر با ابعاد کوچتر باشه.
ظرفیت مورد استفاده یک فر توکار میتونه 27 لیتر کمتر از ظرفیت شناخته شده آن فر باشه.
حجم واقعی استفاده شده از یک فر اندازه گیری شده است و فضای 3 سانتیمتری بالای فر و فضای زیر آخرین طبقه فر در این اندازه گیری چشم پوشی شده است. اگر غذا را در این فضا ها قرار دهید از گردش صحیح هوای داغ جلوگیری کرده و بر نتایج پخت و پز تاثیر خواهید گذاشت.

راهنمای خرید فر توکار - فر توکار چی بخرم؟
آشپزخانه امروزی ( معماری و طراحی ساختمان Edmonton)

فر دابل. فرهای جدا از اجاق صفحه ای به خونه دار در طراحی آشپزخونه انعطاف پذیری بیشتری میده. همچنین بسیاری از افراد ترجیج میدن فرهاشون رو بیارن بالا به جای اینکه مجبور باشن برای استفاده از فر خم بشن. این قطعا برای کمر شما بهتره! اگر شما برای رنج فرهاتون و مایکروویو فضایی داشته باشید این چیدمان میتونه ایده آل باشه. در یک همچین آشپزخونه ای، یک کمد مخفی برای مایکروویو در پشت کابینت جزیره یک راه حل عالیه. سینک اصلی روی جزیره این امکان به شما میده که یک گاز صفحه ای براق را در دیوار پشتی قرار بدید.

تغییرات : فرهای دابل معمولا در عرض های-24،-27 و 30 اینچی و ارتفاع کلی متفاوت ارائه میشن.

کارایی فر توکار
آشپزخانه متحرک (Falls Church Design-Build Firms ) طراحی و بازسازی NVS

فر دابل روی هم. این آشناترین حالته، و بسیاری از تولیدکنندگان ورژنی از این دستگاه را اجرا میکنن. بیشتر تولیدکنندگان کابینت هم کابینت استانداردی برای فرهای بلند پیشنهاد میدن. یونیت فرهای دابل معمولا یک یا دو تا کشو زیرشون تعبیه شده که حدود 10 تا 16 اینچ یا بیشتر بالاتر از زمین قرار گرفته به عنوان فضای پاخور .

فر توکار چی بخرم؟
آشپزخانه امروزی ( معماران و طراحان ساختمان سانفرانسیسکو) Mark English Architects, AIA

فر تنها، مایکروویو و محفظه گرم کننده کمبو. این ترکیب هم بسیار متداوله. اگر فضا برای کابینت های بلند دارید این ترکیب فوق العادست. ( من به شخصه این ترکیب را کنار وسایل بلند دیگه مثل یخچال فریزر دوست دارم، همانطور که در اینجا نشون داده شده.) این ترکیب یه راه حل عالی برای داشتن هر سه تا وسیله کنار هم در یک آشپزخونست. من حتی دوست دارم این ترکیبو با یک فر اضافه اجرا کنم. آشپزخونه ای با این آپشن و یک گاز صفحه ای و یک فر زیرش در جزیره به ما حس و حال خوبی میده.

راهنمای خرید فر توکار برقی
آشپزخانه مدرن ( NURIT GEFFEN-BATIM STUDIO)

فرهای مجزا پهلو به پهلو. این آرایش در آشپزخونه های مدرن و امروزی خیلی متداوله. ممکنه شرکت کابینت ساز یک کابینت بلند تک فره به شما ارئه بده. شما میتونید این دو تا فرو پهلو به پهلو قرار بدید و از قسمت های پایین و بالاش برای محفظه خوراکی استفاده کنید.

راهنمای خرید فر توکار برقی
آشپزخانه مدرن ( طراحی و دکوراسیون داخلی دنور) Debra Toney, AIA Assoc.

در برخی از طراحی های مدرن دو تا فر مجزا با فاصله از هم و در کنار هم دیده میشه که ممکنه تنها باشن یا یک کشوی گرم کننده زیرشون نصب شده باشه. این میتونه به عنوان یک المان طراحی استفاده بشه. این نوع آرایش باعث میشه شما فضای بالای کانتر را از دست ندید (فضایی که کابینت های بلند اشغال میکنه). در این آشپزخونه این نوع طراحی یک فضای نیمه باز همراه با دو تا فر بهم چسبیده به شما ارائه میده و فریم اطراف محل یخچال یک فضای پارتیشن بندی بوجود میاره.

مشخصات فر توکار
آشپزخانه امروزی ( Norcross معماران و طراحان ساختمان )

فرهای مجزا به صورت تک یا پشت سر هم. آرایش دیگه ای که برای فرها وجود داره یک فر دیواری جدا یا دو تا فر در کابینت اصلی است. در اینجا یک گاز در کنار فرها قرار داده شده که خیلی غیر معموله. بعضیا شاید بپرسند چرا که نه؟، یک گاز 60 اینجی با دو تا فر فول سایز و مشعل های بیشتر در کنار هم خوبه. مطمئنا اینا به کار میان ولی در این حالت صاحبخانه ها به میزان کمی فضای کانتر را در اختیار خواهن داشت.

فر توکار ایرانی چی بخرم؟
آشپزخانه روستایی ( معماران و طراحان ساختمان Andrew Melaragno (Columbus

دو تا فر به صورت پهلو به پهلو با کابینت اصلی کاربردیه و به شما این امکانو میده که فضای بیشتری از کانتر آشپزخونتونو حفظ کنید همونطور که کابینت های بلند این امکانو به شما میدن. همچنین بعضی آشپزخونه ها فضای کافی برای کابینت بلند ندارن و باعث میشن آشپزخونه کوچیک به نظر بیاد.


راهنمای خرید فر توکار برقی
آشپزخانه امروزی ( Lucy McLintic (San Francisco Media & Bloggers

یک آپشن دیگه به این صورته که فر دیواری زیر اجاق صفحه ای در کابینت اصلی قرار میگیره، اما مراقب باشید- هر ترکیبی از این آرایش با هر تولید کننده ای به خوبی به کار نمیاد. بهتره مطمئن شوید که فضای کافی برای درست قرار گرفتن اجاق صفحه ای بالای فر وجود داره.

فر دیواری ستاره آبی (BlueStar Wall Oven)
علاوه بر آپشن های شناخته شده ای از فر توکار، چند تا مدل منحصر به فرد داره که خیال شما را راحت میکنه. این فر گازی دیواری 36 اینچی با در فرانسوی یک طرح تجاری از فر دیواری برای آشپزخانه شماست.

مزیا و معایب فر توکار
فرهای امروزی ( طراحان آشپزخانه و حمام شیکاگو )Rebekah Zaveloff | KitchenLab


فرها
سیخ گردان یک لوازم جانبی سرگرم کننده برای فر دیواری شماست. بهتره تکنیک های آشپزی و سوخاری کردن مرغ را یاد بگیریم: جوجه گردان، کبابی، کبابی با سس و ... – سعی کنید روش مورد علاقه خودتونو پیدا کنید.

آیا باید یک فر تمیز کننده خودکار بخرید؟
تمیز کردن محفظه یک فر کاری ناخوشایند و وقت گیر است. بنابر این یک فر توکار که قول می دهد خودش را تمیز کند بسیار وسوسه انگیز است. چندین آپشن در دسترس است :

تمیز کننده خودکار پیرولیتی Pyrolytic cleaning گزینه اصلی است. فرهای پیرولیتی Pyrolytic ovens برنامه خاصی دارند که دمای داخل فر را به بالاترین درجه حدود 500°C می رساند و تمامی باقی مانده های غذا را تبدیل به خاکستر کرده که می توانید از کف فر براحتی پاک کنید.
خطوط کاتالیستی Catalytic liners که اغلب در قسمت دیواره های جانبی فر، دیواره پشتی فر و گاهی اوقات در سقف فر قرار می گیرند. این جداره ها دارای صفحه خاصی هستند که تکه های چربی و روغن را جذب کرده و زمانی که در دمای بالاتر از 200°C از فر استفاده می کنید به تدریج از بین می روند.
تمیز کردن با بخار Steam cleaning کمتر رایج است. اغلب شامل اضافه کردن مقداری آب در سینی کم عمق در قسمت پایینی فر است که با ایجاد بخار باعث از بین رفتن چربی و روغن از سطوح فر می گردد.
تمیز کننده نانو Nano-cleaning در بعضی از برندها، مانند بکو Beko به عنوان ویژگی های اضافی پیشنهاد می شود. در این حالت، شیشه درب فر دارای پوششی است که برای جذب دوده طراحی شده است.
پوشش آسان تمیز شونده Easy-clean enamel اساسی ترین آپشن است. این نوع پوشش به سادگی باعث سر خوردن چربی و روغن به کف فر می شود.

فرهای پیرولیتی Pyrolytic ovens به طور فزاینده محبوب می شوند و می توانند بسیار موثر باشند. در فروشگاه هایپرکیت بهترین فرهای پیرولیتی وجود دارد که درب شیشه ای خود را نیز تمیز می کنند. در بعضی مدل ها آپشنی وجود دارد که زمان طولانی و یا کوتاه برای چرخه تمیز شدن فر قابل انتخاب می باشد. این مورد بستگی به میزان کثیفی محفظه فر دارد. با این حال، توجه داشته باشید که باید قفسه های فر را از مخزن خارج کرده و بسته به مدل فر داخل ماشین ظرفشویی قرار داده یا با دست بشویید.
ویژگی های تمیز کننده خودکار هزینه بیشتری خواهد داشت – خصوصا اگر یک فر پیرولیتی خریداری کنید – اما در طول زمان در وقت شما و هزینه خرید مواد شوینده صرفه جویی خواهد شد. قیمت ها هم در حال پایین آمدن هست چون این گونه فرها مرسوم می شوند. با این وجود برخی از فرها ویژگی تمیز کنندگی خودکار را ندارند اما در آزمایش های ما ثابت شده است که تمیز کردن آنها کار آسانی نیست. تمامی فرهای پیرولیتی که ارزش خرید دارند در فروشگاه ما جمع آوری شده.

پخت معمولی، با فن یا چند منظوره؟
چند راه وجود داره که یک فر می تونه گرما فراهم کنه و این به شما امکان درک بهتر از آنچه که در پخت بهتر نیاز دارید را میده.

فر معمولی Conventional ovens
یک فر معمولی استاندارد گرما را از دو المنت حرارتی یکی در قسمت بالای فر و دیگری در نزدیکی پایه فر تامین می کنه. این مورد باعث ایجاد دو منطقه گرم و سرد در فر میشه و در نتیجه غذایی که به بالای فر نزدیکتر باشه سریعتر پخته می شه. پخت معمولی بعضی اوقات می تونه با استفاده از فن به صرفه باشه – کیک ها، سوفله ها و دسرها فقط با استفاده از المنت بالا و پایین بهتر در میاد و برای پخت هر چیز مایع که شما میخواین آهسته طبخ بشه همچون کاسرول گوشت و مرغ، با استفاده از پخت با فن چیز بیشتری بدست نمیارید.

فرهای فن دار Fan ovens
امروزه بیشتر فرهای برقی به همراه یک فن تولید میشه که کمک میکنه حرارت به طور یکنواخت پخش بشه، و بعضی فرهای گازی نیز دارای فن هستن. فرهای فن دار واقعی یک المنت تنها به دور فن دارن، در حالی که یک فر به همراه فن عمدتا یک فر معمولیه (دو المنت حرارتی) همراه با یک فن که در قسمت پشتی فر قرار گرفته. شما با استفاده از فن میتونید حرارت را تا 20 درجه کاهش دهید.
غذا در فرهای فن دار سریعتر طبخ میشه چون هوای گرم به طور مداوم داخل مخزن فر در حال گردشه. همچنین لازمه که هنگام استفاده از اینگونه فرها دمای طبخ را کاهش بدید. در فرهای دابل، فر اصلی و بزرگتر معمولا مجهز به یک فن هست و فر دیگه به عنوان یک فر معمولی عمل میکنه بنابر این شما می تونید با توجه به نوع غذاتون بهترین آپشن را انتخاب کنید.

فرهای دارای عملکرد چند منظوره Multi-function ovens
فرهای چند منظوره معمولا شامل المنت بالا و پایین، گریل و فن هستن. این نوع فرها امکان استفاده از این منابع حرارتی به صورت مستقل و ترکیبی را میدهد. بنابر این شما میتونید فقط از المنت بالا استفاده کنید تا لازانیای شما وقتی پخته شد کمی بیشتر قهوه ای بشه یا از المنت پایین فقط برای ترد شدن کامل داخل پیتزا یا پای کیش (quiche) استفاده کنید.
فرهای دارای چند عملکرد اغلب دارای تنظیمات یخ زدایی نیز هستند. بعضی مدل ها برای یخ زدایی فقط از فن برای چرخش هوای معمولی داخل فر استفاده می کنند، در حالیکه در برخی مدل ها در زمان مشابه کمی حرارت از پایین هم چاشنی کار می شود. در هر صورت، به نسبت اینکه غذا را روی کابینت آشپزخانه رها کنید تا یخ غذا باز شود کار خیلی سریعتر انجام می شود.
فرهای با عملکرد چند گانه به طور روز افزون در حال عمومی شدن هستن. این نوع فرها میتونن آپشن های پخت و پز با انعطاف پذیری بیشتر را به شما ارائه کنن اما باید مطمئن بشید که استفاده از این آپشن ها به چه میزانی کار شما را آسان می کنه چون آپشن های بیشتر میتونه به معنی کنترل های گیج کننده باشه.

آریستون، بوش یا ویرپول کدام برندها ارزش خریدن دارن؟
برخی از برندهای فر توکار مشهورند به اینکه برای یک کار خاص یا به خصوص قابل اطمینان هستن. به عنوان مثال، فرهای توکار نف یک ویژگی منظم در پخت نان دارند که استفاده از این فر را میان خبازهای حرفه ای متداول ساخته است. اما آیا فرها شایسته این اعتبار هستن؟ به همان نسبت که در انتخاب یک فر با ویژگی های تامین کننده نیاز شما و انجام درست اصول اولیه پخت، دقت می کنید این موضوع نیز ارزش بررسی دارد که ببینید آیا برندی که شما انتخاب می کنید سابقه خوبی در عرضه این محصول دارد؟ از نظر میزان اعتماد پذیری و رضایت مشتری.
رتبه ای که بیشتر برندهای معتبر در سال 2017 برای این موضوع کسب کرده اند 88 درصد است.راهنمای خرید فر توکار
سیخ گردان در فر


سایر ویژگی های فر که باید در نظر گرفت

کنترل های دیجیتال Digital controls که میتونه دقت بیشتری نسبت به کنترل های چرخشی داشته باشه، و به شما این امکان را میده که درجه حرارت دقیق تری را انتخاب کنید.

تایمر قابل برنامه ریزی Programmable timer این امکان را برای شما فراهم می کنه که فر را برای پخت در زمان معینی تنظیم کنید، که این زمان در حالت ویژه تا 24 ساعت قابل تنظیم است. فر به صورت اتوماتیک روشن شده، پخت را انجام میده و خاموش میشه. فرهای ارزان تایمرهای معکوس ساده تری دارن. مدل های خیلی پیش پا افتاده تایمر هم ندارن.

ریل تسکوپی Telescopic runners که باعث میشه قفسه های فر را به نرمی و در حالت پایدارتری از فر بیرون بکشید و مجدد به داخل برگردونید. در بعضی فرها ریل تلسکوپی در جای خود ثابت است، اگر چه در فرهای دابل ممکن است فر شما مجهز به چندین ریل و یک کیت ثابت کننده باشه. امتیازی که این حالت داره اینه که می تونید انتخاب کنید که ریل تلسکوپی داخل کدوم مخزن قرار بگیره ولی نکته ای که هست اینه که باید خودتون ریل را در محل مورد نظر ثابت (Fix) کنید.

پخت با بخار Steam cooking در بعضی از فرهای مولتی فانکشن این عمل با حضور یک مخزن آب انجام میشه که قابل تنظیم برای حالت پخت با بخار یا تزریق بخار هنگام پخت هست. رطوبتی که روی سطح غذا نشسته بخار میشه که در نتیجه سطح غذا ترد شده در حالی که داخل غذا همچنان مرطوب است. پخت با بخار میتونه برای پخت قرص نان یا مقداری کباب مفید باشه. استفاده از تزریق بخار میتونه برای ترد کردن سطح نان کمک کنه.

کنترل اتوماتیک پخت Automatic cooking controls که معمولا با یک نمایشگر رنگی LCD لمسی همراه است و به محض اینکه نوع غذایی که میخواین طبخ کنید انتخاب کنید کار سختی را برای شما انجام میده : تنظیم دما setting the temperature ، منابع حرارتی heat sources، سطح رطوبت moisture levels، و زمان مورد نیاز پخت time needed to cook.

فرهای متصل به اسمارت Smart connected ovens که هنوز متداول نشده ولی بعضی برندها همچون AEG، Bosch و Siemens دارای مدل های در دسترسی هستن که این امکان را برای شما فراهم میکنه که با استفاده از یک نرم افزار روی گوشی یا تبلت خود عملکرد های اصلی را کنترل کرده یا فرآیند پخت را چک کنید. به عنوان مثال برنامه Home Connect شرکت Siemens این امکان را فراهم می کنه که از راه دور شروع، تغییر و پایان برنامه های پخت را به همان خوبی برای سایر لوازم آشپزخانه کنترل کنید.
شرکت AEG دارای یک مدل فر به همراه دوربین داخلی است که امکان نظارت بر فرآیند پخت را به راحتی برای شما فراهم میکنه.

شیشه 3 یا 4 جداره Triple or quadruple glazed doors معمولا در فرهای برتر یافت میشه، چندین لایه از شیشه میتونه به عایق بندی فضا، حفظ حرارت و صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کنه.

درب کشویی Slide-away door این ویژگی منحصر به فرهای Neff است و این امکان را فراهم میکنه که درب فر به طور کامل زیر مخزن فر قرار بگیره. این ویژگی هزینه شما را بالا می بره اما میتونه برای بهبود دسترسی در فضای تنگ مفید باشه.


فر مدرن برقی 30 اینچی (SOU330X)
قفسه ها با قابلیت گسترش کامل درست مثل اون چیزی که امروزه در کابینت های شما در دسترسه به عنوان لوازم جانبی فرهای دیواری به کار میره.

راهنمای خرید فر توکار - فر توکار چی بخرم؟
فر مدرن (لوازم آشپزخانه نیویورک ) Smeg USA


فر دیواری دو در یک
(GE Profile 30" Single-Double Electric Wall Oven)
فضای کافی برای بیش از یک فر در آشپزخونه ندارید؟ از دو تا فر در فضای یک فر استفاده کنید.

راهنمای خرید فر توکار - فر توکار چی بخرم؟
فر امروزی ( طراحان آشپزخانه و حمام شیکاگو )Rebekah Zaveloff | KitchenLab3 چیز که هنگام انتخاب یک فر ارزش بررسی را دارد

1- آیا براحتی میتونید داخل فر را ببینید؟
آیا موقعی که غذا در حال پخته میتونید براحتی مشاهده کنید؟ و اگر نیاز باشه لامپ فر را تعویض کنید آیا این کار به راحتی انجام میشه؟ بعضی فرها دارای یک لامپ در قسمت پشتی فر هستن که نیازه هر چند وقت یکبار تعویض بشه در حالیکه در بعضی فرها این مورد به یک لامپ LED با طول عمر بالا تبدیل شده و تعداد بیشتری لامپ برای دید بهتر نصب گردیده.

2- آیا شیشه های درب فر جهت تمیز شدن جدا می شوند؟
بیشتر فرها طوری طراحی شدن که یک یا چند پنل شیشه ای جهت تمیز شدن دوده و چربی قابل جدا شدن باشن. اگر شما قصد انجام این کار را دارید هنگام جدا کردن، تمیز کردن و نصب مجدد پنل شیشه ای دقت کنید. گوشه های شیشه خصوصا آسیب پذیرند. اگر چه شیشه های حرارت دیده در برابر حرارت بسیار مقاوم اند ولی این شیشه ها شکننده هستن و یک ترک کوچک که با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست، میتونه در طول زمان گسترش پیدا کنه و ناگهان باعث شکستن شیشه بشه. همچنین از استفاده پارچه های پشمی و ریختن مواد شیمیایی ساینده بر روی شیشه خودداری کنید.

3- چند طبقه را ساپورت می کند؟
اجاق های ارزان تر تمایل دارند با داشتن قفسه های بیشتر سخاوتمندانه به نظر برسند، بنابر این ممکنه شما به خاطر طبقات بیشتر ذوق زده شوید. بعضی فرهای گران قیمت نیز نسبت به آنچه انتظار دارید طبقات کمتری دارند، بنابر این قبل از خرید این مورد را بررسی کنید. به ویژه اگر شما به طور خاص چیزی اضافی مانند یک سینی گریل می خواهید.


فر امروزی

فر بخارپز
فر بخارپز یک فر شگفت انگیزه که به تازگی به بازار لوازم خانگی اومده. پخت و پز سالم ، رطوبت بدون چربی و قابلیت درست کردن نان برخی از امکانات شگفت انگیز این دستگاست.


به نصب فر خود توجه کنید
در آخر، به هزینه نصب فری که خریداری می کنید توجه کنید. اگر سوخت مصرفی فر خود را تغییر بدید هزینه بیشتری خواهد داشت نسبت به حالتی که نوع فر مشابه قبلی انتخاب کنید.


آیا فرها برای استفاده هزینه زیادی دارن؟
فرها به طور معمول مثل سایر لوازم آشپزخانه همچون یخچال، فریزر و خشک کن گرسنه انرژی نیستند. فرهای الکتریکی متوسطی که مورد آزمایش قرار گرفتن سالانه چیزی حدود 500 هزار تومان هزینه انرزی دارند. در این میان مدل هایی هستن که بیشتر از 70 هزار تومان در سال هزینه انرژی ندارن.


جهت بررسی انواع فر توکار و قیمت فرها در فروشگاه هايپركيت روی اینجا کلیک کنید.
همچنین به منظور انتخاب بهترین فر توکار ایرانی و خارجی از میان بهترین مدل های فر روی اینجا کلیک کنید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگزارید : Telegram تلگرام Email ایمیل WhatsApp واتس آپ Print پرینت

نظرات در مورد فر توکار

مشاور فروش

22-07-2022, 08:46

+8 -0   Report

درود بر شما
از منوی مقاله ها و مشاوره می توانید وارد لینک بهترین فر توکار شده و در این صفحه بهترین فرهای توکار خارجی و ایرانی همراه با قیمت ارائه شده است.


نظری

20-07-2022, 11:26

+9 -1   Report

سلام. برای پخت معمول، نه تخصصی شیرینی، کیک، نان و غذاهای فست فودی، چه برند ایرانی و خارجی ای را پیشنهاد میکنین که با قیمت مناسب ، کیفیت قابل قبولی رو ارائه بده و این کیفیت رو حفظ کنه.


مشاور فروش

15-05-2022, 08:08

+16 -2   Report

درود بر شما
فر سایز 90 اغلب برای پخت انبوه (آموزشگاه های شیرینی پزی، رستوران ها، کارگاه شیرینی پزی و ...) به کار می رود و فر توکار سایز 60 برای منزل مناسب می باشد. هر دو برند دارای نقاط ضعف و قوت می باشند و تقریبا در یک سطح هستند.


رشید

10-05-2022, 08:54

+10 -1   Report

سلام، خرید سایز ۹۰ یا ۶۰ آلتون یا داتیس کدام را ترجیح میدهید.


مشاور فروش

27-04-2022, 21:09

+8 -0   Report

درود بر شما
سولاردام ال جی امکانات فر را به صورت محدود داشته و بدلیل فضای کمتر کارایی فر را ندارد. بعضی فرهای توکار خارجی مانند آریستون، ویرپول و بوش ارزش هزینه انجام شده را به صورت قابل لمس داشته و با توجه به نظر کاربران این فرها نتایج پخت لذت بخشی را به ارمغان می آورند. در عین حال فرهای توکار ایرانی نیز قابل احترام بوده و در صورتی که به صورت حرفه ای از فر استفاده نمی کنید یا جزییات حرفه ای نتایج پخت مورد توجه شما نیست می توانید از فرهای توکار ساخت داخل استفاده نمایید. در میان فرهای توکار داخلی بعضی مدل های برند داتیس مانند مدل 690 و ... و بعضی مدل های برند آلتون مانند 404 و ... از پخت مناسبی برخوردار می باشند و رضایت مشتریان را جلب نموده اند. توجه بفرمایید که این مدل های برتر فر توکار ایرانی اغلب انتظارات پخت های متداول و معمولی را تا حدود زیادی برآورده می کنند و در صورتی که قصد دارید گامی فراتر در چشیدن طعم و مزه غذاهای متنوع بر دارید انتخاب یک فر از برندهای برتر دنیا همچون آریستون و ویرپول و ... ایده آل می باشد.


محمدی نجات

26-04-2022, 11:00

+5 -0   Report

سلام،
ببخشید من یک سولاردم الجی دارم، آیا به نظرتون کافیه؟ یا یک فر تو کار هم تهیه کنم؟ یعنی کارایی سولاردم و فر با هم متفاوته؟ چون سولاردم هم حالت کانوکشن و تبدیل به فر داره.
و اگه بهتره که فر توکار هم تهیه کنم کیفیت برندهای ایرانی کافی هست یا بیشتر هزینه کنم و یک برند خارجی بخرم؟
اگه کیفیت هاشون یکی باشه من دنبال پز دادن نیستم و از همین برندهای ایرانی بخرم


مشاور فروش

31-03-2022, 16:44

+6 -1   Report

درود بر شما
در این رنج قیمت فرهای توکار ایرانی از برند داتیس و آلتون را بررسی کنید.


سجاد صالحی

27-03-2022, 18:54

+7 -1   Report

با سلام و خسته نباشید
لطفا یک مشاوره در مورد خرید یک فر تو کار خوب تا محدوده 12 میلیون پیشنهاد بدهید. مشا فر برقی را ترجیح می‌دهید یه فر گازی؟


مشاور فروش

22-03-2022, 14:17

+7 -0   Report

درود بر شما
مشخصا برند بوش دارای کیفیت بالاتری است.


جلیلی

11-03-2022, 02:30

+10 -0   Report

سلام و عرض ادب
ببخشید ممکنه راهنمایی کنید که بین فر عرض ۹۰ آلتون و فر برقی VBC514CRO بوش کدوم مدل رو پیشنهاد میدید؟
کدوم مدل برای کیک و شیرینی پزی بهتره؟؟


مشاور فروش

05-03-2022, 11:38

+5 -1   Report

درود بر شما
فر های توکار آلتون و داتیس در رنج قیمت 10 تا 11 میلیون تومان جز موارد پر فروش بوده و در این رنج قیمت می توانید مدل های 692 و 683 داتیس و 303 و 402 التون را بررسی کنید.


محسنی

27-02-2022, 14:37

+9 -3   Report

سلام. فرتوکار آلتون خوبه یا داتیس ؟ کدومشو بلحاظ کیفیت پیشنهاد میکنید


مهدوی

21-02-2022, 17:11

+4 -0   Report

با سلام . لطفا تا رنج 11 میلیون بهترین فر توکار از برندهای آلتون یا داتیس معرفی بفرمایید . هرکدام که دارای بیشترین امکانات و کیفیت بالاتر هستند . ممنون


مشاور فروش

18-02-2022, 21:42

+6 -0   Report

درود بر شما
هر سه برند جز برندهای پرفروش می باشند ولی برخی مدل های هر برند نسبت به مدل های برند دیگری برتری دارد. به عنوان مثال فر توکار داتیس مدل 690 از فرهای جدید و با کیفیت مناسب داتیس می باشد و نسبت به مدل 303 آلتون برتری دارد ولی مدل 404 آلتون نسبت به مدل 685 داتیس برتری نسبی دارد. این موضوع در مورد فرهای اسنوا نیز برقرار است.


شیری

14-02-2022, 15:36

+9 -1   Report

سلام خسته نباشید شما فرهادی داتیس و آلتون و بیشتر پیشنهاد میدید یا اسنوا لطف مدل های خوب و بگید


مهدیه جمیلی

13-02-2022, 02:01

+9 -2   Report

سلام و خسته نباشید????
ولادت با سعادت پسر شاه خراسان آقا امام جواد (علیهم السلام) و ولادت دردانه امام حسین حضرت علی اصغر (علیهم السلام) را به شما تبریک می گویم ????????????
ببخشید می شه بهترین فر ایرانی را معرفی کنید؟


مشاور فروش

24-01-2022, 07:23

+4 -1   Report

درود بر شما
همانطور که در کامنت های گذشته ذکر شده است فرهای توکار برقی -گازی و گازی تقریبا در دنیا منسوخ شده و برندهای معتبر دنیا فقط فر برقی تولید می کنند و فرهای جدید برقی از هر لحاظ از فرهای برقی-گازی و گازی بهتر می باشند.


مشاور فروش

24-01-2022, 07:22

+6 -1   Report

درود بر شما
همانطور که در کامنت های گذشته ذکر شده است فرهای توکار برقی -گازی و گازی تقریبا در دنیا منسوخ شده و برندهای معتبر دنیا فقط فر برقی تولید می کنند و فرهای جدید برقی از هر لحاظ از فرهای برقی-گازی و گازی بهتر می باشند.


مشاور فروش

24-01-2022, 07:10

+3 -3   Report

درود بر شما
همانطور که در کامنت های گذشته ذکر شده است فرهای توکار برقی -گازی و گازی تقریبا در دنیا منسوخ شده و برندهای معتبر دنیا فقط فر برقی تولید می کنند و فرهای جدید برقی از هر لحاظ از فرهای برقی-گازی و گازی بهتر می باشند.


Arsha

22-01-2022, 23:22

+6 -2   Report

سلام.فر برقی بوش بهتره یا اریستون.؟میشه محبت بفرمایید .توی بازه ۲۰ تا۲۵یه فر معرفی کنید.


فاطمه

21-01-2022, 09:39

+5 -0   Report

سلام فرتوکار سایز ۹۰ باید بخرم. اجاق گاز آلتون را دوستانم داشته اند راضی بوده اند .ولی اخیرا فقط فر برقی تولید می کنند. آیا فربرقی بهتر از گازی- برقی هست؟


مشاور فروش

14-01-2022, 09:39

+5 -0   Report

درود بر شما
شما می توانید برای خرید ست فر و مایکروویو برندهای آریستون، مایدیا، لتو و اسنوا را در فروشگاه آنلاین هایپرکیت بررسی نمایید.


علیرضا

05-01-2022, 15:38

+4 -0   Report

سلام مرسی از سایتتون و ممنون از جوابگویی شما
من میخوام فر و مایکروفر جدا نصب کنم و برام مهم هست که از یک برند باشه ولی غیر از بوش برند دیگه ای ندیدم میشه لطف کنید چند تا برند خوب که فر و هم مایکرو داره را بهم معرفی کنید؟ سپاس از شما


مشاور فروش

09-12-2021, 16:52

+7 -2   Report

درود بر شما
فر توکار آریستون مدل fi9 891 جدیدترین و کاملترین مدل فر توکار آریستون می باشد و فر توکار آریستون مدل fi7 871 نسبت به fi9 891 دارای برنامه کمتری است و در صورتی که نیاز به برنامه و آپشن زیاد ندارید می توانید fi7 871 را با قیمت مناسب تر خریداری بفرمایید.


fadayi

27-11-2021, 09:52

+4 -2   Report

من سه سال پیش با راهنمایی شما فر اریستون مدل fi7 871 داشتم و خیلی راضی بودم الان میخوام خونه مون عوض کنیم به نظرتون همون ببرم یا فر fi9 891 بخرم؟ یعنی به نظرتون امکاناتش خیلی بهتر شده؟


زهرا

25-11-2021, 22:19

+4 -2   Report

سلام من همین‌دیروز فر خریدم‌و‌پشیمون شدم لطفا راهنماییم‌کنید یه فر خوب برای پخت پیتزا کیک و شیرینی جوجه گردون میخوام ک هم فر خوبی باشه هم تمیز کردنش راحت باشه قیمتشم‌مناسب باشه لطفا راهنماییم کنید
نمیدونم واقعا ماکروفر یا ماکروویو یا سلاردم یا فر برقی خوبه‌واقعا گیج شدم‌کمکم کنید


مشاور فروش

06-11-2021, 09:18

+8 -2   Report

درود بر شما
در این رنج قیمت می توانید فرهای توکار مایدیا مدل 7030 فرهای توکار آلتون مدل V401،402،403 و 404 فرهای توکار داتیس مدل 683،692،694،655 و 693 را بررسی کنید.


رویا

05-11-2021, 22:45

+15 -0   Report

سلام و خسته نباشید،
من فری مناسب فقط برای تهیه و کیک و شیرینی تا قیمت ۱۰تومن میخوام ، پیشنهاد شما کدوم برند و مدله؟


مشاور فروش

30-10-2021, 10:12

+4 -1   Report

درود بر شما
فر توکار داتیس مدل 675 جز فرهای پرفروش داتیس بوده ولی در حال حاضر فر توکار داتیس مدل 690 با امکانات بیشتر و آپشن های بروزتر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.


مهدی خلیلی

29-10-2021, 22:09

+6 -1   Report

سلام.ببخشید نظرتون در مورد ۶۷۵ داتیس چی.ممنون


مشاور فروش

29-09-2021, 06:28

+12 -1   Report

درود بر شما
در این رنج قیمت فر توکار آلتون مدل V401s و فر توکار داتیس مدل 692 را بررسی کنید.


فریبا

27-09-2021, 21:42

+10 -1   Report

سلام وقتتون بخیر من یه فر خوب حدود قیمت ۱۰تومن میخوام شما چه برندی پیشنهاد میکنید؟ایرانی یا خارجی؟


مشاور فروش

22-09-2021, 09:10

+7 -1   Report

درود بر شما
همانطور که در کامنت های قبلی اشاره شد، امروزه به دلایل مختلف از جمله سلامت پخت و ...، فرهای برقی و خصوصا فرهای بخارپز مورد استقبال بیشتر مشتریان بوده و فرهای برقی گازی تقریبا در سراسر دنیا دیگر تولید نمی شوند یا در چند مدل محدود (کشورهای خاورمیانه) تولید می گردند.


مشاور فروش

22-09-2021, 09:05

+4 -1   Report

درود بر شما
فرهای بخارپز علاوه بر امکانات فرهای معمولی دارای مخزن آب جداگانه جهت پخت و پز با بخار می باشند و از نظر پخت کیک و انواع کباب های آبدار بسیار مناسب تر می باشند. فرهای بخارپز از نظر سلامت پخت و تهیه انواع غذاهای حاوی سبزیجات و آبزیان ایده آل می باشند.


فاطمه

11-09-2021, 22:40

+9 -5   Report

سلام . لطفا بگید فر برقی بهتره بخرم یا برقی گازی؟


م

09-09-2021, 07:45

+13 -1   Report

سلام . سوال داشتم از خدمتتون . فرق فرق فرهایی که بخار پز هستم و فرهایی که بخار پز نیستن با همدیگه چیه ؟ از لحاظ کیفیت و ... می گم . و برای اینکه کسی بخواد کار نان پزی و شیرینی پزی خانگی داشته باشه چه نوع فری و چه مدلی مناسب هستش؟ (مخصوصا اینکه برای پخت بعضی از انواع نان احتیاج به بخار موقع پخت هستش) ممنون می شم منو راهنمایی کنین .


مشاور فروش

27-08-2021, 15:51

+21 -1   Report

درود بر شما
فرهای توکار آلتون مدل 403، 402، 401 و 404 جز بهترین و پرفروش ترین مدل های فر توکار آلتون می باشند. فرهای توکار برقی امروزه مرسوم ترند و فرهای برقی گازی تقریبا از رده خارج شده اند.


فهیمه شوکتی

26-08-2021, 00:18

+14 -2   Report

با سلام و احترام تو برند آلتون کدوم مدلش بهترینه ؟ بعد من موندم تنها برقی اش خوبه یا برقی گازی؟


مشاور فروش

23-08-2021, 15:49

+16 -2   Report

درود بر شما
در این رنج قیمت ست فر و مایکروویو توکار مایدیا را بررسی کنید.


ملیحه

23-08-2021, 14:08

+8 -3   Report

سلام وقتتون بخیر من یه فر و ماکروفر تو کار میخاستم خرید کنم و تمایل دارم ک از یک برند باشه در رنج قیمت ۳۵میلیون میخاستم بدونم شما چ پیشنهادی میدین و کلا از برند ایرانی تهیه کنم یا خارجی؟


با ارسال دیدگاه خود و عضویت در خبرنامه، از دیدگاه دیگران، خبرها و کالای جدید آگاه شوید.

ورود | ثبت نام


1 2 3 4 5
     CAPTCHA
     به پرداخت ملت نماد اعتماد الکترونیکیانجمن صنفی کسب و کار اینترنتی پرداخت اینترنتی بانک پاسارگاد نماد اطمینان آلتون
     Tel
     wApp
     Insta
     Tel wApp Tgrm Insta
     اعتماد به هایپرکیت