راهنمای خرید سینک مناسب برای آشپزخانه

در این مقاله اطلاعاتی در مورد تنظیمات ، شکل ، جنس و حتی لوازم جانبی سینک آشپزخانه و سینک های خاص بدست میاریم.
ریشه این عبارت: " همه چیز یک طرف سینک آشپزخونه یک طرف " احتمالا برمیگرده به این واقعیت که حرکت دادن سینک آشپزخونه دشواره. اگر کسی بگه این عبارت " همه چیز یک طرف سینک آشپزخونه یک طرف " درست نیست احتمالا یه مورد پرتابل برای سینک آشپزخونه تو ذهنش ساخته، که اینم نشون میده که سینک در آشپزخونه چقدر اهمیت داره.
وقتی درموردش فکر میکنیم میبینیم که اغلب در چند تا حالت سینک در آشپزخونه استفاده میشه. و چرا سایر آیتم های خونه به صورت های مختلف قابل اجرا هستن. همه این موارد نشون میده که انتخاب یک سینک برای آشپزخونه خیلی اهمیت داره و این تصمیم تاثیر بسزایی در زندگی روزمره ما برای چندین سال متمادی خواهد داشت. ما در مورد نحوه انتخاب یک سینک مناسب با طراحان عضو انجمن ملی آشپزخانه و حمام (NKBA) مشورت کردیم.

آشپزخانه امروزی-طراحی و دکوراسیون داخلی سانفرانسیسکو- Justrich Design

چند تا لگن و با چه آرایشی برای سینک آشپزخونه انتخاب کنیم؟
1) سینک بزرگ با یک لگن
مزایا: یک سینک مجزا و عمیق به این معنیه که شما میتونید به راحتی یک ظرف بزرگ را خیس بدید یا بشویید یا آمادگی مقدار زیادی غذا را دارید.
معایب: شستشوی سبزیجات زمانی که یک ظرف خوراک پزی داره خیس میخوره احتیاچ به کمی تردستی داره – مثل حالتی که در شستن دست و شستشوی چینی و ظروف پایه دار اتفاق میفته.
شارون فلتلی(Sharon Flatley) طراح آشپزخانه و حمام با 30 سال سابقه مورد تایید، نظرش اینه که سینک های آشپزخونه عریضتر، عمیقتر و متنوع تر شدن. شارون میگه که در حال حاضر انتخاب های زیادی وجود داره.
این روزها فلتلی ، اصول فلتلی و همکاران در دالاس، میگه که بسیاری از مشتریانش یک سینک منفرد با یک لگن که 30 تا 36 اینج عرضشه و 8 تا 10 اینج عمقشه را انتخاب میکنن. " این نوع از سینک خیلی پرکاربرده" و " چه حجم طبختون زیاد باشه چه کم براتون کاربردیه".
فلتلی میگه که همیشه با لوازم جانبی میتونیم چند تا کارو به راحتی با هم انجام بدیم. " اکثر تولیدکننده های سینک افزونه های زیادی رو پیشنهاد میدن" شامل سبدهای آبکشی که به زیبایی درون لگن سینک قرار میگیرن.

آشپزخانه مدرن - طراحان و دکوراسیون داخلی نیویورک - ExpressDecor

2) سینک های دو لگنه با سایز متفاوت (40/60 یا آفست)
مزایا: دو تا لگن مجزا به ما این توانایی را میده که بتونیم دو تا کار مجزا را انجام بدیم، مثل پاک کردن ظروف و آماده کردن غذا به راحتی. یک سینک 60 به 40 دارای یک لگن به عرض حدود 18 اینچ و لگن دیگری به عرض 14 اینج می باشد. حالت ایدآل اینه که از لگن بزرگ برای تمیزکردن ظروف و از لگن کوچکتر هم برای آماده کردن غذا. سینک دو لگنه برای زمانی که شما بخواین در یک لگن ظروف را بشویید و در لگن دیگه آب بکشید به کار میاد (زمانی که شما نمیخواین ظروف را با ماشین ظرفشویی بشویید).
معایب: لگن کوجکتر برای شستن و آبکشیدن ظروف بزرگ مناسب نیست.
فلتلی میگه: " مشتریایی که انعطاف پذیری بیشتری میخوان ، سینک دابل انتخاب درستیه". " همچنین افرادی هستن که به کار با دو لگنه عادت کردن و نمیخوان تغییری ایجاد کنن".
دیو بورچر ، اصول کاربردی در خانه در نیویورک" ، به این موضوع اشاره میکنه که سینک های دابل لزوما به نوع 60 به 40 محدود نمیشن. "اگرچه این نسبت خیلی شایع هست ، آپشن های سفارشی تقریبا بیشماره".

آشپزخانه امروزی - لوازم آشپزخانه و حمام کولر -

3) سینک دابل با سایز مشابه ( سینک 50 / 50)
مزایا: برای کسانی که علاقه زیادی به تقارن در طراحی دارن مناسبه. همچنین این نفع را داره که اجازه چندین کار مجزا را به ما میده (پاک کردن، آماده کردن و شستن ، آبکشی).
معایب: ظروف بزرگ میتونه باعث خیس شدن کانتر بشه.
فلتلی میگه : "بعضی از مردم فقط با این نوع از سینک کار میکنن، و اونو ترجیج میدن". " اما به شخصه تو این چند سال حتی یک مشتری هم نداشتم که در این مورد مشکلی داشته باشه".

آشپزخانه سنتی - شرکت طراحی و ساخت شیکاگو - Guinn Construction LLC

4) سه لگنه ( دو لگن بزرگ و یک لگن کوچک برای دفع زباله)
مزایا: میتونید برای دفع زباله به طور مستقل از سینک استفاده کنین.
معایب: در بعضی از مدلها، مانند این مدل، نمیتونیم ته مونده های غذا را از روی کانتر به داخل قسمت زباله جاروب کنیم (این موضوع را میشه با قراردادن یک صفحه کاتر حل کرد). چون این سینک یک سینک عریضه و فضای بیشتری لازمه.
فلتلی میگه : "برای کسانی که دوست دارند محل زباله را از غذا دور نگه دارند این آپشن خوبیه".
بورچر به این مورد اشاره میکنه که " در حین پاک کردن ، دسترسی به محل دفع زباله در حالی که ظرفی هم خیس داده شده میتونه آزاردهنده باشه". " نصب این سینک این مشکل را برطرف میکنه.

در مورد راه اندازی سینک آشپزخانه بیشتر بدانیم:

آشپزخانه سنتی - دکوراسیون و طراحی داخلی Corte Madera

شکل سینکتون را انتخاب کنید
1) خانه معمولی
مزایا: اکثر سینک های خانه های معمولی دارای یک لگن ساده بزرگ هستن. تفاوت در متمایز بودن قسمت جلوی سینکه، که شبیه یک پیانو هست و خیلی از صاحبخونه ها دوستش دارن. برای یک سینک معمولی، لگن میتونه 4 اینج از لبه کانتر دورتر باشه، اما این نوع سینک میتونه یکم پایین تر از سطح تراز کانتر قرار بگیره. برای آدم های قد کوتاه و بچه ها سینک معمولی میتونه بیشتر در دسترس باشه. اگر شما یک سینک معمولی چینی یا سرامیکی انتخاب کنید آپشن های فراوانی برای رنگ سینک خواهید داشت.در بعضی از مدلها، مانند این مدل، نمیتونیم ته مونده های غذا را از روی کانتر به داخل قسمت زباله جاروب کنیم (این موضوع را میشه با قراردادن یک صفحه کاتر حل کرد). چون این سینک یک سینک عریضه و فضای بیشتری لازمه.
معایب:
یک سینک معمولی یک طرح اختصاصیه که برای مدت طولانی با شما خواهد بود مگر اینکه سلیقتون تغییر کنه.
فلتلی میگه : "سینک معمولی یه انتخاب خاص و زیباست". "مثل یک سینک بزرگ تک عمل میکنه".


آشپزخانه سنتی - دکوراسیون و طراحی داخلی Saskatoon


2) سینک دابل معمولی
مزایا: مثل همه سینک های دابل دیگست.
معایب: این سینک سبک باز و راحت یک سینک معمولی یک لگنه را نداره.


آشپزخانه امروزی

3) سینک دو طرف گرد
مزایا: بسیاری از صحابخونه ها به این نتیجه رسیدن که تمیز کردن یک سینک با لبه گرد راحتر از لبه مربعی هست.
معایب: اگر استایل آشپزخونه شما براق و با یک نگاه ریزبینانه باشه ، شاید بعدا اینطور به نظر نرسه.
یک کارشناس اشاره به نوعی سینک ساخت شرکت Rohl داره که گوشه های تیز و زاویه داری در نزدیکی سوراخ سینک داره، جایی که بالای کانتر به سینک وصل میشه ولی گوشه های گردی هم در ته سینک داره ، جایی که بیشتر شستشو اونجا اتفاق میفته. " این ساختار بهترین حالت ممکن را در اختیار افراد قرار میده".

4) سینک با آبکش توکار
مزایا: البته که برای خشک شدن ظروف زیادی که با دست شسته شده مناسبه. آبکش این سینک برای خشک کردن میوه ها و سبزیجاتی که شسته شدن به کار میاد.
معایب: این نوع عریضی از سینکه که فضای کانتر رو میخوره.


این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگزارید : Twitter Email LinkedIn Print

Thumbnail Image

مشاور فروش

22-07-2017, 11:52

+19 -0  

درود بر شما

در صورتی که در منطقه شما سختی آب بالاست، سینک های صاف یا Polished از نظر میزان رسوب پذیری، مناسب ترند.


کاربر میهمان

22-07-2017, 11:00

+12 -0  

سلام. سینکهای آجدار که ضد خش هست رسوب داخل آجهاش نمیره؟ به نظرتون خرید سینک آجدار مناسبه یا به خاطر رسوب بین آج مناسب نیست؟ ممنون از راهنماییهاتون


Thumbnail Image

مشاور فروش

09-12-2016, 21:46

+57 -0  

پاسخ زهرا احمدی :
درود بر شما.
برندهای موجود در فروشگاه هایپرکیت از شفافیت مناسبی برخوردار هستند. البته نگهداری از سینک و روش تمیز کردن آن تاثیر زیادی در ماندگاری شفافیت آن دارد.


Thumbnail Image

مشاور فروش

09-12-2016, 21:42

+57 -0  

پاسخ سحر :
درود بر شما. زیباترین سینک موجود در بازار کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. ما برند لتو، کن، وایز و بیمکث و اخوان را به شما پیشنهاد می کنیم.


زهرا احمدى

27-11-2016, 14:31

+22 -0  

سلام، اميدوارم اينجا پاسخ درستى دريافت كنم
من روى شفافيت سينك خيلي حساسم و از اينكه هر سينكى ميخرم بعد يه مدت كوتاه كدر و سياه ميشه خسته شدم، يعنى هيچ سينك شفاف و با كيفيتى وجود نداره ؟!؟!


سحر

24-10-2016, 2:06

+70 -0  

سلام، زيباترين سينك ظرفشويى بازار كه در برابر ضربه هم مقاوم باشه برام ايميل كنيدلطفا .


Thumbnail Image

مشاور فروش

09-10-2016, 20:38

+32 -0  

سلام خانم ملکی، رضایت شما موجب دلگرمیه مجموعه هایپرکیت است.
شما بایکبار خرید از هایپرکیت عضو باشگاه هایپری ها میشوید و این به این معنیه که در خرید بعدی از هایپرکیت شامل تخفیفات ویژه شده و این تخفیفات در خریدهای بعدی به صورت پلکانی افزایش پیدا میکنه . این امتیاز قابل انتقال نیست اما ،
پیشنهاد ما به شما اینکه با نام کاربری خودتون برای شخص مورد نظرتون خرید انجام دهید تا هم به اعتبار شما افزوده شود و هم خریدتان شامل تخفیفات پلکانی شود.
موفق باشید.


مينا ملكى

06-10-2016, 22:05

+113 -1  

روز بخير، بنده ملكى هستم، يك ماه پيش از شما سينك لتو خريدم ، بابت مشاوره خوبتون و ارسال سريعتون خيلى ممنونم، فقط در مورد تخفيف پلكانى كه در فاكتور زده شده توضيح بيشترى ميخواستم، ميتونم براى نفر ديگه اى هم از اين تخفيف استفاده كنم؟ لطفا شفاف تر توضيح بدهيد. تشكر


Thumbnail Image

مشاور فروش

29-09-2016, 22:42

+56 -0  

پاسخ فاطمه:
سينكهاى گرانيتى در واقع تركيبى از سنگهاى مصنوعى است و دقيقا مثل سنگهاى مورد استفاده در اوپن آشپزخانه ها در برابر ضربه مقاومت بالايي دارند و نسبت به ساير سينكها در برابر حرارت مقاومت بالاترى دارند.


Thumbnail Image

مشاور فروش

10-09-2016, 12:14

+90 -0  

سینک های با سایز کوچک :
سینک های روکار :
سینک وایز مدل 305 سایز 40 در 50 ، سینک استیل البرز مدل 110 سایز 36 در 41
سینک های توکار :
سینک وایز مدل 305 سایز 40 در 50، سینک لتو مدل TX36 سایز 58 در 48، سینک لتو مدل TX32 سایز 49 در 49، سینک لتو مدل TX34 سایز 48 در 48، سینک لتو مدل TX47 سایز 50 در 45، سینک لتو مدل TX30 سایز 57/7 در 44/7، سینک لتو مدل tx53 سایز 50، سینک لتو مدل tx25 سایز 45 در 75، سینک لتو مدل TX31 سایز 49 در 63، سینک لتو مدل tx29 سایز 50 در 61/5
سینک های زیرکار :
سینک لتو مدل TM12 سایز 61 در 46، سینک لتو مدل TM11 سایز 41 در 51، سینک لتو مدل TM10 سایز 38 در 43، سینک لتو مدل TM9 سایز 20/5 در 34/5،


با ثبت نام در وبلاگ هایپرکیت از نظرها، خبرها و محصول جدید با خبر شوید.

ورود | ثبت نام


CAPTCHA

برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

این محصولات را می توانید بررسی کنید