راهنمای خرید هود مناسب برای آشپزخانه
آشپزخانه برای بسیاری افراد یک کارگاه پیچیده است که در آن تلاش زیادی انجام میشه تا یک وعده غذایی مناسب برای خودمان و عزیزانمان آماده بشه. اما یک آشپزی فوق العاده متاسفانه با یکسری مسایل همراه میشه از جمله بوی روغن ، رطوبت و ... و یک تهویه مناسب می تونه در کم کردن اثرات قطرات چربی و خنثی کردن بوی نامطبوع در قلب خانه شما به شما کمک کنه.
هرچند این کار جزء پرزرق و برقترین تغییرات نیست ولی یکی از تصمیمات مهم و اساسی که شما باید بگیرید انتخاب نوع تهویه برای آشپزخونتونه. قبل از اینکه شما در مورد اینکه یک هود چطور به نظر می رسه فکر کنید بهتره در مورد خصوصیات فنیش بدونید. یک هود جزیره ای (Island fan) میتونه یک پایگاه قوی در مرکز فضای آشپزخانتون بوجود بیاره اما میتونه برای جلب توجه آویز و یا لوستر مزاحمت ایجاد کنه. از طرفی دیگه ، یک هود مکش از پایین (downdraft fan) اجازه نصب یک اجاق گاز صفحه ای مخفی حتی جلوی یک پنچره رابه شما میده. آگاه بودن شما از گزینه هایی که پیشروتونه میتونه روی طراحی آشپزخونه شما تاثیر بسزایی داشته باشه.
این راهنمایی مختصر میتونه به شما در انتخاب هود مناسب برای آشپزخونتون کمک کنه.

Kitchen by New York Design-Build Firms Element Design Group

فوت مکعب در دقیقه (CFM)
اولین چیزی که باید مورد توجه قرار بگیره اینه که فن شما لازمه چقدر قدرت داشته باشه.
یک رنجی از عملکرد هود در واحد فوت مکعب در دقیقه (CFM) به صورت استاندارد اندازه گیری شده. رقمهای بالاتر فوت مکعب در دقیقه (CFM) به این معنیه که هود هایی که تو این رنج قرار میگیرن با عمل در یک بازه یک دقیقه ای هوای بیشتری رامیتونن خارج کنن.
CFM های مورد نیاز ما از نظر نوع و سایز به به میزان آشپزی و نوع آشپزی ما بستگی دارن. به عنوان مثال یک گاز پنچ شعله به CFM بیشتری نیاز داره نسبت به یک اجاق گاز الکتریکی صفحه ای 30 اینچی.
یک اجاق برقی نیاز به 300 تا 450 CFM داره، در حالیکه انواع گازی به حدود 600 تا 1200 نیاز دارند. این عدد بر اساس مقدار Btu (واحد حرارتی بریتانیا، برای اندازه گیری عملکرد دستگاه گاز) تقسیم بر 100 است.


واحد کیفی صدا برای یک شنونده (Sones)
بسیاری از مردم از فن آشپزخانه خود استفاده نمی کنن چون خیلی پر سر و صدا هستن. اجازه ندید که این مورد برای طرح جدید آشپزخونتون اتفاق بیفته.
خروجی صدای یک فن در واحد Sones (اندازه گیری شناخته شده بین المللی از بلندی صدا به عنوان یک فرد با شنوایی طبیعی ). برخی از تولیدکنندگان این اطلاعات را در واحد دسی بل (dB) به جای Sones ارائه می کنند.فن ها به طور معمول برای سه تا شش سرعت قابل تنظیم هستن. پایین نگه داشتن تنظیمات که معمولا حدود 3 Sones هست (در سطح صدای کارکردن یک یخچال) در طول فرآیند آشپزی و بالابردن سرعت تا 7 Sones (در سطح صدای حاصل از نویز ترافیک) برای یک مدت کوتاه در طول یک آشپزی سنگین.
اگرچه خروجی صدای یک فن در واحد Sones به راحتی می تونه بدست بیاد ولی بسیاری از تولیدکننددگان قوانین استانداردی مربوط به آنچه به عنوان فاصله منبع سر و صدا از محل اندازه گیری در نظر گرفته میشه راندارند. بنابراین به جای تکیه به نتایج مندرج در کاتالوگ ، ممکنه بهتر باشه به سادگی کنار یک دستگاه فن در فروشگاه بایستید و اونو روشن کنید.
فیلتر علت اصلی ایجاد سر و صدا در فن هست. شرکت Vent-a-Hood یک سیستم یکپارچه را به فن اضافه کرده به نام مجیک لانگ (ریه جادویی) که بر مبنای یک عمل گریز از مرکز به جای فیلتر پایه ریزی شده. هر قسمتی دارای سرعت 300 cfm هست و میتونه به صورت ترکیبی عمل کنه تا به یک سرعت مناسب برای خانه شما برسه.

آپشن های دمنده (Blower Options)
شما گزینه دیگه ای هم برای کم کردن سر و صدای فن دارید: بخش دمنده یک فن که می تونه در سه وضعیت متفاوت قرار بگیره. معمولا در بدنه هود یا قسمت اصلی دستگاه قرار می گیره. این ورژنی هست که بیشترین صدا راتولید می کنه.
همچنین یک دمنده برخط هم وجود داره که در نیمه راه مجرای عبوری قرار گرفته ، بین تیرچه های سقف یا اتاقک زیر شیروانی. اگر شما یک داکت پیچیده نصب کرده باشید ( به این دلیل که خیلی طولانی باشه و یا چندبار پیچ خورده باشه) برای افزایش قدرت یک دمنده برخط میتونه به دمنده اصلی اضافه بشه.
اگر شما تو بازار دنبال یک محصول گرون هستید یک دمنده اکسترنال که به طور قابل توجهی سر و صدای احتمالی را کاهش میده میتونید امتحان کنید. دمنده اکسترنال اغلب به صورت ترکیبی با فن های کامپکت یا برای ایجاد یک سیستم تهویه سفارشی کامل استفاده میشه. یک محلی را برای دمنده اکسترنال در نظر بگیرید. اگرچه شما میتونید یونیت مورد نظر را روی هر سقف یا دیوار خارجی نصب کنید تا به مسیر های مورد استفاده یا فضاهای مورد استفاده خونتون نزدیک نباشه.

آرایش هوا (Make-Up Air )
نیاز به یک سیستم آرایش هوا را در سیستم تهویه مطبوع خود دست کم نگیرید ، به خصوص اگر یک فن هود قوی راانتخاب کردید.
فن هودهای بسیار قوی حجم زیادی از هوا را خارج می کنندد. اگر هوای خروجی با همان سرعت جایگزین نشه باعث میشه فشار هوای خارج خونه بیشتر از داخل خونه بشه (اثر خلاء). یک سیستم آرایش هوا (Mack-up air system) هوایی که توسط سیستم های خروجی یک ساختمان خارج میشه را جایگزین میکنه. اطمینان پیدا کنید که سیستم خروجی ساختمانتان درست کار میکنه و تهویه مطبوعی را فراهم میکنه که قابلیت گرم و سرد کردن و افزایش و کاهش رطوبت را با توجه به محیط خاص زندگیتون داشته باشه.
بسته به محل سکونت و نوع ساختمان ، ممکنه شهرداری مقرراتی برای نصب و راه اندازی یک دستگاه آرایش هوا در نظر بگیره که هزینه هایی را به بودجه ساخت و ساز شما اضافه کنه. این موضوع در امر بازسازی همانطور که برای ساخت یک ساختمان جدید بودجه ای برای سیستم تهویه مطبوع در نظر گرفته میشه اهمیت ویژه ای پیدا میکنه.ارتفاع نصب (Mounting Height)
این برمیگرده به ارتفاع نصب دستگاه: فاصله بین انواع فیلتر هود و انواع اجاق گازی که زیر اون قرار میگره.
فاصله استاندارد بین سقف کانتر آشپزخانه و هود معمولا 30 تا 36 اینج (76 تا 91 سانتیمتر) می باشد. برخی از مدل های زیرکابینتی و ترکیبی هود-مایکروویو در ارتفاع پایین تری نصب میشه.
هرچی بیرون زدگی فن از دیوار بیشتر باشه به معنای واقعی بیشتر جلو روتونه. و هرجه از شما بلندتر باشه شما بیشتر تحت تاثیر اون قرار میگیرد. بنابراین لطفا فقط به ارتفاع نصب استاندارد توجه نکنید. اولین و مهمترین چیز اینه که شما تو آشپزخونتون راحت باشید.
اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که قدرت تهویه با افزایش ارتفاع نصب هود کاهش می یابد. یک فن با قدرت کافی انتخاب کنید و به اثرات نویز این فن توجه داشته باشید.

منطقه جذب (Capture Area)
اصطلاحی که برای ردپای اثر هود به کار میره. عرض و عمق اثر هود نسبت به اجاق گازی که زیر آن قرار میگیره. به طور تخصصی، عرضی از فن که با عرض اجاق گاز مطابقت داره. عمق هود باید شعله های پشتی اجاق و حداقل نیمی از شعله های جلویی را کاور کنه.
اما از نظر یک طراح ، این موضوع میتونه از محدوده دید مناسب ساختاری بدست بیاد و یک هود تزیینی که تناسبی از نظر اندازه و شکل با اجاق گاز نداره مد نظر باشه. محاسبه منطقه جذب در واقع از یک معادله ساده بیشتره.

فیلتر روغن (Grease Filters)
سیستم گریز از مرکز دریچه یک هود که قبلا به آن اشاره شد، یک محفظه روغن قابل تعویض داره که یا با فرچه پاک میشه و یا میتونیم تو ماشین ظرفشویی قرار بدیم.
تمام مدل های دریچه باید دارای فیلتر استیل باشند که در برابر شستشو مقاوم بمونند. اطمینان حاصل کنید که فیلتری را در فروشگاه انتخاب کنید که قابل تعویض باشه.

چرخش (Recirculation)
زمانی که این امکان وجود نداره یک هود از طریق داکت با محیط خارج آشپزخانه در ارتباط باشه ، مدلی از هود با کیت چرخش داخلی میتونه برای پاکسازی هوا با استفاده از یک فیلتر کربنی که گازهای حاصل از آشپزی را قرنطینه و محفوظ میکنه به کار بره. زمانی که هوا از درون فیلتر کربنی عبور میکنه بدون روغن و بو به فضای آشپزخانه بازگردانده میشه.
لازمه که این فیلتر ها به طور منظم پاک یا تعویض بشه.


انواع هود (Type of Hoods)

هود های زیرکابینتی (Undercabinet Hoods) :
این نوع هود در قسمت زیرین کابینت و بالای گاز و فر نصب میشه و اگه روی دیوار سوار بشه میتونیم به اون هود دیواری هم بگیم. هود های زیرکابینتی در استایل ها و قدرت های متنوع ارائه میشن. بیشتر این هودها قابلیت نصب روی دیوار هم دارن.
هود های شومینه ای بالای گاز روی دیوار نصب میشن اما یک دودکش دارن که از دیوار بالا میره تا سقف، بنابراین اگه شما بالای گازتون کابینت دارین برای این نوع از هود نیاز به برداشتن کابینت هست تا هود بدرستی نصب بشه.

هود های تلسکوپی (Telescopic Hoods) :
این نوع هود به صورت مخفی در زیر کابینت نصب می شود و هوای آشپزخانه را تازه و تمیز نگه می دارد. فیلتر هود تلسکوپی به راحتی قابل جدا شدن و شستشو است. عرض این نوع هود معمولا 60 یا 90 سانتیمتر می باشد.
هود های تلسکوپی فضای بسیار کمی اشغال می کنند و برای کابینت های یکپارچه مناسب است.

هود های دیواری (Wall-Mount Hoods) :
هود های دیواری در ظاهر شبیه هود های زیر کابینتی هستن با این تفاوت که به جای نصب در کابینت روی دیوار سوار میشن.

هود های جزیره ای (Island Hoods) :
هود های جزیره ای بالای یک کابینت جزیره از سقف آویزان هست و میتونیم به اون هود سقفی یا شومینه ای هم بگیم. زمانی که شما یک گاز صفحه ای روی کابینت جزیره دارید این نوع هود بهترین گزینه برای تهویه هست. استایل های زیادی در دسترسه، از قبیل هود شیشه ای، فلز خمیده و هود های سبک سنتی.

هود های مخفی (Downdraft Hoods) :
این نوع هود ها در گاز صفحه ای یا کابینت اون مخفی هستن و زمانی که گاز مورد استفاده قرار میگیره از داخل کابینت بالا میاد و بخار و دود را به صورت افقی با مکش از سطح گاز جذب میکنه. این نوع هود امروزه برای کابینت های جزیره ای یک انتخاب عمومی شده چون به نصب سنتی که مسیر دید را مسدود میکنه هیچ احتیاجی نیست. نوع دیگه ای از هود های مخفی وجود داره که در کابینت بالای هود نصب میشه و بدنه هود داخل کابینته و دیده نمیشه.

هود های پاور پک (Power Packs or Inserts Hoods) :
هود های پاور پک یکی از انوع مخفی است. این نوع هود با یک رویکرد سفارشی برای تهویه به صورت توکار در داخل کابینت بالای گازصفحه ای نصب میشه. گزینه های زیادی وجود داره بنابراین برای خرید یک هود مناسب از این نوع برای کابینت شما با کارشناسان بخش فروش هایپرکیت تماس بگیرید.

هود های حرفه ای (Pro Hoods) :
هود های حرفه ای شبیه هود های زیرکابینتی هستن ولی خیلی بزرگتر، با دید حرفه ای تر و با قدرت بیشتر نسبت به مدل های مرسوم زیرکابینتی. این نوع هود برای کسانی که زیاد آشپزی میکنن و ترجیح میدن که هود بزرگتری داشته باشن بسیار مناسبه. هود های حرفه ای قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند و در استایل های متنوع ارائه میشن.


Thumbnail Image

مشاور فروش

12-03-2017, 16:37

+2 -0  

درود بر شما

شما می توانید با شماره های :

021-667130050
021-66756230-4
تماس حاصل نمایید.


کاربر میهمان

12-03-2017, 11:52

+2 -0  

سلام ما هود کلایبرک خریدهایم از طریق محافظ به برق وصل کردیم بعد از مدتی که برق قطع وصل شد آلان هود روشن شده کار میکند ولی یک آزیر میکشد وقطع هم نمیشود تا اینکه یکی از کلید های لمسی را لمس کنیم ونگه داریم تا قطع شود که آن وقت هم چراغها خاموش میشود. لطفا مرا راهنمایی کنید ...


Thumbnail Image

مشاور فروش

18-02-2017, 11:38

+19 -0  

سلام
هود های کشویی لتو مدل H44 و h46 و هود وایز مدل 211 با موتور فلزی و نویز پایین از کم صداترین هود های موجود در بازار هستند که به صورت زیرکابینتی و مخفی نصب می شوند.


کاربر میهمان

18-02-2017, 11:21

+24 -0  

سلام
بهترین هوود زیر کابینتی از نظر کمترین تولید صدا چی هستش؟
ممنون


Thumbnail Image

مشاور فروش

06-12-2016, 9:46

+26 -0  

پاسخ نسرین :

درود بر شما
در ابتدا بررسی کنید که نویز ایجاد شده از کجاست؟ کانال خروجی هوا؟ اغتشاش نوک تیغه پروانه موتور؟ ویبره کردن فن هود؟ ویبره شدن بدنه هود؟ نویز حاصل از عبور هوا از فیلتر آلومینیومی؟
به عنوان مثال می توانید فیلتر هود را خارج کرده و هود را برای چند ثانیه روشن کنید تا تاثیر نویز حاصل از فیلتر بررسی شود.
برای کاهش صدای هود می توانید از مواد پرکننده که در کاهش صدای قسمت های چوبی و داشبورد خودرو استفاده می شود و از فروشگاه های لوازم خودرو قابل خریداری است استفاده کنید.
همچنین می توانید با واحد خدمات پس از فروش اخوان تماس گرفته و در مورد راهکارهای کاهش صدا در صورت وجود ( از قبیل : استفاده از سایلنسر ) مشورت کنید.
در بعضی موارد مشتریان اقدام به تعویض موتور می کنند که اغلب تغییر زیادی ایجاد نمی شود.


نسرین

06-12-2016, 0:50

+46 -0  

سلام خسته نباشید
ما هود اخوان مدل شومینه ای رو پارسال خریدم خیلی پر صداست وقتی دور کند موتور رو روشن میکنم انگار تانک روشن شده است وای به روزی که دور تندش روشن بشه خواستم ببینم آیا میشه کاری برای کاهش صدای موتور کرد مثل نصب سیستم سایلنت روش یا تعویض موتور؟!!
لطفا راهنمایی کنید


Thumbnail Image

مشاور فروش

05-12-2016, 9:00

+33 -0  

پاسخ شیوا :

درود بر شما.
برای داشتن یک آشپزخانه آرام و شنیدن صداهای دیگر همچون موسیقی یا مکالمه تلفنی استفاده از هود با تکنولوژی سایلنت کیت را به شما پیشنهاد می کنیم.
هود وایز مدل 201 با 80 درصد کاهش صدا گزینه مناسب برای آشپزخانه شماست.


شيوا

27-11-2016, 14:23

+56 -2  

سلام- يك هود ارزان قيمت ميخوام كه هم بيصدا باشه هم كم مصرف


Thumbnail Image

مشاور فروش

20-11-2016, 21:54

+46 -0  

از حسن نظر شما سپاسگزاریم.
بروشور هود های کن را از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود فایل:


سارا

20-11-2016, 20:42

+68 -0  

خواستم از سایت بسیار خوبتون تشکر کنم.
بروشور هود کن برای دانلود میخواستم؟


نظر خود را بنویسید و عضو وبلاگ هایپرکیت شوید

ورود | ثبت نام


CAPTCHA

برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، روی "تصویر" کلیک کنید برای نمایش ویژگی های محصول به صورت اسلاید شو، "تصویر" محصول را لمس کنید

تمامی هود های موجود در فروشگاه را می توانید بررسی کنید