راهنمای خرید سینک مناسب برای آشپزخانه

در این مقاله اطلاعاتی در مورد تنظیمات ، شکل ، جنس و حتی لوازم جانبی سینک آشپزخانه و سینک های خاص بدست میاریم.
ریشه این عبارت: " همه چیز یک طرف سینک آشپزخونه یک طرف " احتمالا برمیگرده به این واقعیت که حرکت دادن سینک آشپزخونه دشواره. اگر کسی بگه این عبارت " همه چیز یک طرف سینک آشپزخونه یک طرف " درست نیست احتمالا یه مورد پرتابل برای سینک آشپزخونه تو ذهنش ساخته، که اینم نشون میده که سینک در آشپزخونه چقدر اهمیت داره.
وقتی درموردش فکر میکنیم میبینیم که اغلب در چند تا حالت سینک در آشپزخونه استفاده میشه. و چرا سایر آیتم های خونه به صورت های مختلف قابل اجرا هستن. همه این موارد نشون میده که انتخاب یک سینک برای آشپزخونه خیلی اهمیت داره و این تصمیم تاثیر بسزایی در زندگی روزمره ما برای چندین سال متمادی خواهد داشت. ما در مورد نحوه انتخاب یک سینک مناسب با طراحان عضو انجمن ملی آشپزخانه و حمام (NKBA) مشورت کردیم.

آشپزخانه امروزی-طراحی و دکوراسیون داخلی سانفرانسیسکو- Justrich Design

چند تا لگن و با چه آرایشی برای سینک آشپزخونه انتخاب کنیم؟
1) سینک بزرگ با یک لگن
مزایا: یک سینک مجزا و عمیق به این معنیه که شما میتونید به راحتی یک ظرف بزرگ را خیس بدید یا بشویید یا آمادگی مقدار زیادی غذا را دارید.
معایب: شستشوی سبزیجات زمانی که یک ظرف خوراک پزی داره خیس میخوره احتیاچ به کمی تردستی داره – مثل حالتی که در شستن دست و شستشوی چینی و ظروف پایه دار اتفاق میفته.
شارون فلتلی(Sharon Flatley) طراح آشپزخانه و حمام با 30 سال سابقه مورد تایید، نظرش اینه که سینک های آشپزخونه عریضتر، عمیقتر و متنوع تر شدن. شارون میگه که در حال حاضر انتخاب های زیادی وجود داره.
این روزها فلتلی ، اصول فلتلی و همکاران در دالاس، میگه که بسیاری از مشتریانش یک سینک منفرد با یک لگن که 30 تا 36 اینج عرضشه و 8 تا 10 اینج عمقشه را انتخاب میکنن. " این نوع از سینک خیلی پرکاربرده" و " چه حجم طبختون زیاد باشه چه کم براتون کاربردیه".
فلتلی میگه که همیشه با لوازم جانبی میتونیم چند تا کارو به راحتی با هم انجام بدیم. " اکثر تولیدکننده های سینک افزونه های زیادی رو پیشنهاد میدن" شامل سبدهای آبکشی که به زیبایی درون لگن سینک قرار میگیرن.

آشپزخانه مدرن - طراحان و دکوراسیون داخلی نیویورک - ExpressDecor

2) سینک های دو لگنه با سایز متفاوت (40/60 یا آفست)
مزایا: دو تا لگن مجزا به ما این توانایی را میده که بتونیم دو تا کار مجزا را انجام بدیم، مثل پاک کردن ظروف و آماده کردن غذا به راحتی. یک سینک 60 به 40 دارای یک لگن به عرض حدود 18 اینچ و لگن دیگری به عرض 14 اینج می باشد. حالت ایدآل اینه که از لگن بزرگ برای تمیزکردن ظروف و از لگن کوچکتر هم برای آماده کردن غذا. سینک دو لگنه برای زمانی که شما بخواین در یک لگن ظروف را بشویید و در لگن دیگه آب بکشید به کار میاد (زمانی که شما نمیخواین ظروف را با ماشین ظرفشویی بشویید).
معایب: لگن کوجکتر برای شستن و آبکشیدن ظروف بزرگ مناسب نیست.
فلتلی میگه: " مشتریایی که انعطاف پذیری بیشتری میخوان ، سینک دابل انتخاب درستیه". " همچنین افرادی هستن که به کار با دو لگنه عادت کردن و نمیخوان تغییری ایجاد کنن".
دیو بورچر ، اصول کاربردی در خانه در نیویورک" ، به این موضوع اشاره میکنه که سینک های دابل لزوما به نوع 60 به 40 محدود نمیشن. "اگرچه این نسبت خیلی شایع هست ، آپشن های سفارشی تقریبا بیشماره".

آشپزخانه امروزی - لوازم آشپزخانه و حمام کولر -

3) سینک دابل با سایز مشابه ( سینک 50 / 50)
مزایا: برای کسانی که علاقه زیادی به تقارن در طراحی دارن مناسبه. همچنین این نفع را داره که اجازه چندین کار مجزا را به ما میده (پاک کردن، آماده کردن و شستن ، آبکشی).
معایب: ظروف بزرگ میتونه باعث خیس شدن کانتر بشه.
فلتلی میگه : "بعضی از مردم فقط با این نوع از سینک کار میکنن، و اونو ترجیج میدن". " اما به شخصه تو این چند سال حتی یک مشتری هم نداشتم که در این مورد مشکلی داشته باشه".

آشپزخانه سنتی - شرکت طراحی و ساخت شیکاگو - Guinn Construction LLC

4) سه لگنه ( دو لگن بزرگ و یک لگن کوچک برای دفع زباله)
مزایا: میتونید برای دفع زباله به طور مستقل از سینک استفاده کنین.
معایب: در بعضی از مدلها، مانند این مدل، نمیتونیم ته مونده های غذا را از روی کانتر به داخل قسمت زباله جاروب کنیم (این موضوع را میشه با قراردادن یک صفحه کاتر حل کرد). چون این سینک یک سینک عریضه و فضای بیشتری لازمه.
فلتلی میگه : "برای کسانی که دوست دارند محل زباله را از غذا دور نگه دارند این آپشن خوبیه".
بورچر به این مورد اشاره میکنه که " در حین پاک کردن ، دسترسی به محل دفع زباله در حالی که ظرفی هم خیس داده شده میتونه آزاردهنده باشه". " نصب این سینک این مشکل را برطرف میکنه.

در مورد راه اندازی سینک آشپزخانه بیشتر بدانیم:

آشپزخانه سنتی - دکوراسیون و طراحی داخلی Corte Madera

شکل سینکتون را انتخاب کنید
1) خانه معمولی
مزایا: اکثر سینک های خانه های معمولی دارای یک لگن ساده بزرگ هستن. تفاوت در متمایز بودن قسمت جلوی سینکه، که شبیه یک پیانو هست و خیلی از صاحبخونه ها دوستش دارن. برای یک سینک معمولی، لگن میتونه 4 اینج از لبه کانتر دورتر باشه، اما این نوع سینک میتونه یکم پایین تر از سطح تراز کانتر قرار بگیره. برای آدم های قد کوتاه و بچه ها سینک معمولی میتونه بیشتر در دسترس باشه. اگر شما یک سینک معمولی چینی یا سرامیکی انتخاب کنید آپشن های فراوانی برای رنگ سینک خواهید داشت.در بعضی از مدلها، مانند این مدل، نمیتونیم ته مونده های غذا را از روی کانتر به داخل قسمت زباله جاروب کنیم (این موضوع را میشه با قراردادن یک صفحه کاتر حل کرد). چون این سینک یک سینک عریضه و فضای بیشتری لازمه.
معایب:
یک سینک معمولی یک طرح اختصاصیه که برای مدت طولانی با شما خواهد بود مگر اینکه سلیقتون تغییر کنه.
فلتلی میگه : "سینک معمولی یه انتخاب خاص و زیباست". "مثل یک سینک بزرگ تک عمل میکنه".


آشپزخانه سنتی - دکوراسیون و طراحی داخلی Saskatoon


2) سینک دابل معمولی
مزایا: مثل همه سینک های دابل دیگست.
معایب: این سینک سبک باز و راحت یک سینک معمولی یک لگنه را نداره.


آشپزخانه امروزی

3) سینک دو طرف گرد
مزایا: بسیاری از صحابخونه ها به این نتیجه رسیدن که تمیز کردن یک سینک با لبه گرد راحتر از لبه مربعی هست.
معایب: اگر استایل آشپزخونه شما براق و با یک نگاه ریزبینانه باشه ، شاید بعدا اینطور به نظر نرسه.
یک کارشناس اشاره به نوعی سینک ساخت شرکت Rohl داره که گوشه های تیز و زاویه داری در نزدیکی سوراخ سینک داره، جایی که بالای کانتر به سینک وصل میشه ولی گوشه های گردی هم در ته سینک داره ، جایی که بیشتر شستشو اونجا اتفاق میفته. " این ساختار بهترین حالت ممکن را در اختیار افراد قرار میده".

4) سینک با آبکش توکار
مزایا: البته که برای خشک شدن ظروف زیادی که با دست شسته شده مناسبه. آبکش این سینک برای خشک کردن میوه ها و سبزیجاتی که شسته شدن به کار میاد.
معایب: این نوع عریضی از سینکه که فضای کانتر رو میخوره.


این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگزارید : Twitter Email LinkedIn Print

نسرین- بقایی

11-03-2018, 11:29

+0 -0  

سلام- سینک 507 وایز 8 ماه پیش ازتون خریدم که خداروشکر خیلی خوب دراومد و حالا میخوام هود بخرم فقط مشکلم اینکه تهویه هوا نداره هودم و میخوام فیلتر ذغالی استفاده کنم- میشه در هود وایز از فیلتر ذغالی استفاده کرد؟


مشاور فروش

04-03-2018, 07:25

+6 -0  

دروود بر شما
کیفیت شیشه سینکهای شیشه ای بر دوام آن تاثیر زیادی دارد و می بایست سینک شیشه ای انتخاب نمایید که شیشه مورد استفاده در آن در برابر ضربه و حرارت مقاوم باشد . در سینک شیشه ای فقط لگنهای استیل زیر صفحه شیشه ای چسبیده اند و در زیر صفحه شیشه ای صفحه استیلی وجود ندارد.


zahrasadat

03-03-2018, 20:10

+7 -0  

خسته نباشيد، ميخوام سينك شيشه اى بخرم ولى نميدونم دومشون چقدره و زير شيشه سينك صفحه استيل هست يا نه؟


زهره ٣٤

28-02-2018, 00:33

+4 -1  

سلام و درود بر شما- ميخوام چندتا تشكر كنم
من تا قبل اين سايت تجربه خريد اينترنتى نداشتم و واقعا بدبين بودم ولى شما با صداقتتون بهم ثابت كرديد بهترينيد
مشاوره هاى قبل خريدتون عاليه و باعث ميشه با ديد باز خريد كردم و برخورد كارشناسانتون دوستانه و شفافه
اميدوارم هر روز موفق تر از ديروز باشيد
مچكرم- زهره رمضان زاده


mahdavi

05-02-2018, 06:47

+9 -1  

براى خونه ام سينك ٥٠٧ وايز گرفتم و بايد بگم استيل خيلى خوبى داره و اصلا سياه نميشه


مشاور فروش

15-11-2017, 08:32

+47 -1  

درود بر شما

روش اول : استفاده از جوش شیرین و سرکه
سطح سینک را مرطوب کرده و پودر جوش شیرین Baking Soda را روی سطح سینک می پاشیم، سپس با یک دستمال نرم و مرطوب پودر را روی سطح سینک مالش می دهیم.
برای زوایا و اطراف شیر ظرفشویی از یک مسواک نرم که به پودر جوش شیرین Baking Soda آغشته شده است استفاده کنید. سپس سطح سینک را با آب گرم بشویید. در این مرحله بوسیله یک آب پاش سرکه را روی سطح سینک اسپری کنید و با یک دستمال نرم سطح سینک را مالش دهید. سپس با آب گرم کاملا بشویید.

روش دوم :
دکمه اتومات سیفون سینک را فشار دهید تا راه آب بسته شود. پودر رختشویی آنزیم دار را روی کف و اطراف سینک بپاشید. سپس آب گرم را کامل باز نموده تا سینک تا لبه سر ریز سینک کامل پر شود. با یک کف گیر محتوی سینک را هم بزنید تا پودر با آب کاملا حل شود. یک ساعت صبر کنید. با توجه به دمای محیط قبل از سر شدن آب داخل سینک، خروجی سینک را باز کرده تا آب کامل خارج شود. با یک ابر یا دستمال نرم و آب گرم سینک را کامل بشویید. این عمل را ماهی یک مرتبه انجام دهید.
توجه کنید که در صورت مرغوب بودن جنس سینک و شستشوی آن از همان ابتدای نصب شدن، باعث می شود که سینک شما برای سال ها براق و درخشان باقی بماند.
هرگز از اسکاج و دستمال زبر برای از بین بردن جرم و لکه استفاده نکنید چون به سطح سینک آسیب رسانده و در طولانی مدت باعث از بین رفتن آن می شود.
توجه کنید که سینک به شستشوی مداوم و مراقبت نیاز دارد. سعی کنید مایع های رنگی مانند چای و روغن غذا را داخل سینک نریزید و آن را در محل خروجی سینک تخلیه کنید.


سعیده

15-11-2017, 00:33

+70 -3  

سلام.من سینکم اخوان هست.ارزونم نخریدم.اب شهر وحشتناک بده تمام شیرو سینکم لک داره.یبارم متاسفانه وایتسک زدم سیا شده.بهم یه راه کار بدین از دست لکه ها خسته شدم.با سرکه هم شستم در نرفت


مهرداد خطیبی

06-11-2017, 13:09

+72 -8  

سینک ظرفشویی چینی بخرید اما از شرکت اخوان سینک ظرفشویی تهیه نکنید. بعد از بیست روز از خریدگرانترین محصول شرکت اخوان (مدل 302) لکه های قهوه ای روی سینک پدیدار شده است و همچنین درپوشی که آب رو باید نگه دارد به دلیل استفاده از پلاستیک نامرغوب خراب میباشد که پس از تماس با پشتیبانی و ارسال کارشناس ایشان فرمودند لکه ها به دلیل جنس نامرغوب استیل و قسمت درپوش هم با توجه به اینکه جنسش مرغوب نیست توسط شرکت گارانتی نمیباشد.تازه 15 هزار تومان هم هزینه ایاب و ذهاب پرداخت کردم . امیدوارم بتوانم با اطلاع رسانی در تمامی محیط اینترنت از گول خوردن دیگران جلوگیری کنم.


مشاور فروش

22-07-2017, 11:52

+19 -0  

درود بر شما

در صورتی که در منطقه شما سختی آب بالاست، سینک های صاف یا Polished از نظر میزان رسوب پذیری، مناسب ترند.


کاربر میهمان

22-07-2017, 11:00

+13 -1  

سلام. سینکهای آجدار که ضد خش هست رسوب داخل آجهاش نمیره؟ به نظرتون خرید سینک آجدار مناسبه یا به خاطر رسوب بین آج مناسب نیست؟ ممنون از راهنماییهاتون


مشاور فروش

09-12-2016, 21:46

+57 -3  

پاسخ زهرا احمدی :
درود بر شما.
برندهای موجود در فروشگاه هایپرکیت از شفافیت مناسبی برخوردار هستند. البته نگهداری از سینک و روش تمیز کردن آن تاثیر زیادی در ماندگاری شفافیت آن دارد.


مشاور فروش

09-12-2016, 21:42

+57 -0  

پاسخ سحر :
درود بر شما. زیباترین سینک موجود در بازار کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. ما برند وایز، لتو، استیل البرز را به شما پیشنهاد می کنیم.


زهرا احمدى

27-11-2016, 14:31

+23 -0  

سلام، اميدوارم اينجا پاسخ درستى دريافت كنم
من روى شفافيت سينك خيلي حساسم و از اينكه هر سينكى ميخرم بعد يه مدت كوتاه كدر و سياه ميشه خسته شدم، يعنى هيچ سينك شفاف و با كيفيتى وجود نداره ؟!؟!


سحر

24-10-2016, 02:06

+74 -0  

سلام، زيباترين سينك ظرفشويى بازار كه در برابر ضربه هم مقاوم باشه برام ايميل كنيدلطفا .


مشاور فروش

09-10-2016, 20:38

+33 -0  

سلام خانم ملکی، رضایت شما موجب دلگرمیه مجموعه هایپرکیت است.
شما بایکبار خرید از هایپرکیت عضو باشگاه هایپری ها میشوید و این به این معنیه که در خرید بعدی از هایپرکیت شامل تخفیفات ویژه شده و این تخفیفات در خریدهای بعدی به صورت پلکانی افزایش پیدا میکنه . این امتیاز قابل انتقال نیست اما ،
پیشنهاد ما به شما اینکه با نام کاربری خودتون برای شخص مورد نظرتون خرید انجام دهید تا هم به اعتبار شما افزوده شود و هم خریدتان شامل تخفیفات پلکانی شود.
موفق باشید.


مينا ملكى

06-10-2016, 22:05

+114 -1  

روز بخير، بنده ملكى هستم، يك ماه پيش از شما سينك لتو خريدم ، بابت مشاوره خوبتون و ارسال سريعتون خيلى ممنونم، فقط در مورد تخفيف پلكانى كه در فاكتور زده شده توضيح بيشترى ميخواستم، ميتونم براى نفر ديگه اى هم از اين تخفيف استفاده كنم؟ لطفا شفاف تر توضيح بدهيد. تشكر


مشاور فروش

29-09-2016, 22:42

+56 -4  

پاسخ فاطمه:
سينكهاى گرانيتى در واقع تركيبى از سنگهاى مصنوعى است و دقيقا مثل سنگهاى مورد استفاده در اوپن آشپزخانه ها در برابر ضربه مقاومت بالايي دارند و نسبت به ساير سينكها در برابر حرارت مقاومت بالاترى دارند.


مشاور فروش

10-09-2016, 12:14

+90 -0  

سینک های با سایز کوچک :
سینک های روکار :
سینک وایز مدل 305 سایز 40 در 50 ، سینک استیل البرز مدل 110 سایز 36 در 41
سینک های توکار :
سینک وایز مدل 305 سایز 40 در 50، سینک لتو مدل TX36 سایز 58 در 48، سینک لتو مدل TX32 سایز 49 در 49، سینک لتو مدل TX34 سایز 48 در 48، سینک لتو مدل TX47 سایز 50 در 45، سینک لتو مدل TX30 سایز 57/7 در 44/7، سینک لتو مدل tx53 سایز 50، سینک لتو مدل tx25 سایز 45 در 75، سینک لتو مدل TX31 سایز 49 در 63، سینک لتو مدل tx29 سایز 50 در 61/5
سینک های زیرکار :
سینک لتو مدل TM12 سایز 61 در 46، سینک لتو مدل TM11 سایز 41 در 51، سینک لتو مدل TM10 سایز 38 در 43، سینک لتو مدل TM9 سایز 20/5 در 34/5،


رها

10-09-2016, 11:55

+55 -1  

سینک ظرفشویی سایز 40 در 60 سانتیمتر چه مدل هایی هست؟


رهنورد

05-09-2016, 23:04

+42 -0  

سلام، نميزونم در تخصص اينجا هست يا نهاما سوالم اينكه ميشه سينكى كه در اثر حرارت سياه شده تميز كرد؟ يه مقدارم دفورمه شده، اگه راهى واسه تعميرش باشه ممنون ميشم راهنماييم كنيد.


فاطمه

27-08-2016, 20:13

+65 -1  

من سينكم توكاره، حالا ميخوام عوضش كنم از اين مدلهاى گرانيتى كن بخرم، مقاومتش چطوره؟ با ضربه قابلمه نميشكنه؟


مشاور فروش

23-08-2016, 16:48

+36 -3  

سلام، اينكه به صورت كلى بگيم سينكهاى اخوان بهتره يا كن ، قطعا راهنمايى درستى نخواهد بود. اخوان و كن مدلهاى بسيار متنوعى دارند و توصيه ما به شما دقت در جنس استيل يا مواد به كار رفته در سينك مى باشد.
بنا بر نظر مصرف كنندگان ، سينكهاى استيل و گرانيتى كن از كيفيت بالاترى برخوردار هستند.
موفق باشيد.


بهاره

15-08-2016, 22:07

+34 -1  

از نظرجنس و كيفيت سينكهاى اخوان چطوره؟ كن بهتره يا اخوان؟


مشاور فروش

09-08-2016, 12:49

+125 -18  

پاسخ مهران :
درود بر شما. طبق تحقیقات هایپرکیت از مصرف کننده های سینکهای ظرفشویی :
سینکهای توکار اگر توسط متخصص نصب شود هیچ مشکلی از نظر آب بندی نخواهد داشت و سینکهای توکار بیشتر مورد استقبال مصرف کننده قرار گرفته که دلایل عمده آن عبارتند از:
- سینکهای توکار برای تمیز کردن راحت تر هستند به عبارتی تمام ضایعات روی کانتر را میشود به راحتی به داخل سینک جاروب کرد.
- ظاهر شیک و زیباتری به آشپزخانه شما میدهد.
- هزینه بیشتر اما به صرفه نسبت به سینک های روکار دارند.


مهران

07-08-2016, 23:13

+34 -67  

سلام، شنيدم سينكهاي توي كار خوب اب بندي نميشن و ممكنه دردسر شن، حالا به نظر شما سينك روي كار بهتر از سينك توكاره؟


مشاور فروش

07-08-2016, 16:26

+47 -0  

سلام، بله ، يكي از اشتباهات رايج در تميز كردن سينك، استفاده از سيم ظرفشويي است كه به شدت باعث لطمه به سينك مي شود.
موفق باشيد.


ليلا

06-08-2016, 16:20

+67 -35  

منو بگو كه هميشه با سيم ظرفشويي ميوفتادم به جون سينكم!!!! پس خودم داغونش ميكردم :)))


مشاور فروش

05-08-2016, 16:02

+58 -1  

روش صحيح تميز كردن و حفظ و نگهداري سينكهاي استيل:
يقينا صرفا خريد يك محصول با كيفيت پايان كار نيست وروش صحيح نگهداري و حفظ اون در دوام محصول و رضايت شما موثر خواهد بود.
ابتدا بايد خدمتتون عرض كنم كه الياژ مورد استفاده در سينكهاي استيل باكيفيت در بازار، تركيبي از الياژهاي فلزات مختلف مثل نيكل و كروم و..هستند كه توسط كروم ابكاري شده اند. اما خوب مي دانيد كه فلز در مجاورت هوا و رطوبي به راحتي زنگ ميزند.
به همين دليل مهمترين نكته در نگهداري سينك استيل، خشك و تميز نگه داشتن آن است، چراكه وجود رطوبت و مواد غذايي به مرور شفافيت سينك از بين ميبرد.
رها كردن ظروف كثيف يا هرنوع ماده غذايي به مدت بيش از نيم ساعت، بيشترين لطمه به سينك شما خواهد زد.
به همين دليل توصيه مي شود در زمانهايى كه از سينك به مدت نسبتا طولاني استفاده نمي كنيد ( مثلا شبها) حتما با مواد شوينده مخصوص، كاملا سينك شسته و مطمئن شويد عاري از هر ماده غذايي يا چربي است . سپس با يه حوله كاغذي، سينك به ارومى كاملا خشك كنيد.
با اين كار از به جا موندن اثر لكه هاى آب يا سياه شدن سينك جلو گيري مي كنيد.
براي حفظ درخشش سينك مي توانيد هر چند مدت يكبار بعد از تميز كردن سينك، با كمك كمى روغن زيتون و دستمال كاغذي نرم بهش جلا بديد و بعد از ٥ دقيقه سينك مجدد بشوريد.
نكته مهم ديگه اينكه هيچ وقت سينكتون با سيم ظرفشويي فلزي نشوريد چون با اين كار فلز سينكتون خورده شده و به مرور زمان، سياه و كدر مي شود.
بهترين وسيله براي تميز كردن سينك، برسهاي كوچك پلاستيكي نرم است. ( مثل مسواك)
همچنين هرگز از شوينده هاى قوى مثل مَن يا وايتكس براي تميز كردن سينك استفاده نكنيد.
سركه سفيد يكي از بهترين گزينه ها براي تميز كردن سينك و از بين بردن لكه هاست. فقط مراقب باشيد سركه سفيد به طور مستقيم روي سطح سينك استيل نريزيد بلكه يك دستمال كاغذي توالت را آغشته به سركه سفيد كرده و سپس اون به محل مورد نظرتون و نيز اطراف لكه بماليد تا خوب تميز شود، سپس سينك شسته و كاملا خشك كنيد.
اميدوارم با اين روشها بتوانيد عمر سينكهاتون تا حد زيادي افزايش بدهيد. موفق باشيد.


مشاور فروش

05-08-2016, 15:41

+79 -6  

سلام، خوشحاليم كه راضي هستيد.
بايد خدمتتون عرشض كنم كه اينكه روش شما براي تميز كردن سينك و پا كردن اثر لكه هاب آب چندان صحيح نيست و به خاطر حساسيت بالاي شما، توصيه ما دقت در روش صحيح تميز كردن و نگهداري سينكهاي فلزيست. همچنين انواع سينكهاي ضد خش و ضد زنگ يا گرانيتي براتون مناسب خواهد بود.
موفق باشيد.


خانم رمضانی

05-08-2016, 13:50

+90 -9  

خسته نباشید
مرسی از سایت خوب و راهنمایی هاتون، حقیقتش من از اینکه همیشه سینکم لکه های اب روش میمونه خیلی ناراحت میشم ، با اینکه همیشه هم سینکم با سیم ظرفشویی حسابی تمیز میکنم ولی بازم لکه ها جاش میمونه، الانم سینکم کاملا سیاه و زشت شده و میخوام عوضش کنم. پیشنهاد شما چه مارکیه؟ اگه استیل نخرم بهتر نیست؟


با ارسال نظر و تایید لینک ارسالی به ایمیل شما، ثبت نام کنید و از نظرها، خبرها و محصول جدید با خبر شوید.

ورود | ثبت نام


      CAPTCHA

      برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

      این محصولات را می توانید بررسی کنید